Projekt Trumpf v Ditzingenu

Pro některé zařízení – pro nás vizitka firmy

Rozšíření recepce o ochranná opatření proti koronaviru – hlavní sídlo společnosti Trumpf v Ditzingenu u Stuttgartu

Každý z nás ví, že první dojem nelze změnit. To platí při přijímacím pohovoru i při prvním rande. Ale také firmy mohou mnohého dosáhnout, když se dobře prezentují již u vstupních dveří. Stejně jako společnost Trumpf.

Jako technologická firma s hlavním sídlem v Ditzingenu u Stuttgartu nabízí společnost Trumpf výrobní řešení pro oblasti obráběcích strojů, laserové techniky, elektroniky a průmyslu 4.0. S více než 70 dceřinými společnostmi je skupina TRUMPF zastoupena v téměř všech evropských zemích, v Severní a Jižní Americe i v Asii. Z Ditzingenu jsou řízeny oba velké úseky firmy, obráběcí stroje a laserová technika, a firma zde vyrábí 3D laserové stroje, CO2 lasery a systémy EUV.

My jako přední zásilkový obchod B2B pro vybavení provozu rádi připravíme firmy jakékoliv velikosti na jejich budoucí úkoly. V případě společnosti Trumpf je to zcela konkrétně „průmyslový svět budoucnosti“: v roce pandemie 2020 rozšiřujeme pro tuto přední technologickou firmu stávající vstupní prostor o ochranná opatření – aniž bychom přitom vizuálně ovlivnili atmosféru a příjemnou diskrétnost.

Jasný koncept a moderní podoba

Návštěvy, zákazníci, hosté, zaměstnanci nebo uchazeči o práci: každý, kdo přichází do společnosti Trumpf, musí nejprve projít recepcí. Důležité je, aby zde firma zanechala dobrý dojem. Prostřednictvím podoby a charakteru vstupního prostoru lze dát najevo i vlastní postoje. V tomto případě to je motto „Trusting in brave ideas“ – slib společnosti Trumpf daný 14490 lidem, kteří na celém světě pro firmu pracují. Nebo jak řekl Stefan Paul, vedoucí ochrany závodu: „Může to být Trumpf-Style.“

A ve stylu Trumpf také specialista společnosti kaiserkraft Německo Peter Deigentasch, Key Account Manager z oddělení prodeje ve Stuttgartu, realizoval požadavky na nová ochranná opatření ve vstupních prostorách v hlavní a vedlejší budově. Cílem bylo poskytnutí ideální ochrany proti nákaze.

Reference Trumpf wt$
Vstupní prostor hlavní budovy v Ditzingenu

Zdravá a bezpečná pracoviště se již dávno stala pravidlem. Ale to nestačí: stále více firem chce v oblasti zařízení provozu pro své zaměstnance i zákazníky to nejlepší. Takto formuloval vedoucí ochrany závodu Stefan Paul výzvu pro ochranné technické rozšíření vstupního prostoru: „Recepce by neměla být jen nějak zařízena, ale měla by být ze zdravotního hlediska bezpečná a flexibilní, včetně aktuálních doporučení pro minimální odstup a hygienu.“ Výběr sortimentu řídila vedoucí oddělení managementu produktů Eva Kemper, která s rozvahou vybrala jednotlivé výrobky odpovídající tomuto speciálnímu tématu. Zaměřila se na body, které jsou důležité i pro Elmara Sandera, vedoucího oddělení bezpečnosti práce a strategického řízení bezpečnosti práce, a které souvisejí s budoucím společným působením na pracovišti například v dobách nachlazení. „Jako zaměstnavatel jsme ze zákona povinni upozorňovat zaměstnance i návštěvy obsáhle na riziko nákazy a hygienické návyky v těchto časech. Rád však budu pracovat nad tento minimální rámec a včas zajistím komplexní ochranu na všech místech firmy, kde se potkává hodně lidí. Funkčnost výrobků ale nesmí negativně ovlivnit celkový optický dojem.“

I místnosti se mohou usmívat

Za tohoto předpokladu byl v úzké spolupráci s naším dodavatelem FPS vyvinut speciální model: namísto jednotlivých ochranných stěn proti kapénkám, které nedokážou vytvořit plnou řadu jako kompletní ochranu, jsme koncipovali a realizovali čtyřmetrovou ochranou stěnu proti kapénkám se stabilním hliníkovým rámem a s vysokou estetickou kvalitou.

Reference Trumpf wt$
Montáž ochranné stěny proti kapénkám s celkovou délkou 4 metry
Reference Trumpf wt$
Antivirová ochranná stěna s praktickým okénkem a průhledným akrylovým sklem

K doplňkovému bezpečnostnímu vybavení ve vstupním prostoru patří také volně stojící dávkovač dezinfekce, který lze ovládat loktem, aby se zabránilo kontaktu s povrchem. Dávkovač umožňuje variabilní umístění bez vrtání, takže jej lze podle potřeby flexibilně umisťovat na různá místa ve firmě.

Reference Trumpf wt$
Dezinfekční sloupek z kvalitní ušlechtilé oceli s obdélníkovou nohou a pedálem, aby bylo možné jednoduché a hygienické ovládání nohou

Důležitým tématem je ve vstupním prostoru také udržování odstupu – musela být rozmístěna upozornění na minimální odstup 1,5 metru, aniž by přitom utrpěla estetická stránka. Zvolené samolepicí podlahové značkovací pásy nahrazují značení barvou a umožňují rychlou a jednoduchou instalaci, přičemž je lze v případě potřeby opět beze zbytků odstranit. Jako další viditelné ochranné opatření byly namontovány štítky znázorňující potřebný fyzický odstup.

Reference Trumpf wt$
Ideální podlahové značení z PVC. Pro vstupní a prodejní prostory. A pro zajištění pracovišť nebo odstavných ploch.
Reference Trumpf wt$
Podlahový značkovací pás má vysokou odolnost, je univerzálně použitelný a lze jej snadno nalepit.

Stylové a účelové provedení individuálně přizpůsobené firmě

Shrnutí vedoucího projektu Petera Deigentasche: „Navzdory novým opatřením v souvislosti s udržováním odstupu a hygienou je důležité, aby se k zákazníkům a obchodním partnerům dostalo hlavní sdělení: jsem zde vítán. V tomto ohledu připouštíme jen málo kompromisů, koneckonců jsme v Ditzingenu měli speciální požadavek, aby se nové ochranné vybavení také stalo věrným obrazem společnosti Trumpf. Vstupní prostory jsou příliš často zaměřeny výhradně na funkčnost. S jasným konceptem a moderní podobou se nám podařilo přesvědčivě skloubit styl s účelností potřebnou v časech koronaviru.“

Reference Trumpf wt$

Takto vypadá hotový výsledek: ochrana na míru s vynikajícím vzhledem

Reference Trumpf wt$

Moderní recepce přesvědčí obchodní partnery, zaměstnance i hosty

A… čím chcete vybavit svůj vstupní prostor Vy? Pro Vaše speciální výzvy máme speciální řešení – je jedno, jestli potřebujete rozšířit prostory nebo naplánovat nové. Vždy Vám nabízíme řešení pro Vaši firmu. Kvalita, spolehlivost a správné poradenství v ceně.

Kontakt

Rádi Vás podpoříme při plánování Vašeho projektu. Kdykoli nás kontaktujte. Naši odborníci Vám kompetentně poradí.

Kontakt pro poradenství, plánování a analýzu projektu: