Pobočky po celém světě
Svět plný podobností
Rozmanitost nás posiluje. Rozdíly nás dělají lepšími. A týmová práce nám otevře dveře všude. V době, kdy se obchodní aktivity stávají stále více mezinárodními, je rozmanitost velmi důležitá.
Pouze bohatství myšlenek, znalostí, názorů, zkušeností a postojů nám umožňuje přežít na trhu. „Jinakost“, která nachází společnou řeč pro jednání na místní, regionální i globální úrovni a... inspiruje. Nabízíme profesionální domov, kde zaměstnanci i zákazníci cítí porozumění, mohou se na sebe spolehnout a vzájemně se sebou počítat. Společně tak budujeme svět, který nabízí smysl a respekt, přidanou hodnotu a orientaci na obchodní i osobní úrovni. Neděláme to jen lokálně nebo v jedné zemi - děláme to ve všech 18 zemích kaiserkraft s více než 1 000 zaměstnanci a zákazníky z celého světa. Jsme „equipped around the world“. Oslavme nyní to, co máme společné!
Willkommen in Deutschland.
Vítejte v zemi básníků, myslitelů a výrobců piva! Znáte Kolín nad Rýnem s jeho nejoblíbenější pamětihodností Kolínským dómem? Nebo největší německý fotbalový stadion „Signal Iduna Park“ v Dortmundu? A co Stuttgart? Zde má hlavní sídlo naše firma: zdravíme Vás z Presselstraße 12!
1945, založení firmy kaiserkraft v Německu.
Grüezi in der Schweiz.
Švýcarské spříseženství, jak se naše země úředně nazývá, je známé svou čokoládou, sýrem a hodinkami. Mluvíme zde německy, francouzsky a italsky.
1974, založení firmy kaiserkraft ve Švýcarsku.
Servus in Österreich.
Věděli jste, že celých 60 % území našeho státu je hornatých? Máme majestátní podíl z Východních Alp – tyrolské Centrální Alpy, Vysoké a Nízké Taury, Severní vápencové Alpy, Jižní vápencové Alpy a Vídeňský les – a jsme proto často nazýváni alpskou republikou.
1983, založení firmy kaiserkraft v Rakousku.
Welcome to Great Britain.
Ano, máte pravdu, jsme hrdí na Jeho Veličenstvo, našeho krále. Lepit poštovní známky se členem královské rodiny nohama vzhůru se proto nesluší. A máme místní názvy, které potěší každého turistu: „Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch“. V tomto případě se ostatně jedná o nejdelší úřední místní název v Evropě a nejznámější vesnici ve Walesu. Není divu, že?
1974, založení firmy kaiserkraft ve Velké Británii.
Bien le bonjour de Belgique, hallo in België.
3 jazyky, 11 milionů obyvatel a nesčetné cukrárny a pamětihodnosti. Známé jsou samozřejmě hranolky, které se zde typicky smaží dvakrát v horkém hovězím tuku. Máme rovněž 1000 druhů piva, osvětlenou dálnici a komiksy – mezi nejznámější hrdiny patří Tintin a Lucky Luke.
1975, založení firmy kaiserkraft v Belgii.
Bonjour de France.
Země lásky, romantiky, Provence a jejích vůní, Côte Bleue, francouzského filmu, znamenitých spisovatelů a filozofů… Francouzi jsou velmi hrdí na svou zemi a svou kulturní rozmanitost. Kuriozitou však je, že zde stále platí zákon z roku 1910, který zakazuje líbání na nádraží. Za porušení tohoto zákona však naštěstí není stanoven žádný trest. Takže: „Bisous pour vous!“
1973, akvizice Frankel ve Francii.
Welkom in Nederland.
Název této země je vskutku výstižný, čtvrtina rozlohy Nizozemska má zápornou nadmořskou výšku. Letiště Schiphol leží například 4,5 m pod úrovní hladiny moře. Avšak věděli jste, že tulipány nepocházejí z Holandska? Jsme sice největším producentem tulipánů na světě, ale původní domovinou tulipánů je Turecko. Rovněž slovo „tulipán“ má základ v perském slově „dulband“, které znamená turban.
