Značka
Výška [mm]
482
482
2315
2315
-
Šířka [mm]
432
432
2000
2000
-

Skříně na nebezpečné látky

Pracujete s chemikáliemi, jedy a laky, s hořlavými kapalinami a kapalinami ohrožujícími vodu? Ve skříních na nebezpečné látky můžete takové nebezpečné látky bezpečně skladovat. Pro každou potřebu je přitom k dispozici vhodný druh skříně, od skříně na chemikálie až po skříň pro láhve s plynem. Vyberte si zde vhodnou skříň!

V kategorii Skříně na nebezpečné látky Vám nabízíme výrobky následujících značek: asecos, EUROKRAFTpro, Justrite, CEMO, EUROKRAFTbasic, QUIPO.

Nejprodávanější
Počet výrobků: 160
Změnit náhled:

Skříně na chemikálie: bezpečné skladování bez výhradČetné předpisy a zákony nám připomínají to, co by měl každý dobře vědět: nebezpečné látky musí být ve firmě skladovány mimořádně opatrně a bezpečně. To platí zejména v případě, že mají být v pracovních prostorách skladovány hořlavé, žíravé a toxické látky nebo látky ohrožující vodu, tak aby k nim měli přístup Vaši zaměstnanci. V takové situaci jsou nejbezpečnějším a z hlediska předpisů nejvhodnějším řešením skříně na chemikálie od firmy KAISER+KRAFT.Jaké předpisy platí pro skříně na chemikálie?Pro manipulaci s nebezpečnými látkami ve firmě platí v první řadě následující předpisy na evropské úrovni, které regulují všechny nadřazené požadavky pro skříně na chemikálie, resp. pro zacházení s nebezpečnými látkami:


 • Nařízení o provozní bezpečnosti

 • Nařízení ohledně manipulace s nebezpečnými látkami

 • Zákon o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci

 • Zákon o hospodaření s vodou


Pro ohnivzdorné skladové skříně navíc platí:


 • EN 14470-1

 • TRGS 510 (příloha 3)


Pro skříně na tlakové láhve dále platí norma ČSN EN 14470-2. Zaměstnavatelé se kromě toho musí informovat ohledně předpisů specifických pro jejich zemi, které tyto pravidla popisují ještě přesněji a někdy definují přísnější měřítka na požadovanou protipožární odolnost a záchytný objem van skříní. Platná jsou rovněž různá technická pravidla.Pro získání základního přehledu jsme pro Vás sestavili tři poradce:

Hlavní požadavky uváděné v těchto předpisech jsou vždy stejné: skříně na chemikálie musí být z hlediska výběru materiálu a vybavení bezpodmínečně přizpůsobeny stupni nebezpečnosti látky a musí nějakým způsobem regulovat přístup k těmto látkám.Čím jsou kvalitní skříně na chemikálie vybaveny?U KAISER+KRAFT Vám nabízíme rozsáhlý sortiment různých skříní na chemikálie, které vždy odpovídají požadavkům určených látek: • Ohnivzdorné skříně na chemikálie s různě vysokými odolnostmi vůči ohni (FM, typ 15, typ 30, typ 90)

 • Skříně na chemikálie pro skladování látek ohrožujících vodu a/nebo toxických látek s příslušnými policemi a připravenými přípojkami pro odvětrávání

 • Skříně na chemikálie pro kapaliny v malých nádobách pro skladování v pracovních prostorách

 • Ohnivzdorné bezpečnostní skříně pro sudy typu 90

 • skříně a stanice pro láhve s kapalným plynem a skříně pro tlakové láhve G 90 pro speciální požadavky na skladování včetně kapalin v tancích, bečkách a sudech

 • Speciální skříně na chemikálie EUROKRAFT pro venkovní skladování, které jsou aktuálně k dostání pouze u nás


Vhodnost pro určitou látku rychle zjistíte na každé stránce produktu díky uvedeným piktogramům GHS, normám DIN a kontrolní pečeti. Přesto Vám vždy doporučujeme, abyste si před nákupem přesně prostudovali zákony – také s ohledem na schválení daného typu skříně ve Vaší zemi.Bezpečnost skříní na chemikálie se netýká pouze odolnosti vůči působení určitých látek, nýbrž také uvědomělého používání oprávněnými zaměstnanci. Toho lze například dosáhnout takto: • Přestavitelné vkládací police pro různé nádoby a bezpečnostní a přepravní nádoby

 • Vkládací police se zajištěním proti vysunutí a překlopení

 • Zámky bezpečné proti manipulaci, dveře z části samozavírací v případě požáru, z části umožňující integraci do zamykacích systémů

 • Smysluplné aretace dveří pro bezpečné odkládání a odebírání nádob

 • Spodní záchytné vany


Management nebezpečných látek s KAISER+KRAFTJakožto zaměstnavatel jste povinni zaručit bezpečnost během celého cyklu používání nebezpečné látky ve firmě – od nákupu až po likvidaci. KAISER+KRAFT Vám nabízí pomoc prostřednictvím své rozsáhlé nabídky produktů a služeb.To platí od detailů jako jsou záchytné vany až po pečlivé zařízení skříněmi na chemikálie a další nepostradatelnou výbavou. Pro mimořádně vysoké nároky na bezpečnost v laboratořích jsme pro Vás sestavili nákupního poradce Plánování zařízení laboratoře.U vybraných skříní na chemikálie kromě toho nabízíme dodatečné služby, které Vašemu managementu nebezpečných látek mohou přinést výhody. Některé skříně za příplatek dodáme přímo na místo používání – bez logistické zátěže na Vaší straně.V souvislosti s těmito výhodami pro zákazníky KAISER+KRAFT a samozřejmě i s naší nabídkou skříní na chemikálie Vám rádi poskytneme osobní poradenství.