Svítidla

Tam, kde kdysi plyn, svíčky a petrolej vnesly světlo do tmy, lze dnes nalézt lampy a svítidla v nejrafinovanějších provedeních. Jako LED svítidlo, svítidlo s lupou, ruční svítilna nebo nouzové svítidlo, s teplým, neutrálním nebo studeným bílým světlem: Možnosti jsou rozmanité – stejně rozmanité jako lampy a svítidla zde v e-shopu!

V kategorii Svítidla Vám nabízíme výrobky následujících značek: Hansa, MAUL, Waldmann, magnetoplan.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 75

Svítidla a zářivky – více jasu a produktivity!Co světlo znamená pro člověka, to se píše již v Bibli. Co světlo znamená pro váš provoz, to se dozvíte tady. Protože se svítidly a lampami ze sortimentu společnosti kaiserkraft zajistíte optimální produktivitu, vysokou reprezentativnost a dobré plnění úkolů zaměstnanci. Vysvětlíme vám, na co máte při výběru dávat pozor.Jaká barva a intenzita světla je ideální? Jaké rozdíly jsou důležité?Pokud hledáte optimální osvětlení pro různé úseky vaší firmy, hrají hlavní úlohu tři faktory:  1. Barva světla (teplota barvy) udávaná v kelvinech. Čím vyšší je teplota barvy, tím bělejší je světlo.

  2. Intenzita osvětlení, tedy intenzita, se kterou světlo dopadá na plochu, udávaná v luxech.

  3. Intenzita světla, dřív udávaná ve wattech (W) a nyní v lumenech (lm).


Správnou barvou světla u svítidel a zářivek ovlivníte na pracovišti hned několik důležitých aspektů. Vytvoříte pracovní prostředí podporující koncentraci, umožníte práci bez únavy a zajistíte nejlepší kontrast a reprodukci barev pracovních předmětů.Intenzita světla je maximálně individuální záležitost, ale i zde platí, že čím soustředěnější a přesnější má být práce, tím vyšší musí být intenzita světla.V oblasti výrobků Kancelář doporučujeme pro osvětlení psacích stolů barvu světla ve spektru denního světla (přes 5300 K) nebo s neutrálním účinkem (cca 4000 až 5300 K) – při intenzitě světla minimálně 500 luxů.


Tato kombinace podporuje koncentraci, aniž by pracoviště bylo osvětleno příliš sterilně. Optimální světlo přitom musí být zvoleno tak, aby pokud možno dokázalo vyrovnat působení studeného světla na oči z takových vlastních světelných zdrojů, jako jsou obrazovky.Na dílenských stolech nebo stolech pro čisté prostory potřebují vaši zaměstnanci svítidla a zářivky, které podporují absolutní koncentraci a současně poskytují maximální přesnost v oblasti kontrastu a věrného zobrazení barev.Toho dosáhnete za prvé s osvětlovacími prostředky, které umožňují intenzitu světla až 1500 luxů, a za druhé s barvou světla, která odpovídá pracovišti. V lékařské oblasti se (organické) odstíny červené barvy nejlépe zobrazují pomocí neutrální bílé. Svítidla s denním světlem se používají vždy, když je třeba ideální zvýraznit kontrasty mezi jednotlivými oblastmi obrobku. Je to důležité například proto, aby bylo možné lépe rozpoznat různé oblasti stejnosměrného obrobku.U zářivek a svítidel s reprezentativní funkcí nejde o viditelnost a koncentraci, nýbrž o příjemnou a útulnou atmosféru. Dosáhnete jí svítidly, která se pohybují na konci škály intenzity světla a barevné škály. Teplé bílé odstíny (2700 až 3300 K) a (nastavitelné) intenzity světla do 500 luxů zajišťují, že se návštěvy a zákazníci ve vaší firmě budou cítit jako vítaní hosté.Která zářivka je vhodná pro kterou oblast?Pro každou z těchto uvedených funkcí najdete u společnosti kaiserkraft vhodná světelná řešení, která prostřednictvím nepostradatelných přídavných aspektů rozšiřují možnosti použití svítidel:  • Pro dílnu a průmysl zde najdete nastavitelná svítidla pro pracoviště s lupou, která obrobek nejen osvětlují, ale navíc také zvětšují.

  • Pro osvětlení psacího stolu se hodí lampy antireflexním stínítkem, které jsou otočné, mají nastavitelnou výšku a mohou se nastavovat podle potřeby.

  • Pro široký rozptyl světla s optimálním osvětlením chodeb a pro základní osvětlení skladu apod. doporučujeme stropní svítidla s velkým a satinovaným povrchem stínítka. Světlo je vyzařováno až 100% směrem dolů.

  • Elegantní osvětlení vytvářejí stacionární svítidla s moderním designem, která umožňují nastavování intenzity světla a podle přání osvětlují jak strop, tak podlahové plochy. Tak vznikají světelné efekty s dekorativním účinkem.


Rádi vám pomůžeme s výběrem optimálních svítidel a zářivek pro určitou provozní nebo pracovní oblast. Kontaktujte nás.