1967, akvizice Vink en Zonen v Nizozemsku.
Bienvenido a España.
O slunci, plážích a moři se v souvislosti se Španělskem mluví často, takže to nebudeme zbytečně opakovat. Raději se zmíníme o jediném „izolovaném jazyce“ Evropy, který je zde domovem. Baskičtina je ve Španělsku 4. úředním jazykem, avšak dodnes nebyl podán žádný dostačující důkaz o příbuznosti baskičtiny s jakýmkoli jiným známým jazykem nebo jazykovou rodinou. Snad tuto záhadu rozlousknou budoucí badatelé.
1989, založení firmy kaiserkraft ve Španělsku.
Benvenuto in Italia.
Že prý se v Itálii mluví jen italsky? Ale kdepak. Kromě oficiálního se zde používají také regionální úřední jazyky němčina, francouzština, ladinština, rétorománština a slovinština. Malé části obyvatelstva hovoří rovněž albánsky, katalánsky, řecky, chorvatsky, franko-provensálsky, furlansky, okcitánsky a sardsky. To už je velmi pestrá směs… avšak Italové z toho těžkou hlavu nemají. Chaos zvládají dobře – stačí pomyslet na místní silniční dopravu…
1986, založení firmy kaiserkraft v Itálii.
Vítejte v České republice.
Plzeňský Prazdroj, budějovický Budvar, pražský Staropramen a brněnské Starobrno. Naše pivo je nejen celosvětově známé, ale patří také k nejlepším pivům na světě vůbec. Jedna z prvních frází, kterou se cizinec v Čechách naučí, je: „Jedno pivo prosím!“ S dalšími slovy už to však není tak jednoduché, protože čeština může být pořádným oříškem… Například souhláska „ř“ je pro mnoho cizinců nepřekonatelným jazykolamem. A co teprve tahle věta: Tři sta třicet tři stříbrných stříkaček stříkalo přes tři sta třicet tři stříbrných střech.
1993, založení firmy kaiserkraft v České republice.
Bem-vindo a Portugal.
Co má společného nejzápadnější evropská země s Blízkým východem? Jsou vzájemně historicky spjaty: v Lisabonu a v jižní části naší země si povšimněte mnoha místních názvů, které dodnes připomínají 500letou maurskou nadvládu, např. „Algueirão“, severovýchodní předměstí Lisabonu. Rovněž slovo „Algarve“ je odvozeno od arabského „Al-Gahrb“ a znamená „západ“. Dříve se také ještě používal starý název „Algarbien“.
2001, založení firmy kaiserkraft v Portugalsku.
Witamy w Polsce.
Věděli jste, že více jezer než v Polsku naleznete už jen ve Finsku? Skutečně patříme k zemím s nejvíce jezery na světě. Největšími jezery s plochou více než 100 km² jsou Śniardwy a Mamry v Mazursku a jezero Łebsko a jezero Drawsko v Pomořansku. Další zajímavostí pak je, že bagel překvapivě nepochází z USA, nýbrž z Krakova; „beygls“ u nás byly známé již v 17. století.
1992, založení firmy kaiserkraft v Polsku.
Szép jó napot kívánunk Magyarországon!
Budapešť bývá považována za nejkrásnější město východní Evropy: secesní stavby, Dunaj, termální prameny a kavárenská kultura. Ano, kavárenská kultura má původ zde, nikoli ve Vídni, jak se často tvrdí. Příčinou tohoto omylu je někdejší společné soužití v monarchii Rakousko-Uhersko. Rakušané od nás Maďarů okoukali odpolední kávu s koláčem. Kavárna Gerbeaud na Vörösmarty tér 7 například patří k největším a nejtradičnějším kavárnám v celé Evropě a byla kdysi císařským a královským dvorním dodavatelem.
1990, založení firmy kaiserkraft v Maďarsku.
Vítame Vás na Slovensku.
