Regálové systémy ESD

Pořádek musí být – zejména v oblastech ESD. S regálovými systémy v ESD provedení si udržíte přehled o technice, příslušenství a právních předpisech.

V kategorii Regálové systémy ESD Vám nabízíme výrobky následujících značek: eurokraft pro.

Regálové systémy v ESD provedení – vše po ruce? Ale bezpečně!Pokud jde o důsledné zařizování ESD prostor ve firmách, práce nekončí schopností odvádět elektrostatický náboj. Raději nepřenechávejte nic náhodě ani pokud jde o pořádek a úložné prostory. Regály v ESD provedení mají nejen správný svodový odpor, ale také zajišťují optimalizované pracovní postupy.
Jaké požadavky musí regály v ESD provedení splňovat?Stejně jako všechny prvky vybavení a pracovní pomůcky na ESD pracovišti musí i regál v ESD provedení spolehlivě bránit nekontrolovaným elektrostatickým výbojům. Měl by tedy kontrolovaně odvádět napětí mezi personálem, regálem a obsahem regálu. Pro tento účel zákonodárce stanovil svodový odpor ložné plochy 104 až 109 Ω podle normy DIN EN 61340-5-1:2008.Naše regály v ESD provedení s individuálně přestavitelnými policemi nabízejí speciální ESD plastový povlak, který ušetří použití dodatečných ochranných rohoží a podložek v ESD provedení nebo přepravek s viditelným obsahem v ESD provedení. To samozřejmě neznamená, že byste měli na tyto speciální produkty pro ESD ochranu zanevřít – naopak. Ochrana proti výbojům musí fungovat bezchybně a po celou dobu manipulace s citlivými součástmi – ať už při skladování, přepravě nebo zpracování.Kromě všech požadavků na EPA (elektrostaticky chráněné oblasti) by tyto regálové systémy měly být také stabilní, snadno sestavitelné, snadno přemístitelné a mimořádně odolné. V našem výběru si s těmito aspekty samozřejmě nemusíte dělat žádné starosti.
Jaké regálové systémy v ESD provedení jsou k dispozici?Běžné regálové systémy pro pracoviště naleznete v našem e-shopu obecně také v ESD provedení. Pro individuální vybavení můžete například zkombinovat základní policový regál v ESD provedení s přístavnými prvky podle potřeby. Zásuvné regály v ESD provedení jsou určeny pro nosnost pole až 1 700 kg, takže se do nich vejdou typické předměty a pracovní vybavení v elektrotechnice nebo laboratořích.Pro zvláštní požadavky v čistých prostorách nabízíme speciální regály pro čisté prostory, které mají nepropustně uzavřené dutiny a splňují požadavky třídy čistých prostor 3.
S čím musí být regály v ESD provedení zkombinovány?Elektrostaticky chráněný prostor ve vaší firmě může fungovat pouze tehdy, pokud eliminujete napěťové výboje v každém pracovním kroku. Židle, stoly a pracovní oděvy v ESD provedení jsou proto stejně nepostradatelné jako ESD příslušenství. Ujistěte se také, že zásuvné regály v ESD provedení stojí na podlahových krytinách vhodných pro ESD, aby byla zaručena plná vybíjecí schopnost.Veškeré informace k tématu vyrovnání napětí naleznete v našem průvodci ESD: Ochrana před nebezpečnými výboji.