Brusky, hoblíky

Pro profesionální zpracování dřeva: elektrické brusky a hoblíky usnadňují práci se dřevem. Zatímco vibrační bruska vyhlazuje povrch přírodního materiálu, hoblík odstraňuje celé vrstvy. Objevte nabídku v e-shopu kaiserkraft!

V kategorii Brusky, hoblíky Vám nabízíme výrobky následujících značek: Bosch.

Brusky a hoblíky: pro efektivní zpracování dřevaDřevo je nadčasový materiál. S elektrickými bruskami a hoblíky z profesionálního segmentu je práce se dřevem snadná a efektivní. S moderními modely vyhladíte povrch dřeva během chvilky.Jaký je rozdíl mezi hoblíky a bruskami?Brusky a hoblíky vyhlazují dřevěné povrchy a zajišťují atraktivní přírodní vzhled. Připravují také dřevo na aplikaci laků nebo ochranných nátěrů. Přestože je výsledek podobný, liší se obě verze elektrického nářadí na opracování dřeva způsobem práce.Brusky pracují se zrnitým brusným kotoučem, který v závislosti na zrnitosti dřevo zdrsňuje a odstraňuje ho po malých částech. Tento praktický elektrický nástroj je přesný a je vhodný i na malé plochy. Brusky připravují dřevo na oleje, lazury a podobně – obroušené kusy dřeva je totiž lépe absorbují.Elektrické hoblíky naproti tomu ubírají povrch dřevěných kusů vrstvu po vrstvě. Hoblované povrchy se tak atraktivně lesknou a jsou hladké i bez dalšího opracování. Hoblíky jsou vhodné také k účinnému odstraňování starých vrstev laku. Takto se většinou používají na větší kusy dřeva.Co je důležité při výběru brusek?Pokud chcete vyhladit rohy nebo hrany, je vhodnou volbou vibrační bruska. Důvod: vibrující brusná deska odstraňuje pouze malé množství materiálu. Excentrické brusky mají naproti tomu z důvodu rotačního pohybu kruhové brusné desky vyšší míru úběru. Jsou vhodné pro broušení větších ploch.Profesionální brusky a hoblíky většinou záměrně nejsou k dispozici jako akunářadí, protože potřebují stálý výkon. Při nákupu věnujte pozornost oblasti použití, pro kterou jsou brusky a hoblíky určeny. V závislosti na zpracovávaném materiálu, průměrné velikosti povrchu a tvaru obrobků jsou vhodné různé modely. Zvolenému přístroji rovněž přizpůsobte brusné kotouče.Chcete poradit s nákupem brusek apod.? Stačí nás kontaktovat. Náš přátelský servisní tým vám rád pomůže i s výběrem dalšího elektrického nářadí – od úhlových brusek až po vrtačky.
Tyto produkty by vás rovněž mohly zajímat:Vrtací a bourací kladiva | Svítidla pro pracoviště | Dílenské stoly | Ochrana zraku | Pracovní rukavice | Kartáče a pilníky