Stojany a válečkové stojany

V našem sortimentu naleznete stojany a válečkové stojany pro každý případ použití. Tyto všestranné pomocné přístroje usnadní práci a manipulaci s neskladnými a těžkými součástmi jako jsou trubky, prkna, desky a jiný dlouhý materiál.

V kategorii Stojany a válečkové stojany Vám nabízíme výrobky následujících značek: eurokraft pro, Kongamek.

Stojany a válečkové stojany: správná volba pro optimální pracovní polohu



Velké, těžké a neobvykle rozměrné obrobky jsou výzvou pro optimální obrábění. Pokud se ovšem nevsadíte na stojany a válečkové stojany. Protože s nimi si vytvoříte pracovní místo na míru, kde se můžete věnovat prakticky jakémukoli zboží s přesností a pohodlím.



Pro které pracovní úkony jsou stojany a válečkové stojany užitečné?



Důležitým předpokladem pro správné obrábění obrobků pomocí strojů je přesné přiblížení a optimální vyrovnání. To však často není snadné u dlouhého zboží nebo neobvykle rozměrných obrobků. Široce rozložené síly a problém vždy přesně změřené polohy lze vyvážit pomocí válečkových stojanů a stojanů.



Lze je umístit individuálně tak, aby byla hmotnost optimálně rozložena a aby například dřevěné prkno zůstalo vždy ve vodorovné poloze. Držáky pak zabraňují pohybu trubek.



Pokud jde o ruční obrábění takových dílů v dílně a průmyslu, fungují stojany a válečkové stojany jako flexibilní dílenský stůl, u kterého se nemusíte starat o zdravou pracovní výšku nebo bezpečnou oporu obrobku. Nikde nic nepřečnívá a při natírání dosáhnete na dřevěnou desku ze všech stran – a v pohodlné poloze.



Jak válečkové stojany a stojany zlepšují pracovní postup?



Jedním z nejdůležitějších faktorů při používání stojanů a válečkových stojanů je zdraví zaměstnanců. Zejména modely s nastavitelnou výškou přinášejí obrobek k pracovníkovi – a ne naopak. Musí se méně ohýbat a může se věnovat svým úkolům v optimálním postoji.



Současně je zboží, které se jinak velmi snadno kutálí, jako například trubky, uzamčeno v držáku a nemusí se již komplikovaně zajišťovat. Pokud jde o přístup ke strojům nebo umísťování velkých součástí, nepotřebuje zaměstnanec žádnou sílu. Tato výhoda je ještě větší, pokud používáte také zvedací a zdvihací zařízení k umístění zboží na stojany.



Nakonec jsou stojany flexibilním nápadem pro vybavení vašeho provozu i mimo jejich skutečné použití. Můžete z nich například improvizovaně vytvořit velký rautový stůl na příštím firemním večírku. Objevte naše moderní řešení pro bezproblémový každodenní pracovní život! A pokud potřebujete pomoc, jednoduše nás kontaktujte!



Tyto produkty by vás rovněž mohly zajímat:



Vozíky na podnosy | Podlahové rošty | Řezačky | Rudly | Ukládání klíčů | Stropní ventilátory | Dílenské stoly EUROKRAFT | Svítidla pro pracoviště MAUL