Topné pláště, ohřívače sudů

Práce se nesmí zastavit ani při nepříznivých teplotách. Ohřívače sudů proto zajišťují, že vaše nejdůležitější pracovní zařízení bude připraveno k použití při správné pracovní teplotě i navzdory mrazu. Nabízíme výrobky s rozsahem regulace teploty od 40 °C do 90 °C – podle toho, zda chcete zahřívat, udržovat teplotu, izolovat nebo ohřívat. Přečtěte si nyní vše o topných pláštích a topných manžetách pro sudy!

Vaše filtry
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Vhodné pro
Relevance
Počet výrobků: 76

Ohřívače sudů: pro dokonalé pracovní klimaAčkoli například motorový olej nezamrzá a barvy a laky při poklesu teploty nemění své vlastnosti ihned, měli byste vždy dbát na správnou teplotu. Jakmile kalendář ohlásí zimu, ohřívače sudů zajistí optimální pracovní klima za všech teplotních podmínek.K čemu jsou ohřívače sudů a topné pláště zapotřebí?Ohřívače sudů pro průmyslové a komerční použití v podstatě nedělají nic jiného než elektrická deka v domácnosti: poskytují rovnoměrné teplo ze zásuvky. Zatímco doma se pod ohřívací deku zachumláme pro větší pohodlí, hlavním problémem sudů je viskozita médií, která obsahují.Pokud okolní teploty klesnou pod určitou mez, média, jako jsou maziva, ztrácejí svou tekutost, barvy a laky již nelze správně zpracovávat a směsi se rozdělí na různé fáze.Topné manžety pro sudy, kanystry a nádrže nejen že zahřívají nádoby a jejich obsah, ale zajišťují také teplotní stabilitu, a tím i zachování všech důležitých vlastností. To platí nejen pro kapaliny. Topné pláště umožňují také stabilní proudění plynu při manipulaci s plynovými lahvemi.Na co si u ohřívačů sudů dávat pozor?  • Teploty, kterých může topný plášť pro sudy skutečně dosáhnout, závisí na mnoha faktorech. Okolní teplota přitom hraje stejnou roli jako materiál nádoby, obsah atd.

  • Je nezbytné zkontrolovat teplotní odolnost příslušné nádoby a to, jaké předpisy se vztahují na manipulaci s nebezpečnými látkami a skladování nebezpečných látek. Tyto požadavky musí splňovat i ohřívače sudů. Jedním z rozhodujících faktorů je zde vhodnost pro použití v zónách ATEX.

  • Plynulá regulace pomocí termostatu je výhodnější než jiné varianty vytápění. Ohřívač sudů tak můžete použít pro širokou škálu médií a ohřívacích procesů.

  • Topné manžety jsou vždy určeny pro konkrétní typy (nebo rozměry) nádob. Lze je přizpůsobit tvaru pomocí popruhů, ale přesto by se měly používat pouze v souladu s pokyny výrobce.

  • Silné manžety pro sudy zahřejí nádobu ve velmi krátkém čase, a tím ji rychleji připraví k použití. To však není zapotřebí ve všech prostředích a u všech médií.


Před prací s ohřívaným médiem vždy odeberte vzorek a zkontrolujte vhodnost pro použití, viskozitu apod. Používejte přitom osobní ochranné prostředky a zajistěte správnou likvidaci uniklých látek.Další informace naleznete v našich informacích o skladování v souladu s předpisy. Pokud nás kontaktujete, rádi vám zodpovíme všechny vaše dotazy.