Zpět
Poradce pro oblast Životní prostředí

Principy zametání a princip tandemových válců

Přehled výhod tandemových válců!

V současné době se používají tři různé principy zametání:

Princip jednoválcové zametací lopaty

Principy zametání a princip tandemových válců wt$

Princip jednoválcového přehozu

Principy zametání a princip tandemových válců wt$

Princip tandemových válců

Principy zametání a princip tandemových válců wt$

Výhody principu tandemových válců:

Oba zametací válce zde rotují proti sobě. Přední válec pracuje čistě jako dopravní válec, proto rotuje ve vzduchu bez kontaktu s podlahou. Opotřebení a potřeba síly je u tohoto válce díky tomu velmi nízká.

Nečistoty, které přešly přes první kartáč, se střídavě přisunují k válcům a tím se dopravují nahoru. Pomocí vodicího plechu se pak nečistoty dopravené nahoru odvádějí dozadu do nádoby na nečistoty.

Obě postranní košťata podporují práci kartáčů na válcích tím, že metou nečistoty z rohů a hran před válce, takže je možné je zachytit a dopravit do nádoby na nečistoty.

Díky použití tohoto principu se zachytí veškeré smetí, které projde pod jádrem válců s kartáči. Flexibilita kartáčů umožňuje i při použití ručního zametacího stroje zachycení objektů do velikosti láhve, přičemž se do nádoby může dopravovat současně i jemný prach a písek. Odpadá případné zablokování nádobou na nečistoty, která se u jiných výrobků nachází vpředu.

Díky chybějící pryžové chlopni ve stroji lze předním kartáčem válce zachycovat i neskladné věci jako pěnový polystyren nebo suché listí. Lehké vakuum, které vzniká mezi kartáči válců, umožňuje i zachycení velmi problematických nečistot, jako například papíru, který na plocho leží na podlaze.

Vzhledem k tomu, že se nádoba na nečistoty plní shora, je možné optimální využití objemu nádoby. Výškově přestavitelný zametací válec zaručuje, že lze jak vyrovnávat opotřebení, tak i u nerovných podlah zůstane zachován nezbytný hloubkový účinek zametacího válce.