Vysokotlaké čističe, parní čističe

Vysokým tlakem proti nečistotám! Vysokotlaké čističe najdou i ten nejmenší kousek špíny: na podlaze, v rozích nebo štěrbinách, na strojích nebo součástech. Díky speciálním tryskám se nečistoty rychle odstraní.

V kategorii Vysokotlaké čističe, parní čističe Vám nabízíme výrobky následujících značek: Kärcher.

Vysokotlaké čističe a parní čističe pro maximální čistotuV případě typických nečistot, které se hromadí na strojích nebo v areálu firmy, můžete samozřejmě sáhnout i po silných čisticích prostředcích. Jednodušší, efektivnější a ekologičtější je ovšem použití vysokotlakých a parních čističů. Jednoduchou kombinací vody a tlaku totiž dosáhnete čistoty na nejvyšší úrovni.Čím se liší vysokotlaký čistič od parního čističeV zásadě fungují obě verze přístroje podobně, proto jsou také často zaměňovány. Voda pod tlakem vychází z trysky a čistí znečištěné povrchy primárně prostřednictvím kombinace fyzikálních a tepelných efektů.Existuje však významný rozdíl v agregátovém stavu kapaliny: • Vysokotlaké čističe (přístroje na horkou a studenou vodu) ohřívají vodu pouze na až 60 stupňů Celsia. To je zcela dostačující pro uvolnění nečistot, tuků a olejů. Nejdůležitějším abrazivním faktorem je zde tlak.

 • Parní čističe ohřívají vodu tak, aby se změnila na vodní páru. Tato pára hubí zárodky a bakterie již samotným horkem, takže tlak a jeho abrazivní účinek zde hrají až druhou roli.


Na základě toho jsou vysokotlaké čističe a parní čističe v průmyslovém čištění používány v různých oblastech: • Parní čističe zajišťují hygienickou čistotu zejména na površích v interiéru, které přicházejí do styku s potravinami. Při jejich použití budou i sanitární zařízení a společné prostory bez zárodků a bakterií.

 • Vysokotlaké čističe se používají ve venkovních prostorách na chodníky, zdi nebo jiné fasádní prvky, zbavují velké stroje a vozidla nečistot a olejů a jsou vhodné také k použití v dílně nebo ve výrobní hale.


Zvláštní vlastnosti těchto čisticích přístrojůObě verze mají jednu velkou výhodu: V případě lehkých až středních stupňů znečištění můžete bez problémů upustit od použití čisticích prostředků nebo čisticího příslušenství. Příslušné čističe doplňují svůj tepelně-fyzikální výkon o chemickou složku, která zajistí rychlý úspěch u obzvlášť odolných nečistot. A co se týká rychlosti – i v tomto bodě vás vysokotlaké čističe přesvědčí: • Díky ergonomické manipulaci a snadno ovladatelné konstrukci zvládnou zaměstnanci velké plochy rychle a bez ohýbání.

 • Různé sady příslušenství zvýší flexibilitu přístroje pro použití na různé povrchy.

 • Spotřeba vody je díky důmyslným systémům čerpadel a trysek velmi nízká.


Jaký vysokotlaký čistič je vhodný pro jaké úkolyV podstatě můžete každý vysokotlaký čistič značky Kärcher, který u nás dostanete, použít v provozu pro jakékoliv běžné čištění. Musíte zohlednit pouze několik detailů: • Pro stroje a vozidla používejte čistič s teplotou vody 40 stupňů a „normální'' trysku.

 • Pro chodníky, desky, fasády, zdi atd. se smí používat rotační tryska.

 • Vnitřní podlahy a plochy s dlažbou, linoleem atd. se čistí pomocí parního čističe.


Váš základní výběr stroje se musí zakládat na úvahách o četnosti použití a potřebné funkčnosti. Důležitými prvky jsou: • Systém ohřevu a možná teplota vody

 • Vyrobitelný tlak a možná regulace tlaku

 • Potřebná provozní doba v kuse jako kombinace výkonu motoru a kontinuálního výkonu


V rámci těchto hledisek je například výkonný horkovodní vysokotlaký čistič ideální pro často se měnící místa použití a umožňuje doby použití v trvání až jedné hodiny v kuse. Model na studenou vodu se nabízí pro příležitostné použití, střední znečištění a menší plochy.Důležité pokyny pro péčiV zásadě je důležité přizpůsobit tlak a teplotu vody citlivosti povrchu. Kromě toho by měla být mezi vysokotlakým čističem a povrchem vždy udržována určitá vzdálenost (10 až 30 cm). Při větší vzdálenosti exponenciálně klesá čisticí účinek v důsledku nižšího tlaku.V sortimentu pro čištění a sanitární potřeby najdete kromě toho alternativy strojů, které můžete použít v případě, kdy čištění pod tlakem nepřichází v úvahu. Informace, které byste o tomto tématu měli mít, jsme pro vás shrnuli ve dvou přehledech:

Pokud tam nenajdete, co hledáte, poradíme vám s výběrem přístroje osobně!