800 950 950 
Soukromí zákazníci Firemní zákazníci

Výběr značky

Vymezit výběr
(možnost několikanásobného výběru)

Cena bez DPH

Omezit Cena bez DPH

-
Značka
Způsob upevnění
Upevňovací rozměry
Průměr kola
Oblast použití
Nosnost
 

Nábytková kola

Chcete vyměnit zničené kolo nebo zcela obecně hledáte kvalitní nábytková kolečka? Gratulujeme Vám, tady jste správně. Projděte si teď naši nabídku různých nábytkových koleček a vyhledejte si vhodný model.
Bylo nalezeno 6 výrobek/-ků/-ky
| | |
Bylo nalezeno 6 výrobek/-ků/-ky

Nábytková kolečka pro zajištění flexibility v kancelářiRychle se otočit na kolegu nebo přemístit kontejner na spisy zleva doprava – tak vypadá flexibilita v moderní kanceláři. Nábytková kolečka a kolečka pro židle z našeho sortimentu je tato flexibilita obzvlášť jednoduchá.Je rozdíl mezi kolečky pro kancelářské židle a nábytkovými kolečky?V zásadě lze všechna kolečka pro kancelářské židle i nábytková kolečka použít pro pojízdné kontejnery apod. Opačně to ale tak jednoduché není. Kolečka pro kancelářské židle totiž musí splňovat normu EN 12529 a podle ní být „brzděná v závislosti na zatížení''.Brzda zajišťuje, že se kancelářská židle pohybuje pouze tehdy, když na ní někdo sedí. Jakmile se zvednete, otočí se kolečka už jen minimálně a zabrání tomu, abyste židli odstrčili dozadu. Kdyby tato brzda neexistovala, hrozilo by velké nebezpečí, že si „sednete do prázdna''. Norma EN 12529 je tak důležitým faktorem v provozní bezpečnosti práce.Nábytková kolečka nemusí tuto normu splňovat, proto se ale nesmí jako náhrada montovat na kancelářské židle.Je k připevnění nábytkových koleček zapotřebí nářadí?Záleží na tom, jaký druh připevnění kolečka mají. Pro kolečka se zásuvným čepem je třeba pouze trocha síly, pro závitové čepy stačí stranový klíč, pro kolečka s připevňovací destičkou budete potřebovat odpovídající šrouby a vhodné nářadí.Jak najít kolečka pro laminát apod.Při výběru koleček platí železné základní pravidlo: Měkká kolečka pro tvrdé podlahy; tvrdá kolečka pro měkké podlahy.Laminát nebo jiné citlivé povrchy jako dlažby nebo palubky se řadí k tvrdým podlahám a proto potřebují kolečka s měkkým pláštěm. Tato kolečka chrání podlahu před poškozením částečkami nečistot atd. Kolečka pro tvrdé podlahy často poznáte na první pohled: Většinou jsou dvoubarevná, zatímco kolečka pro měkké podlahy jsou opticky z jednoho odlitku.Materiál pro dobrá nábytková kolečkaPro každé kolečko platí, že se musí hodit k podkladu. Proto neexistuje jediný nejlepší materiál. Velké množství koleček pro nábytek a židle je vyrobeno z polyamidu, protože je zatížitelný a má dlouhou životnost. Měkké pojezdové plochy jsou často z polyuretanu, termoplastické plné pryže a používají se pro nábytková kolečka s větším průměrem.Materiály a varianty koleček nad rámec standardní nabídky u nás dostanete na vyžádání. Bližší informace k drobným rozdílům u materiálů a koleček se dozvíte v nákupním poradci Kola a kolečka.Jaké detaily je třeba zohlednit při výběru nábytkových kolečekStejně jako u kol a koleček byste i u koleček pro kancelářské židle a nábytkových koleček měli znát základní vzorec pro výpočet (potřebné) nosnosti na kolečko. Tento vzorec zní:


(vlastní hmotnost nábytku/židle + hmotnost těla/nákladu)/(počet koleček – 1)Dělitel (počet koleček – 1) počítá s tím, že nábytek, resp. židle z různých důvodů nestojí vždy na všech kolečkách současně. Když započítáte o jedno kolečko méně než je třeba, zajistíte, že nosnost bude zachována i v případě neúplného kontaktu s podkladem.Jinak dbejte při výběru na to, jestli se náhradní díl hodí k vašemu nábytku. To se vztahuje zejména na druh připevnění, průměr a konstrukční výšku kolečka. Podle zkušeností má většinou smysl vyměnit celou sadu koleček. Tím se zajistí, že kolečka budou sedět a budou všechna ve stejném funkčním stavu.Antistatická nábytková kolečkaAntistatická provedení nábytkových koleček, která Vám dodáme na vyžádání, jsou obzvlášť důležitá v oblasti lékařské techniky, v nemocnicích a v elektrotechnickém a polovodičovém průmyslu. Tato kolečka totiž jako součást nábytku zabraňují běžným elektrostatickým výbojům a chrání tak citlivé výrobky před poškozením a zaměstnance před bolestmi.Rádi Vám poskytneme odborné poradenství k jednotlivým kategoriím výrobků, ve kterých můžete použít kolečka. Jsou to například i regálové systémy nebo pomůcky pro prezentace a přednášky. Kontaktujte nás.

PŘEJETE SI NÁHLED OPTIMALIZOVANÝ PRO MOBILNÍ ZAŘÍZENÍ?

E-shop KAISER+KRAFT je nyní k dispozici také v nové mobilní verzi, která je pro Vás nadále průběžně vyvíjena.
Vyzkoušet mobilní náhled
Porovnání výrobků