mybeachproject Seychely

Z odpadu bude moře (věcí)

Co dělá paní Stefanie na Seychelách? Je na dovolené? V žádném případě – sbírá odpadky, proměňuje je v umění a s místní podporou chrání krásu tohoto ostrovního ráje. Tuto činnost samozřejmě rádi podpoříme pomocí našeho profesionálního vybavení – zcela v duchu „Equipped for tomorrow“.

Zde zjistíte více informací o projektu mybeachproject

a o tom, jak podporujeme paní Stefanii v jejím poslání chránit krásu tohoto ostrovního ráje.

„Dobrý den, jsem Stefanie Wichmann. V roce 2019 jsem přiletěla na Seychely, abych se pro místní agenturu starala o německé turisty během jejich dovolené na Praslinu a … zůstala jsem zde až do dneška.

Hned při první procházce po pláži jsem si všimla jednotlivých plastových lahví, a tím se vlastně zrodil můj projekt – a o několik dní později hned následoval můj instagramový účet mybeachproject. Zpočátku jsem pouze fotila své pytle naplněné nasbíraným plastovým odpadem, ale to mi nepřipadalo z dlouhodobého hlediska dostatečně zajímavé. V určité chvíli mě při sběru některých kusů odpadu napadly motivy, které jsem z nich mohla spontánně sestavit. A tehdy mi to „docvaklo“. Během jednoho roku jsem tak nasbírala 40 000 kusů plastu, číslo, které mě samotnou současně překvapilo i šokovalo.

Cílem mého projektu je kreativním způsobem nadchnout své spoluobčany pro větší odpovědnost za životní prostředí. Každý může přispět svým dílem. I když má pocit, že je to jen málo, přesto tím může inspirovat zase další a v součtu všichni vytvoří něco velkého.

Umění vzniká z odpadu – žába
mybeachproject sponzorovaný společností KAISER+KRAFT

Seychely jsou považovány za jednu z vysněných destinací s dechberoucí přírodou, která se rozprostírá všude kolem rajských pláží. Je nutné si jednoduše přímo na místě více uvědomovat, o jaký poklad jde. To bychom měli stejnou měrou podporovat my všichni, místní starousedlíci, „gastarbeiteři“ jako já i rekreanti, a udržovat svou ekologickou stopu co nejmenší. Pro ostrovní stát představuje naplavený odpad, který lze ovlivnit jen podmíněně, zvláštní výzvu. Přímo na místě však lze udělat mnoho pro to, aby za prvé vznikalo méně odpadu a za druhé, aby se nedbale nelikvidoval v přírodě. Když vidím, že se zde něco děje, dodává mi to spoustu energie.

Minulý rok se skupinka místních přátel spojila v projektu Fresh Focus. Jejich cílem je přiblížit mladým lidem přírodu, zpestřit život na ostrově a ukázat nové možnosti: Pořádají výlety s táboráky, otevírají a udržují turistické stezky a v nejbližší budoucnosti také plánují předávat své umění surfování, slacklinu, lezení a kalistheniky. V tomto týmu jsme již dokázali zorganizovat několik větších úklidů, jako například ve známé oblasti Vallée de Mai, která je na seznamu světového dědictví UNESCO a je přední turistickou atrakcí ostrova. V dubnu jsme tak podél průjezdové komunikace nasbírali asi 370 kg odpadků a získali tak velkou pozornost a vítr do plachet. Načasování je dokonalé a každý, byť i sebemenší krok, je krok vpřed.“

Pokud byste chtěli i Vy podpořit paní Stefanii v jejím poslání, můžete se podrobněji informovat zde:

Vybavení paní Stefanie