Kola

Je kolo jako kolo? V žádném případě: Ať polyamidové kolo, kolo z PU nebo celopryžové kolo, disk z ocelového plechu, polyamidový disk nebo plastový disk − na této stránce i Vy zaručeně najdete přesně taková kola, jaká hledáte. A pokud si nevíte rady, tak nám jednoduše zavolejte, s radostí Vám pomůžeme!

V kategorii Kola Vám nabízíme výrobky následujících značek: Proroll, Wicke, TENTE, eurokraft basic, Wagner.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 79

Vylepšování kolKdyž je v provozu třeba něco přepravit, nikdy to nejde bez kol. Kola sice není třeba nově vynalézat, ale náš sortiment ukazuje, že se správnými detaily můžete ještě rozpohybovat firemní postupy.Rozdíl mezi koly a kolečkyRozdíl mezi koly a kolečky spočívá v konstrukci. Kolečka představují konstrukční celek z kola a tělesa s určitým připevňovacím zařízením. Kola se připevňují přímo na osu.Díky kolům a kolečkům je práce se zdvižnými vozíky a jinými dopravními přístroji obzvlášť jednoduchá, komfortní a bezpečná. Aby tomu tak bylo, musí kola odolat určitým zatížením a být přizpůsobena podlahové krytině a pracovnímu prostředí.Toho kola dosáhnou prostřednictvím souhry čtyř nepostradatelných faktorů: • Pneumatiky/povrchy z vhodného materiálu pro určité podlahy a pracovní prostředí

 • Ráfky z určitého materiálu pro optimalizaci nosnosti/zatížitelnosti

 • Průměr, šířka kola atd. vhodné pro příslušný dopravní přístroj

 • Provedení a kvalita kuličkových, válečkových nebo kluzných ložisek


V závislosti na kombinaci těchto faktorů vykazují kola a kolečka z našeho sortimentu určité výhody, které znázorňujeme pomocí piktogramů. Důležité vlastnosti jsou: • Nízký valivý odpor

 • Nezanechávání stop, protože kola fungují bez otěru téměř na všech podkladech

 • Nízké opotřebení materiálu

 • Vysoká nosnost při malé velikosti


Detaily o vlastnostech podkladu a speciální vhodnosti kol Vám poskytujeme vždy také na stránce výrobku.Materiály pro kolaMateriály našich kol určují jejich jízdní vlastnosti a komfort: • Plná pryž je jeden z nejoblíbenějších materiálů kol, protože má tichý chod, je nehlučná, relativně dobře se přizpůsobuje a je cenově výhodná. Jejich namáhání je ovšem omezené. Jinak je tomu u dvousložkových celopryžových kol, která mají měkčí chod, ale přesto vykazují nízký valivý odpor.

 • Polyamid a nylon se pro obruče a ráfky používají vždy, když potřebujete materiál, který je obzvlášť odolný proti úderům a nárazům, odolný proti chemikáliím a otěruvzdorný. Nosnost je i při malých průměrech velmi vysoká a kolo je dimenzované i pro silné výkyvy teplot.

 • Polyuretan vykazuje minimální otěr a díky tomu je ideálním povrchem pro citlivé podlahy. Polyuretan je v závislosti na provedení dobře odolný proti teplotám a proti chemikáliím. Kromě toho nabízí lehký a tichý chod.

 • Pokud jde o použití v drsných podmínkách, jsou první volbou kola z šedé litiny, protože jsou téměř bezúdržbová a absolutně robustní. O ochranu podlahy nebo tichý chod u těchto kol ale nejde.


Nákupní poradce Kola a kolečka nabízí další detaily pro výběr výrobků.Kdo smí provádět výměnu kolPokud pro dopravní přístroj nebo vozík neplatí jiná bezpečnostní ustanovení, smí výměnu kol provádět kdokoliv. Montáž výrobků je logická. Důležité je pouze to, aby po výměně kol byla před použitím znovu vyzkoušena funkceschopnost přístroje.Pokud máte další otázky k sortimentu nebo jiným provedením nad rámec standardu, kontaktujte nás.