Nábytková kola

Chcete vyměnit zničené kolo nebo zcela obecně hledáte kvalitní nábytková kolečka? Gratulujeme Vám, tady jste správně. Projděte si teď naši nabídku různých nábytkových koleček a vyhledejte si vhodný model.

V kategorii Nábytková kola Vám nabízíme výrobky následujících značek: Wagner, Proroll.

Vaše filtry
Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 26

Nábytková kolečka pro zajištění flexibility v kancelářiRychle se otočit na kolegu nebo přemístit kontejner na spisy zleva doprava – tak vypadá flexibilita v moderní kanceláři. Nábytková kolečka a kolečka pro židle z našeho sortimentu je tato flexibilita obzvlášť jednoduchá.Je rozdíl mezi kolečky pro kancelářské židle a nábytkovými kolečky?V zásadě lze všechna kolečka pro kancelářské židle i nábytková kolečka použít pro pojízdné kontejnery apod. Opačně to ale tak jednoduché není. Kolečka pro kancelářské židle totiž musí splňovat normu EN 12529 a podle ní být „brzděná v závislosti na zatížení''.Brzda zajišťuje, že se kancelářská židle pohybuje pouze tehdy, když na ní někdo sedí. Jakmile se zvednete, otočí se kolečka už jen minimálně a zabrání tomu, abyste židli odstrčili dozadu. Kdyby tato brzda neexistovala, hrozilo by velké nebezpečí, že si „sednete do prázdna''. Norma EN 12529 je tak důležitým faktorem v provozní bezpečnosti práce.Nábytková kolečka nemusí tuto normu splňovat, proto se ale nesmí jako náhrada montovat na kancelářské židle.Je k připevnění nábytkových koleček zapotřebí nářadí?Záleží na tom, jaký druh připevnění kolečka mají. Pro kolečka se zásuvným čepem je třeba pouze trocha síly, pro závitové čepy stačí stranový klíč, pro kolečka s připevňovací destičkou budete potřebovat odpovídající šrouby a vhodné nářadí.Jak najít kolečka pro laminát apod.Při výběru koleček platí železné základní pravidlo: Měkká kolečka pro tvrdé podlahy; tvrdá kolečka pro měkké podlahy.Laminát nebo jiné citlivé povrchy jako dlažby nebo palubky se řadí k tvrdým podlahám a proto potřebují kolečka s měkkým pláštěm. Tato kolečka chrání podlahu před poškozením částečkami nečistot atd. Kolečka pro tvrdé podlahy často poznáte na první pohled: Většinou jsou dvoubarevná, zatímco kolečka pro měkké podlahy jsou opticky z jednoho odlitku.Materiál pro dobrá nábytková kolečkaPro každé kolečko platí, že se musí hodit k podkladu. Proto neexistuje jediný nejlepší materiál. Velké množství koleček pro nábytek a židle je vyrobeno z polyamidu, protože je zatížitelný a má dlouhou životnost. Měkké pojezdové plochy jsou často z polyuretanu, termoplastické plné pryže a používají se pro nábytková kolečka s větším průměrem.Materiály a varianty koleček nad rámec standardní nabídky u nás dostanete na vyžádání. Bližší informace k drobným rozdílům u materiálů a koleček se dozvíte v nákupním poradci Kola a kolečka.Jaké detaily je třeba zohlednit při výběru nábytkových kolečekStejně jako u kol a koleček byste i u koleček pro kancelářské židle a nábytkových koleček měli znát základní vzorec pro výpočet (potřebné) nosnosti na kolečko. Tento vzorec zní:


(vlastní hmotnost nábytku/židle + hmotnost těla/nákladu)/(počet koleček – 1)Dělitel (počet koleček – 1) počítá s tím, že nábytek, resp. židle z různých důvodů nestojí vždy na všech kolečkách současně. Když započítáte o jedno kolečko méně než je třeba, zajistíte, že nosnost bude zachována i v případě neúplného kontaktu s podkladem.Jinak dbejte při výběru na to, jestli se náhradní díl hodí k vašemu nábytku. To se vztahuje zejména na druh připevnění, průměr a konstrukční výšku kolečka. Podle zkušeností má většinou smysl vyměnit celou sadu koleček. Tím se zajistí, že kolečka budou sedět a budou všechna ve stejném funkčním stavu.Antistatická nábytková kolečkaAntistatická provedení nábytkových koleček, která Vám dodáme na vyžádání, jsou obzvlášť důležitá v oblasti lékařské techniky, v nemocnicích a v elektrotechnickém a polovodičovém průmyslu. Tato kolečka totiž jako součást nábytku zabraňují běžným elektrostatickým výbojům a chrání tak citlivé výrobky před poškozením a zaměstnance před bolestmi.Rádi Vám poskytneme odborné poradenství k jednotlivým kategoriím výrobků, ve kterých můžete použít kolečka. Jsou to například i regálové systémy nebo pomůcky pro prezentace a přednášky. Kontaktujte nás.