Zajištění proti pádu

Pro všechny, kteří pracují ve velkých výškách: Chraňte sebe i své zaměstnance! V našem e-shopu najdete vše, co potřebujete vědět o ochraně proti pádu a zajištění proti pádu pro profesionály v řemesle, průmyslu a záchranných službách. Čtěte dále a zjistěte vše, co potřebujete vědět o zajištění proti pádu.

Vaše filtry
    Typ produktu
    Cena s DPH
    986
    986
    65086
    65086
    -
    Cena bez DPH
    815
    815
    53790
    53790
    -
    Relevance
    Počet výrobků: 21

    Zajištění proti pádu: Bezpečnostní postroje, ochrana proti pádu atd.



    Pokud dojde k nejhoršímu, pád nepřipadá v úvahu: Jakmile při práci nemáte pevnou půdu pod nohama a nemůžete se spolehnout na zábradlí nebo jiná ochranná opatření, přichází jako osobní ochranný prostředek na řadu zajištění proti pádu. Bez „kdyby'' a „ale''.




    Co se považuje za zajištění proti pádu?



    Zajištění proti pádu nemá svůj název bezdůvodně: Má zabránit tomu, aby lidé spadli z určité výšky a zranili se přitom. To je možné ze dvou směrů:



    • K primárnímu zajištění proti pádu patří vedle bezpečnostních postrojů a sad pro ochranu proti pádu také ochranná zábradlí nebo kryty.

    • K sekundárnímu zajištění proti pádu patří veškerá zařízení, která zabraňují zranění osob v případě pádu. Patří sem nejen záchytné sítě nebo lanové systémy, ale do jisté míry i jistící kolegové na zemi.



    Oblasti použití a výšky: Kdy potřebuji zajištění proti pádu?



    Zajištění proti pádu jako osobní ochrana při práci je předepsáno vždy, když zaměstnanec pracuje na vodě nebo nad vodou a v blízkosti ponořitelných ploch. Kromě toho platí určité výškové limity, od kterých je toto zajištění nezbytné.



    Bez ohledu na to jsou osobní zajištění proti pádu, jako jsou postroje a ochranné prostředky proti pádu, smysluplné vždy, když chcete například poskytnout úzkostlivým zaměstnancům větší bezpečnost na vysokých žebřících a lešeních nebo je v případě pochybností (a pro jejich vlastní ochranu) držet „na vodítku''.



    Podle bezpečnostních předpisů závisí na vzdálenosti mezi podlahou a pracovištěm, zda je nutné zajištění proti pádu, přičemž se rozlišují následující tři případy:



    1. Výška pádu větší než 1 metr u otvorů ve stěně a na schodech bez ochrany

    2. Výška pádu větší než 2 metry na všech ostatních pracovištích

    3. Výška pádu větší než 3 metry při práci na střechách


    Tyto hodnoty by však neměly převážit nad Vaším individuálním posouzením rizik. Stejně jako v jiných oblastech bezpečnosti práce – od bezpečnostní obuvi až po ochranu sluchu – je opatrnost vždy lepší než benevolence.



    Proto se na našem informačním portálu intenzivně zabýváme také tématem bezpečnosti pro zaměstnance a profesionály a nabízíme Vám mnoho tipů a rad:





    V případě konkrétních dotazů k výběru nebo pro další informace o našem sortimentu ochranných prostředků, jako jsou zajištění proti pádu, ochrana proti pádu nebo bezpečnostní postroje, nás kontaktujte.