Termoobaly

Přepravujte a expedujte zboží a potraviny citlivé na teplotu správně. Ať už se jedná o termoboxy z polystyrenu nebo udržitelné termoobaly z konopí a slámy: Náš sortiment zajistí, že lahůdky, léky, farmaceutické výrobky a další zboží citlivé na teplotu budou na své cestě dobře chráněny.

V kategorii Termoobaly Vám nabízíme výrobky následujících značek: BITO.

Relevance
Počet výrobků: 1

Co je to termobox?Termoobal je dobře difuzně uzavřený izolační obal, který nepropouští teplo ani chlad dovnitř ani ven. Mnoho zboží citlivého na teplotu musí být přepravováno a skladováno při určitých teplotách. Zde je důležité buď pečlivě udržovat chladicí řetězec nebo chránit zboží s regulovanou teplotou před ochlazením.Chladicí účinek lze regulovat pomocí použití chladicích prvků. Takové obaly jsou proto v logistice chladicího řetězce povinné. Zboží citlivé na teplotu lze chladit až 96 hodin. To platí jak pro potraviny, tak pro výrobky z oblasti life science a pro léky nebo farmaceutické výrobky. S vhodným izolovaným boxem a příslušenstvím pro chlazení lze realizovat i expedici zmrazených výrobků.Jaké termoobaly jsou k dispozici?Náš sortiment kartonů a krabic pro obchod s potravinami v souladu se směrnicemi a pro přepravu léků, které podléhají povinnosti chlazení, je rozdělen do dvou základních kategorií:1. Termoboxy pro přepravu2. Izolované boxy pro dodávku teplých/studených výrobkůIzolované boxy pro dodávku lze v případě vhodných rozměrů také zasílat ve vnějším kartonu jako balík. Termoobaly určené pro přepravu však nyní zaujmou inovativními nápady v oblasti materiálů, které zcela přehodnocují téma termoboxů pro obchod s potravinami, farmaceutický průmysl a life science. Rozlišují se následující materiály:  • Sláma: podobná izolace jako polystyren a výroba výhradně z obnovitelných surovin.

  • Konopí: stejné výkonnostní údaje jako polystyren, boxy jsou díky excelentní izolaci dokonce vhodné pro přepravu zmrazených výrobků.

  • Termoboxy a sady termoboxů z polystyrenu spojují výhody jednoduchých kartonových krabic s chladicí schopností termoobalu. Součástí sady jsou chladicí vložky.


Jak dlouho vydrží jídlo teplé nebo studené?Termoobaly jako izolované boxy na potraviny jsou testovány podle normy DIN EN 12571. Specifikace se vztahují na krátkodobou přepravu. Pokles teploty horkých potravin nesmí překročit deset stupňů Celsia za tři hodiny. U studených potravin je to sedm stupňů Celsia.Na co si dát pozor při přepravě čerstvých potravin?

U zboží podléhajícího rychlé zkáze musí být po celé přepravní trase zachován chladicí řetězec. Pro zvýšení teploty u různých výrobků přitom platí určité horní limity. Abyste mohli zásilku bezpečně odeslat, musíte  • poslat výrobek s teplotou o několik stupňů nižší, než je maximální přípustný limit,

  • ji zabalit do termoboxu s chladicími prvky (teplota asi -20 stupňů Celsia),

  • rozložit chladicí prvky po stranách zásilky a umístit je také na horní stranu,

  • výrobky, které jsou nejvíce citlivé na teplotu, umístit do středu,

  • zabránit cirkulaci vzduchu v zásilce pomocí výplňového materiálu,

  • zásilku odpovídajícím způsobem označit,

  • zvolit nejrychlejší možný způsob přepravy.


Rádi vám podrobně poradíme s výběrem vhodného termoobalu nebo termoboxu pro potraviny a léky. Jednoduše nás kontaktujte.