Zajišťovací klíny

Se zajišťovacími klíny stojí vaše nákladní vozidlo vždy bezpečně, zatímco vy v klidu nakládáte nebo vykládáte zboží. Při výběru dbejte na zákonné předpisy, aby byl klín vhodný pro váš dopravní prostředek.

V kategorii Zajišťovací klíny Vám nabízíme výrobky následujících značek: eurokraft pro.

Vaše filtry
    Značka
    Typ produktu
    Trvale udržitelný rozvoj
    Výška [mm]
    Šířka [mm]
    Délka [mm]
    Cena s DPH
    Cena bez DPH

    Zajišťovací klíny pro nákladní a dodávková vozidla



    Vypnete motor, zatáhnete ruční brzdu a vaše vozidlo bezpečně stojí? Zákonodárce to vidí jinak a nařídil povinné používání zajišťovacích klínů v logistice. A právem: Při nakládce nebo vykládce zboží nebo na velmi nerovných podkladech se auto rozjede rychleji, než by nám bylo milé. Zajišťovací klíny tomu rychle a jednoduše zabrání.



    Kolik a jaké zajišťovací klíny je třeba mít ve vozidle?



    Všechna vozidla s celkovou přípustnou hmotností od 4 tun musí mít k dispozici zajišťovací klíny. Povinné jsou rovněž pro dvouosé přívěsy s hmotností od 750 kg. U tažného vozidla musí být ve vozidle dva zajišťovací klíny, pro přívěs nebo návěs další dva.



    V zásadě musí jmenovitá velikost klínů odpovídat průměru kola, přičemž klíny musí být umístěny v příslušném držáku tak, aby byly snadno přístupné, ale současně absolutně pevně ukotvené. Přesné údaje najdete v § 41 vyhlášky o silničním provozu.



    Podle tohoto předpisu jsou nákladní vozidla rovněž kontrolována. Pokud jsou zjištěny závady materiálu nebo chybný počet klínů, ručí řidič – jak je v otázkách zajištění nákladu obvyklé.



    Proto byste své řidiče měli vždy nabádat k tomu, aby zajištění nákladu před zahájením jízdy zkontrolovali podle jasného kontrolního seznamu. Když dojde k nejhoršímu, ušetří to vysoké náklady a zpoždění dodávky.



    Jsou vhodné plastové nebo kovové klíny?



    Obě varianty mají své výhody a nevýhody. Plast je velmi šetrný k pneumatikám a vozovce a kromě toho je cenově výhodný. Vyznačuje se však omezenou nosností a odolností materiálu. Zde je ve výhodě kov, který je ale dražší a výrazněji zatěžuje vozovku a materiál pneumatik.



    Prakticky vždy pro zajištění nákladu platí: Podívejte se do předpisů a zvolte klíny bezpodmínečně přesně podle vozidla a zatížení. Pro velmi malá osobní vozidla nebo dodávky většinou postačují plastové zajišťovací klíny, u návěsového tahače je kov téměř jedinou alternativou.