Uzavírání, označování

Citlivé zboží vyžaduje opatrné zacházení. Označením krabic dáte jasně najevo, že s vašimi zásilkami je třeba zacházet opatrně. Naše uzavírací produkty jako lepicí a balicí pásky, stahovací pásky a šňůry, sponkovačky a sešívačky zajistí, že vaše balíky budou vždy dokonale uzavřené a jejich obsah zůstane v bezpečí.

Uzavírání a označování krabic: expedice v sametových rukavičkáchV expediční logistice musí vše běžet jako na drátkách. S některými balíky se však nesmí házet, nesmí být nakláněny ani skládány na sebe. Doufáte v opatrnost poskytovatele balíkových služeb? Raději ne. Uzávěry a označení krabic zajistí, aby vaše zboží dorazilo k příjemci tak, jak opustilo vaši továrnu.Jak vybrat správný způsob uzavření krabic?Lepicí a balicí pásky jsou při uzavírání krabic univerzálním řešením. Díky odvíječům lepicí pásky také ušetříte čas. Zde věnujte zvláštní pozornost vlastnostem lepidla a tloušťce pásky:  • Pokud mají zásilky procházet několika klimatickými zónami nebo být na cestě dlouho, použijte lepicí pásky s vysokou adhezní silou a mimořádně stabilním lepeným spojem.

  • Lehké krabice lze na krátké vzdálenosti přepravovat i pomocí levnějších variant a inovací, jako je papírová lepicí páska. Výhoda pro zákazníka: od krabice ji lze snadno oddělit, takže může být použita opakovaně.

  • Pokud chcete mít jistotu, že váš balík bude cestovat s ochranou proti manipulaci, lepicí pásky pro mokré lepení jsou praktickou alternativou k plombám a pečetím vhodnou pro každodenní použití. Tyto pásky se aplikují za mokra a nelze je odstranit bez poškození – zákazník tak okamžitě rozpozná, zda se zásilkou někdo manipuloval.


Sponkovačky a sešívačky jsou ideálními pomocníky při uzavírání krabic a označování velkoformátových zásilek, dřevěných obalů fixovaných pásky apod. Sešívačky spojí silnostěnné kartony spolehlivěji než jakákoli balicí páska.Přístroje pro svařování fólií a přístroje pro uzavírání krabic jsou užitečné pro sáčky na drobné součásti, stejně jako pro automatizované uzavírání krabic při velmi vysokém objemu přepravy.Stahovací pásky a šňůry jsou spíše než za vnější obal zodpovědné za pořádek a bezpečnost uvnitř krabice. Uzavřou malé nádoby, zajistí kabely před zamotáním apod.Kapsy na dodací listy a kapsy na dokumenty zajišťují, že faktury, dodací listy a další důležité dokumenty nebudou omylem vyhozeny: Vyberte si z naší široké a udržitelné nabídky kapes na průvodních dokumenty s potiskem, samolepicích transparentních kapes na dodací listy a neprůhledných nebo vodotěsných kapes na dokumenty.Na co si při označování krabic dávat pozor?Označení krabice plní dva úkoly: mělo by jednoznačně a strojově čitelným způsobem identifikovat příjemce a poskytnout důležité informace o tom, jak s balíkem zacházet. Při výběru a aplikaci speciálního značení a etiket je třeba zvážit mnoho faktorů. Mezi nejdůležitější patří:  • Obsah balíku

  • Přepravní trasa (pozemní, letecká, námořní)

  • Strojová čitelnost u poskytovatele logistických služeb

  • Odolnost proti poškození a neoprávněné manipulaci jako pojistka pro zákazníka

  • Mezinárodní předpisy a zákony


Obecně byste měli při označování krabic dbát na to, aby bylo označení rozpoznatelné jediným pohledem. Všechny nálepky a etikety musí být jasné a srozumitelné, nesmí si vzájemně odporovat a měly by být umístěny na konkrétních místech balíku. Přečtěte si také našeho průvodce Správné balení.Pokud máte další dotazy týkající se uzavírání krabic a jejich označování, neváhejte nás kontaktovat.