Laboratorní skříně, skříně pro čisté prostory

V laboratoři nebo v čistém prostoru není hygieny nikdy dost. Vyhlaste válku částicím a kontaminaci – s laboratorními skříněmi a skříněmi pro čisté prostory, které si své jméno skutečně zaslouží!

V kategorii Laboratorní skříně, skříně pro čisté prostory Vám nabízíme výrobky následujících značek: eurokraft basic.

Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
Relevance
Počet výrobků: 47

Laboratorní skříně a skříně pro čisté prostory: už nikdy více znečištěníS běžnými ocelovými skříněmi se v přísně regulovaných laboratořích a čistých prostorách daleko nedostanete. Koneckonců zde někdy manipulujete s nebezpečnými látkami, musíte se vyhnout kontaminaci a potřebujete bezpečnost pro sebe i své pracovní materiály. Už jen z tohoto důvodu kladou zákonodárci i zdravý rozum na laboratorní skříně a skříně pro čisté prostory vysoké nároky.
Jaké specifikace musí splňovat laboratorní skříně a skříně pro čisté prostory?Hranice mezi laboratoří a čistým prostorem bývá často neostrá, ale hranice mezi běžnou ocelovou skříní a skříní pro laboratoř a čisté prostory je naproti tomu zcela jasná. V těchto oblastech firmy by skříně měly mít následující vlastnosti:  • Vyrobené z ušlechtilé oceli (čisté prostory) nebo z dřevotřískové desky potažené pryskyřicí (laboratoře)

  • Odolné vůči chladu, horku, vlhkosti a chemikáliím

  • Absolutně hygienické

  • Snadné čištění a dezinfekce

  • S možností vyrovnání výšky podlahy

  • Odolné vůči opotřebení a korozi

  • Uzamykatelné nebo umožňující zajištění


Pro skladování některých chemických látek je navíc třeba použít skříně na chemikálie nebo přijmout opatření pro bezpečné skladování nebezpečných látek.
Jaký je rozdíl mezi laboratorními skříněmi a skříněmi pro čisté prostory?V lékařské laboratoři nebo při zajišťování kvality je koncentrace částic méně důležitá než obecné zamezení kontaminace vzorků.Kvalitní laboratorní skříně – od laboratorních skříní na chemikálie až po laboratorní spodní skříňku – proto nemusí být vyrobeny z ušlechtilé oceli. Povrchy s melaminovým povlakem se snadno a efektivně čistí, zatímco výškově přestavitelné police skříně flexibilně přizpůsobují. Uzamykatelnost je rovněž zákonným požadavkem, aby bylo zabráněno neoprávněnému přístupu k chemikáliím nebo vzorkům.V čistých prostorách nesmí mít částice žádnou šanci. Ačkoli toho dosáhnete především pomocí filtračních a čerpacích systémů, skříně pro čisté prostory tvoří důležitý pilíř koncepce místnosti. Zde jsou nepostradatelné otěruvzdorné povrchy, které nezadržují částice ani zárodky jakéhokoli druhu. Správnou volbou jsou skříně z ušlechtilé oceli instalované tak, aby co nejlépe lícovaly.
Jak najít správné laboratorní skříně a skříně pro čisté prostory?Naše nabídka u kaiserkraft odráží současný právní stav. Který materiál a které laboratorní skříně nebo skříně pro čisté prostory jsou schváleny pro vaše potřeby, naleznete přehledně v příslušných směrnicích, předpisech o vybavení a bezpečnosti a ochraně zdraví při práci.Patří mezi ně mimo jiné norma ČSN 14470 pro skladovací skříně a ČSN EN 14727 „Laboratorní nábytek – Úložný nábytek pro laboratoře – Požadavky a metody zkoušení''. Pro čisté prostory kromě toho platí technický předpis VDI 2083, list 4.1.Nemáte čas na dlouhé čtení? Pak se podívejte například do našeho průvodce Rozdíl mezi čistým prostorem a kontrolovaným prostorem a do našeho průvodce pro Plánování laboratorních zařízení. Chcete si práci ještě více usnadnit? Pak se na nás jednoduše obraťte!
Tyto produkty by vás rovněž mohly zajímat:Teleskopické výsuvy | Nástěnné vitríny | Vysoké skříně | Drátěné koše | Rozčlenění zásuvek | Policové regály | Ocelové skříně Pavoy