Jak se jmenuje hlavní město Slovenské republiky? To je dobrá otázka – dlouho jsme to nevěděli ani my sami. Bratislava! Toto město však bylo, resp. dosud je nazýváno také Braslavespurch, Brezalauspurc a – během vlády Matyáše Korvína – Istropolis. Maďarsky se jmenuje Pozsony, latinsky Posonium a německy Pressburg. A pak už chybí jen Brezesburg, Preslawaspurch, Brezizbuch a Bresbuch, Prešporok, Prešporek a Prešpurk, Wilsonovo a Blava. Tak… hotovo!
2007, založení firmy kaiserkraft na Slovensku.
Lepo pozdravljeni v Sloveniji.
Slovinsko je tak malé, že řidiči naší zemí v klidu projedou, i když už ukazatel stavu paliva ukazuje rezervu. Avšak nenechte se zmást velikostí: jsme například jedinou evropskou zemí, která má zároveň Alpy, Středozemní moře, Panonskou pánev a krasy. Pochází odtud každý padesátý známý suchozemský živočišný a rostlinný druh. Dále zde najdete 3 regionální parky, 52 chráněných území, 44 chráněných krajinných parků, 1217 přírodních památek, 26 chráněných ptačích území Natura 2000 a 260 FFH oblastí Natura 2000. Takže malé neznamená vždycky malé!
2012, založení firmy kaiserkraft ve Slovinsku.
Dia duit ó Éirinn.
Jednou z nejznámějších irských kouzelných bytostí je leprikón – zeleně oděný skřítek je spolu s irskou harfou symbolem země. Podle legendy tento mužíček ukryl na konci duhy hrnec plný zlata, který získá pouze ten, komu se podaří z leprikóna vylákat tajemství místa. Dosud se to nikomu nepodařilo. Známí jsme však také díky naší krásné krajině, pivu a irské whiskey. Možná Vám tento nápoj pomůže při hledání leprikóna, protože podle anglického šachového mistra Josepha Henryho Blackburna whiskey podporuje fantazii.
2001, založení firmy kaiserkraft v Irsku.
Bine ați venit în România.
Věděli jste, že jméno obávaného valašského knížete si Bram Stoker jen tak nevymyslel? Vlad Țepeș Drăculea znamená „Syn draka“, z latinského draco – drak. Otec Draculas, Vlad II. Dracul, nesl toto označení jako člen Dračího řádu císaře Zikmunda. Přezdívku Țepeș, Napichovač, získal Vlad III. posmrtně, byl totiž známý tím, že své nepřátele zabíjel narážením na kůl. Avšak až spisovatel Bram Stoker z něj v roce 1897 učinil celosvětově nejznámější nemrtvou bytost sající krev a z Transylvánie (Sedmihradska) a Karpat děsivě krásný domov upírů.
Zde naleznete kaiserkraft v Rumunsku.
Dobro došli u Hrvatsku.
Vedle Řecka, Švédska a Finska jsme zemí s největším počtem ostrovů v Evropě: Na pobřeží dlouhém 1778 kilometrů se nachází 1244 ostrovů. Z Chorvatska pochází také slovo kravata: Francouzské slovo „Cravate“ se vyvinulo z označení „à la Croate“, šátku s dlouhými konci, který se nosil v Chorvatsku. A ano − filmy s Vinnetouem. Natáčely se ve skalnatých propastech národního parku Paklenica. Rovněž Plitvická jezera se svými 92 impozantními vodopády jsou známá po celém světě a jsou součástí světového dědictví UNESCO. Dá se tu objevit mnoho, nejlépe s tím můžete začít v našem e-shopu.
2016, založení firmy kaiserkraft v Chorvatsku.
Vaše země nemá žádnou pobočku kaiserkraft?
Pak navštivte náš exportní obchod. „Všechno pro firmu“ dodáme samozřejmě i Vám – podle dané zakázky letecky, námořní dopravou nebo nákladním automobilem. Nechte se přesvědčit kvalitními výrobky, přesným dodáním a mnoha dalšími výhodnými službami.