Efektivní plánování a provádění inventury

2022/09/28

Letní dovolená ještě ani neskončila a v mnoha supermarketech se již objevují vánoční ozdoby. Málokdo však v tuto dobu myslí na perníčky a čokoládové vánoční figurky. Pokaždé je ale neuvěřitelné, jak rychle a náhle se přiblíží konec roku. Není zdánlivě předčasná nabídka vánočních dekorací spíše perfektním příkladem excelentního plánování?

Jak dobře je Vaše firma připravena na každoroční výzvy? Opakované úkoly na konci roku, například inventura, by pro mnoho provozů neměly představovat žádné velké překvapení. A přesto se ve většině firem zejména konec roku vyznačuje časovým tlakem a stresem. Proč se tento rok nepřipravit na pravidelnou inventuru včas?

V tomto příspěvku se dozvíte vše, co byste měli vědět pro efektivní plánování a hladký průběh Vaší inventury. Nejprve Vám objasníme několik často kladených dotazů na téma inventury.

Proč inventura?

Druhy inventur

Existují různé druhy inventarizace, které můžete použít. Ujistěte se však, jaký druh inventury je vhodný pro Vaši firmu. Pro časově posunutou inventuru byste se měli ujistit, že je Váš systém hospodaření se zbožím veden přesně. Průběžná inventura se nesmí používat k evidenci zboží podléhajícího zkáze.

Tipy odborníka

Plánování a provádění inventury

Níže Vám přinášíme několik praktických tipů pro optimální plánování a provádění Vaší další inventury:

Kontrolní seznam

Optimální plán průběhu inventury

Zbývá do rozvahového dne ještě dost času? Přesto byste neměli podcenit výhody dobré přípravy. Následující kontrolní seznam Vám pomůže efektivně naplánovat průběh příští inventarizace.

Efektivní plánování inventury mg$

Další dotazy?

Díky tomuto harmonogramu nestojí letos nic v cestě optimálně zorganizované inventuře. V případě dalších dotazů jsme Vám bezplatně k dispozici.