Značka
Výška plošiny
Výstup

Rudl na pytle

V kategorii Rudl na pytle Vám nabízíme výrobky následujících značek: EUROKRAFTpro, EUROKRAFTbasic, QUIPO, RuXXac, Kongamek, MATADOR.

Nejprodávanější
Počet výrobků: 345
Změnit náhled:
Již název rudlů na pytle poukazuje na dlouhou – a úspěšnou – historii tohoto druhu dopravního rudlu. Protože jeho původní tvar vznikl již v antice: Tehdy byly na dvou kolech z litého železa s dřevěným rámem přepravovány v první řadě těžké pytle s obilím. Na rudl na pytle sází průmyslové podniky také dnes, přičemž aktuální konstrukce již se středověkými modely kromě zvedacího principu nemá téměř nic společného. Moderní rudly na pytle jsou vybaveny koly s celopryžovými obručemi nebo pneumatikami a jsou vhodné pro nejrůznější podlahy: pneumatiky vyrovnají nerovnosti podkladu, celopryžové nebo polyuretanové obruče mají dokonalé jízdní vlastnosti na hladkých halových podlahách a jsou bezúdržbové. Také dřevěné rámy byly nahrazeny: u extra lehkých modelů je nyní rám vyroben z hliníku, u variant s velmi vysokou nosností se jako materiál rámu používá svařovaná ocelová trubka nebo ušlechtilá ocel.

Ten nejlepší rudl na pytle pro Váš účel použití
Rudly na pytle jsou dnes stejně jako v minulosti zapotřebí pro snadnou a ergonomickou přepravu materiálu, se kterým se jinak ručně těžko manipuluje, například beden, sudů nebo právě pytlů. Jelikož výběr rudlů na pytle u KAISER+KRAFT sahá od kompaktního hliníkového dopravního rudlu až po multifunkční sklopné schůdky a nosnost činí 50 až 400 kg, před nákupem se vyplatí ujasnit si požadavky. Podle toho, jakou zátěží má být rudl na pytle naložen, jaké jsou vlastnosti podlahy a zda mají být překonávány také schody, musí být zvolen vhodný materiál rámu, nosnost a tvar kol i ložné plochy. Schodové rudly rozpoznáte podle hvězdicových kol – jedná se o 3 až 5 kol na každé straně, která snadno přejedou stupně. Protože mnohé rudly na pytle jsou navíc sklopné, zaberou minimum místa a mohou být snadno přepravovány osobním autem.