Schůdky

Jednoduché a bezpečné schůdky, které jsou vždy po ruce. Jsou praktickým pomocníkem během pracovního dne, jsou kompaktní a rychle připraveny k použití. Díky velké plošince navíc umožňují bezpečné a pohodlné stání.

V kategorii Schůdky Vám nabízíme výrobky následujících značek: MUNK, eurokraft pro, Hailo, KRAUSE, Layher, Altrex, eurokraft basic, HYMER, Twinco.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 54

Schůdky a příslušné směrniceMusí být lehké, aby se daly zvednout. Musí být stabilní, aby se na nich dalo pracovat. Musí mít vysokou nosnost, protože na nich většinou stojí zaměstnanci s těžkým nářadím. To jsou požadavky, které vycházejí z normy ČSN EN 14183 na schůdky a které na ně klademe také my. A pouze pokud jsou splněny, můžeme mít jistotu, že vám tyto pomůcky usnadní práci a že se vaši zaměstnanci budou cítit bezpečně.Co předepisuje norma?Norma ČSN EN 14183 předepisuje konkrétní postupy, rozměry a materiálové složení pro konstrukci schůdků. • Dřevo, plast s minimální tloušťkou 3 mm, ocel s minimální tloušťkou 0,9 mm a hliník s minimální tloušťkou 1,2 mm jsou možnými materiály pro nosné konstrukční součásti jako jsou stupně nebo stojiny. Pryž a měkké PVC jsou možnými materiály pro protiskluzové povrchy. Pozor: plastové schůdky musí být testovány na teplotní stálost a odolnost.

 • Důležitá je kontrola nosnosti: každý stupeň musí unést 260 kg.

 • Žebříkové a schodové schůdky a stoličky musí mít plochu pro stání s minimálními rozměry 200 x 300 mm. U pojízdných schůdků je to minimálně 200 x 200 mm.

 • Hloubka stupňů u žebříkových schůdků a stoliček musí činit minimálně 80 mm. U schodových schůdků minimálně 150 mm.

 • Svislá vzdálenost stupňů smí činit maximálně 250 mm.

 • Žebříkové schůdky, schodové schůdky a stoličky smí být maximálně 1000 mm, pojízdné schůdky maximálně 500 mm vysoké.

 • Protiskluzová ochrana musí činit minimálně 0,2.

 • Návod k použití, který obsahuje údaje o výrobci, datum výroby, oblast použití, názvy produktů a přípustné maximální zatížení, musí být umístěn na schůdcích.


Které schůdky vybrat?Ať už se jedná o žebříkové schůdky, schodové schůdky, stoličky, nebo pojízdné schůdky, ve variantách se třemi až čtyřmi stupni neexistují téměř žádné výškové rozdíly. Na rozdíl od žebříků smí být u všech schůdků vstupováno i na nejvyšší stupeň. Rozhodující rozdíly pro vás spočívají hlavně v materiálu a druhu konstrukce. Podle pracovního prostředí jsou vhodné různé materiály. • V mastném prostředí nemůže být z důvodu nebezpečí uklouznutí použit plastový ani dřevěný povrch.

 • Na strojích budete moci lépe pracovat s montážními schůdky, protože je můžete přistavit přímo ke stroji.

 • Pojízdné schůdky jsou často používány v kancelářských a prodejních prostorách, protože je lze rychle přemístit.


Alternativu ke schůdkům představují pracovní plošiny. Ty mají ještě širší využitelnou plochu.