Dopravní přístroje a vozíky ESD

Je v oblasti ESD vše zabezpečeno? Výborně! Avšak jak jsou na tom z hlediska napěťových výbojů vaše dopravní přístroje? Tento problém vyřeší dopravní přístroje a vozíky v ESD provedení.

V kategorii Dopravní přístroje a vozíky ESD Vám nabízíme výrobky následujících značek: eurokraft pro, Kongamek, HelgeNyberg, RAU, Treston.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 27

Dopravní přístroje a přepravní boxy v ESD provedení – EPA prostor na cestyNa dokonale vybaveném ESD pracovišti máte problém napěťových výbojů pod kontrolou. Ale co když musí vaše elektronické součástky cestovat v rámci firmy? Pak přicházejí na řadu dopravní přístroje a vozíky v ESD provedení. Fungují jako mobilní elektrostaticky chráněné oblasti a řeší tak mnoho problémů s dopravou.
Čím se vyznačují vozíky v ESD provedení?Stejně jako správně vybavené ESD pracoviště jsou i vozíky v ESD provedení disipativní od A do Z a zajistí, že během přepravy nemůže vlivem valivého tření vzniknout napětí a samovolně se vybít na citlivé součásti.Jedním z nejdůležitějších stavebních prvků této vlastnosti je vodivý povlak na ocelových konstrukcích vhodných pro použití ve firmě. Odkládací plochy mají buď vodivý povlak, nebo jsou vyrobeny z vodivého materiálu. Laboratorní vozíky v ESD provedení jsou vždy vybaveny koly a kolečky v ESD provedení, která odvádějí třecí napětí vznikající při valivém pohybu.
Pro jaké aplikace lze dopravní přístroje v ESD provedení doporučit?Rollkontejnery a všechny ostatní dopravní vozíky v ESD provedení ochrání přepravované zboží při cestách do EPA prostoru a z něj. Zaměřují se přitom na tři typické proměnné ovlivňující elektrostatické výboje: osoby, kovové vodiče a neuzemněné technologické zařízení.To je důležité nejen v polovodičovém průmyslu nebo v lékařské technice. Citlivá elektronika se dnes používá téměř v každém odvětví. I když vaše společnost nepotřebuje speciální EPA prostor, nákup vozíků v ESD provedení je dobrým nápadem.Vzhledem k tomu, že naše nabídka variant je téměř stejně široká jako u běžných dopravních přístrojů a vozíků, můžete schopnost ESD považovat v každém případě za velkou výhodu, která se ve vaší firmě rychle vyplatí.
Na co dalšího je třeba dávat pozor při používání dopravních vozíků v ESD provedení?Abyste zajistili co nejkomplexnější ochranu proti ESD, nepřepravujte příslušné zboží pouze na vozíku v ESD provedení, ale zabalte je navíc do skladových přepravek v ESD provedení. Tím se rovněž minimalizuje riziko, že se zboží během přepravy nedopatřením dotknou pracovníci, kteří nejsou uzemněni. Manipulaci s tímto zbožím by měl provádět pouze personál ve vhodném pracovním oděvu v ESD provedení, který je zároveň řádně proškolen. Vaše povinnost z hlediska ESD končí teprve tehdy, když je elektronická součástka dokonale zabalena a vypravena na cestu k zákazníkovi.Je z hlediska ESD vše v pořádku? Podívejte se do našeho průvodce ESD: Ochrana proti nebezpečným výbojům.