Zpět
Poradce pro oblast Sklad

Jak najít správný regálový systém pro váš sklad

Nevyznáte se ve všech nabízených regálech? Mysleli jste si, že o regálových systémech víte vše, ale při výběru jste přesto ztratili jistotu? Nebo jste jen zvědaví, jaká řešení regálů jsou na trhu k dispozici, a ještě jste na ně ani nepomysleli? Ať už Vás ke kliknutí na našeho poradce pro skladové regály přimělo cokoliv – zde najdete odpovědi, které hledáte!

Zodpovězení důležitých otázek

Pravděpodobně máte idealistickou představu, že nyní jednoduše lusknete prsty a my Vám hned představíme skladové regály, které se perfektně hodí k Vašim požadavkům a firemním postupům.

Bohužel Vás však musíme zklamat, protože první jste na tahu Vy. Předtím, než začnete hledat perfektní nový regálový systém, se musíte nejprve zabývat tím, co vlastně chcete – a to nejlépe zjistíte pomocí následujících typických základních otázek. S nimi se krok za krokem přiblížíte k perfektnímu řešení:

  • Co chcete skladovat? Palety, mřížkové boxy, jednotlivé kartony, dlouhý materiál, kusové zboží, …?
  • Jak velké a těžké je Vaše skladované zboží?
  • Kolik místa máte k dispozici a kolik místa potřebujete?
  • Jaké zboží často potřebujete a musí tedy být dobře dostupné a jaké potřebujete méně?
  • Jak velká je obrátka skladových zásob?
  • Chcete svůj sklad zcela nově zařídit, nebo chcete jen rozšířit stávající regálový systém?

Pozor na detaily

Určitě není žádným překvapením, že rozhodnutí o novém skladovém regálovém systému byste měli dobře promyslet. Vedle správného typu regálu rozhoduje o úspěchu a neúspěchu Vašeho skladu mnoho dalších faktorů. Tři z nich Vám zde představujeme:

DŮKLADNÉ PROMYŠLENÍ

Ať už na konci bude jakýkoliv regálový systém, musíte mít jasno v tom, že děláte poměrně směrodatné rozhodnutí, protože ne vždy lze bez problémů kombinovat různé značky a řady regálů. Proto pro Vás máme tip: V případě pochybností nás jednoduše požádejte o radu – víme, co se k sobě hodí, a rádi Vám pomůžeme!

Kontaktujte nás!

DOBRÉ PLÁNOVÁNÍ NADE VŠE

Je jasné, že si z našeho sortimentu můžete vybrat ten nejmodernější, nejlepší, nejdražší regál. Ale ten Vám nebude moc platný, pokud se předtím nezamyslíte nad tím, jaké jsou pohyby a pracovní postupy ve Vašem skladu a jak chcete využívat prostor, který máte k dispozici. Proto si od nás jednoduše nechte pomoci. Plánování skladů je naší oblíbenou činností!

Kontaktujte nás!

PŘÍSLUŠENSTVÍ PRO REGÁLY

Důležitou součást skladového regálu představuje vhodné příslušenství. Ať jde o spojky, police, příčníky, dělicí stěny, protinárazovou ochranu, nebo popisky pro regálové přepravky – se správným vybavením můžete své skladové regály ještě lépe přizpůsobit svým potřebám. Teprve pak to bude perfektní.

K našemu příslušenství

Další výrobky pro sklady

STANOVENÍ VÝBĚROVÝCH KRITÉRIÍ

Pokud v našem e-shopu nyní rovnou začnete hledat vhodný regálový systém, pak bezpodmínečně využijte možnosti filtrování – významně Vám totiž usnadní nalezení Vašeho nového regálu. Vedle standardních omezení podle ceny, barvy, rozměrů a použitých materiálů můžete většinu našich modelů předem roztřídit mj. také podle následujících kritérií:

  • maximální nosnost police, resp. nosnost pole
  • druh regálu: přístavný regál, základní regál atd.
  • počet přihrádek, resp. polic
  • délka příčníků

NALEZENÍ VHODNÉHO TYPU REGÁLU

Níže jsme pro Vás stručně a kompaktně shrnuli charakteristické vlastnosti nejběžnějších druhů skladových regálů, takže můžete získat prvotní přehled o tom, jaký tvar regálu je nejlepší pro jaké skladované zboží. Další informace o výhodách a nevýhodách jednotlivých regálů zjistíte v příslušných kategoriích!

