Válečkové lišty

Vylepšete Vaše intralogistické procesy s válečkovými lištami. Různý přepravovaný materiál a případy použití? To všechno známe. U nás naleznete válečkové lišty pro přepravu balíků a palet a rozšíření pro Vaše výrobní zařízení.

Vaše filtry
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Průměr válečků
Relevance
Počet výrobků: 23

Válečkové lišty: FIFO? LIFO? Produktivní v každém případě!V každém skladu – bez ohledu na velikost – záleží na dokonalé organizaci a co nejmenší náročnosti skladování. Zda přitom sázíte na princip FIFO nebo LIFO (first-in-first-out, resp. last-in-first-out), je Vaší vnitropodnikovou záležitostí. Obecně platí pouze to, že byste si práci měli co nejvíce usnadnit. Právě proto se mnoho zákazníků spoléhá na naše válečkové lišty.Jaké výhody mají válečkové lišty jako součást dopravní techniky?Podobně jako ostatní samotíží poháněné produkty z oblasti dopravní techniky jsou i válečkové lišty ideální volbou v místech, kam chcete dopravovat zboží nebo kde má být vyřazováno. Platí to především pro sklad, ale i pro výrobní haly a dílny.Válečkové lišty mohou být namontovány v individuálních vzdálenostech, díky čemuž se dokonale přizpůsobí danému přepravovanému zboží a prostorovým podmínkám. Nepostradatelné jsou proto například při třídění palet v překládkovém skladu nebo jejich odebírání ze skladovací plochy, protože umožňují práci bez námahy.Svou efektivitu tyto lišty plně rozvinou také v průběžném regálu, kde Vašim zaměstnancům usnadní plnění, přípravu zboží a v konečném důsledku i celé skladování.Protože pokud zboží v dané polici díky mírnému spádu samo sklouzne dopředu, bude vždy rychle po ruce, Vy si ušetříte tělesnou námahu a ihned uvidíte, pokud se zásoba blíží ke konci.Proto jsou také válečkové lišty v odborném světě vždy jmenovány jedním dechem spolu s principem FIFO nebo LIFO. Není divu, protože pokud chcete individuálně propojit pracoviště nebo na nich zajistit ergonomicky situovaný přísun materiálu, válečkové lišty skutečně nemají konkurenci.Jestliže Vaše stávající vybavení pro dopravu a skladování zboží doplníte válečkovými lištami, bude to vždy znamenat přínos pro veškeré intralogistické procesy:  • Nižší časová náročnost při procesech skladování, přípravě zboží nebo montážních krocích

  • Vysoká disponibilita produktů díky doklouzávání zboží a jeho snadnému odběru i v případě těžkých předmětů

  • Snížení náročnosti při přípravě zboží k odběru a eliminace chyb

  • Zvýšení produktivity díky snadnému oddělení doplňování a odebírání v překládkovém skladu

  • Výsledkem je lepší využití místa a organizace uliček ve skladu a provozu


Jaké válečkové lišty použít?Jak je u kaiserkraft zvykem, i válečkové lišty si vždy můžete vybrat tak, aby odpovídaly Vašemu přepravovanému zboží.Sortiment obecně dělíme na lišty s plastovými válcovými válečky a s ocelovými válcovými válečky. Plast nabízí mimořádně lehký a tichý chod a díky kvalitnímu zpracování rovněž vysokou přesnost vedení. Těchto výhod využijete především v průchozím regálu nebo při podávání a odebírání lehčího zboží.Ocelové válečky jsou podle provedení a nosnosti dimenzovány pro velmi těžké případy. Mohou být s výhodou využity jak v regálu, tak i při snadném přesouvání velkých palet nebo částí strojů.Obě verze umožňují až pětinásobné zvýšení výkonu pickování ve skladu nebo výrobní hale ve srovnání s klasickým policovým regálem – to je hodnota, které si ve Vaší organizaci procesů rychle všimnete.Jaké zboží lze na válečkových lištách přepravovat?Nejdůležitějším předpokladem pro každý samotížný permanentní dopravník je vždy toto: dno přepravovaného materiálu musí rovně přiléhat k válečkům, zboží samotné musí svými rozměry odpovídat válečku.U břemen přitom záleží především na hmotnosti, protože průchozí šířky lze určit individuálně. Musíte ovšem pamatovat na to, že maximální nosnost běžného metru válečkové lišty se většinou vztahuje ke vzdálenosti 0,5 m.Kromě toho byste neměli zapomenout si při objednávce do nákupního košíku vložit také vhodné příslušenství. Nájezdová patka je nepostradatelným pomocníkem, pokud pracujete s mírným spádem. Na přání Vám rovněž rádi dodáme také vhodné montážní sady. Máte další dotazy? Kdykoli nás můžete kontaktovat.