Pro vše, co hodně váží: REGÁLY PRO VELKÁ ZATÍŽENÍ

Tento druh regálů nepotřebuje žádné velké vysvětlování. Regály pro velká zatížení jsou nejlepší volbou vždy, když chcete ukládat zboží s vysokou vlastní hmotností. A perfektní jsou samozřejmě i tehdy, když máte mnoho menších výrobků, které mají až v součtu pořádnou hmotnost. Tento typ regálu je extrémně stabilní – není divu při téměř nepochopitelně vysokých nosnostech polic a polí.

K regálům pro velká zatížení

Pro vše, co je dlouhé: KONZOLOVÉ REGÁLY

Dřevěné latě, trubky, desky, prkna, tyče, … existuje mnoho druhů skladovaného zboží, které se jednoduše nevejde do klasických standardních regálů. Pro tyto speciální případy byl vytvořen konzolový regál, ve kterém lze zboží skladovat buď nastojato, nebo naležato. Tento tvar regálů se používá např. ve výrobě vozidel nebo ve výrobnách nábytku. Doplňkové funkce jako pojistka proti odvalení apod. zajišťují, že vše zůstane přesně tam, kde to patří.

Ke konzolovým regálům

Pro vše, co je objemné: ŠIROKOROZPĚŤOVÉ REGÁLY

Příliš velké, příliš silné, příliš neforemné, příliš nekontrolovatelné? Pro naše širokorozpěťové regály jsou to cizí slova. Tento typ regálů je tím pravým vždy tehdy, když jde o zboží ve velikosti XXL. Díky extra širokým přihrádkám a vysoké nosnosti každé úrovně lze dobře uložit i extrémně objemné zboží, přičemž jednoduchá zásuvná konstrukce současně zajišťuje vysokou míru flexibility. Jde to!

K širokorozpěťovým regálům

Pro maximální flexibilitu: ZÁSUVNÉ REGÁLY

Kdyby všechno bylo tak jednoduché! Zásuvné regály dokážete smontovat rychle a jednoduše bez použití nářadí a bez problémů je můžete rozšiřovat, přestavovat a kombinovat. Je jedno, do jaké míry se Váš sklad změní – Vaše zásuvné regály se vždy změní s ním.

K zásuvným regálům

Pro rychlou přípravu zboží: PALETOVÉ REGÁLY

Extrémně oblíbené, extrémně rozšířené: naše paletové regály. Ústřední charakteristika: Lze je přímo nakládat a vykládat např. stohovačem a zpravidla nemají žádné regálové police, protože europalety, mřížkové boxy atd. jsou umisťovány přímo na ukládací nosníky. Skutečná klasika ve vybavení skladu!

K paletovým regálům

Pro drobné součásti a C-díly: REGÁLY PRO PŘEPRAVKY

Perfektní skladové regály pro všechny milovníky pořádku a odborníky na organizaci: naše regály pro přepravky a drobné součásti. Umožňují vysoký skladovací objem a ideálně se hodí jako sklad dílů pro přípravu materiálu ve výrobě, montáži apod. Znamenají konec dlouhého hledání!

K regálům pro přepravky

Od jednotlivých součástí přes různé oblasti použití až po pět absolutních výhod – v našem poradci jsme shrnuli všem, co bezpodmínečně musíte vědět o zásuvných regálech. Informujte se nyní o zásuvných regálech

Naše top výrobky z tohoto poradce
Relevance
Počet výrobků: 861
Naše top kategorie z tohoto poradce