Projekt Kreation Krehl

Je umění vytvořit umění

Od splínu ke stolu. Aneb k čemu všemu může sloužit nůžkový zvedací vozík kaiserkraft.

Když dostala interiérová architektka Ivonne Krehl otázku, jaká byla její první myšlenka u tohoto projektu, byla její odpověď povzbudivě upřímná a jednoduchá: „Sakra, jak to udělat?“ Tuto otázku jsme si kladli také, když nám Ivonne Krehl prezentovala svůj nápad, přetvořit nůžkový zvedací vozík kaiserkraft na ústřední místo setkávání, spirituality, slavností, umění a kultury.

Reference Krehl wt$
Návrh stolu z nůžkového zvedacího vozíku.

Znovuobjevená památka.

Více než 300 let stará budova děkanátu evangelické církve ve středu města by po desetiletích měla opět doplnit „místo setkávání na náměstí“ a stát se „bránou k lidu“ a vizitkou evangelické církve v Ludwigsburgu. Přáním byla zcela nová koncepce přízemí této stavební památky. Výběrové řízení na tento projekt vyhrála Ivonne Krehl, interiérová architektka a ředitelka agentury Kreation Krehl – Interior Design & Trading v Ludwigsburgu. Ve svém návrhu umisťuje nůžkový zvedací vozík jako ústřední stůl a jako křesťanský symbol do středu viditelné ocelové konstrukce prostoru.

Odvážná koncepce interiérové architektky vyžadovala odvahu i při realizaci. Vyjádřeno slovy kreativní Ivonne Krehl: „Měla jsem s tím stolem starosti, Andreas Furtwängler, umělec v oblasti kovovýroby, se svým řemeslným týmem měl ještě větší starosti a hned se pustil do nákresů. Investor, evangelická církev, byl základní myšlence více než nakloněn. A teď jsme potřebovali ještě partnera, který se vyzná ve strojírenství.“ „Stolní skulptura“ vyrobená z 5 kovů měla být doplněna nůžkovým zvedacím stolem a využívána rovněž jako jeviště.

Nůžkový zvedací vozík je „osvícený“: od nápadu až po hotový výsledek.

Nůžkový zvedací vozík jako jeviště pro drobné umění a přednášky. Nůžkový zvedací vozík jako místo setkávání pro dialogy a diskuse. Nůžkový zvedací vozík jako stůl na snídani, u kterého se ráno všichni sejdou. Nůžkový zvedací vozík jako místo k jednání vestoje. Uprostřed místnosti. S 800 kg vážící ocelovou deskou. Pohyblivý. Bezpečný. Estetický. Funkční. A technicky dokonalý.

Reference Krehl wt$
Nůžkový zvedací vozík s ocelovou deskou o hmotnosti 800 kg

Žádná starost, pomyslel si prodejní tým ze společnosti kaiserkraft Německo, ale přesvědčivý, i když náročný projekt, u kterého se důležitým článkem stalo naše technické a plánovací know-how z oblasti průmyslu. Nůžkový zvedací vozík by měl umožňovat variabilní pojíždění z výšky pro sezení 30 cm až na výšku pro stání 90 cm. Důležité přitom bylo především to, aby byl respektován moment sklápění, když se ocelová deska zcela vysouvá za účelem vytvoření jeviště. Tento úkol byl vyřešen pomocí nestandardního provedení včetně zahrazení: jeviště se tak nemůže odklopit a být nebezpečné.

Reference Krehl wt$
Umělec v oblasti kovovýroby Andreas Furtwängler při „zatěžkávací zkoušce“.
Reference Krehl wt$
Modul LED je pomocí nůžkového zvedacího vozíku vysouván do výšky za účelem montáže.

„Byla zde zapotřebí neobyčejně úzká, otevřená a speciální spolupráce mezi investorem, staviteli, interiérovou architektkou, řemeslníky, umělci a námi jako odborníky na plánování,“ komentuje tým společnosti kaiserkraft potřebnou práci na projektu. Jednotlivé kroky byly často společně odsouhlasovány, aby umělecké zadání bylo perfektně sladěné s příslušnou technikou.

Skrytá technika v bezprostřední blízkosti

Nad stolem z nůžkového zvedacího vozíku v hlavním prostoru přízemí se nachází světelný a akustický prvek s na míru vyrobenými LED světelnými elipsami pro různé scénáře osvětlení; v prohlubni v podlaze pod stolem byla nainstalována pohonná technika pro nůžkový zvedací vozík. A aby byly „nůžky“ skryté a vyloučila se tak možná zranění, byl na stůl připevněn skládací plášť. „Pro mě bylo velmi zajímavé vedení společnosti kaiserkraft během instalace, bylo úžasné na místě vidět, kolik a jakých kroků je potřeba uskutečnit od myšlenky po výsledek,“ říká Ivonne Krehl o technické realizaci.

Reference Krehl wt$
Technika pro nůžkový zvedací vozík byla namontována zapuštěná do podlahy.
Reference Krehl wt$
Světelný a akustický prvek nad stolem.
Reference Krehl wt$
Interiérová architektka Ivonne Krehl na novém stole z nůžkového zvedacího vozíku

„Používání stolu je zkrátka skvělé, především se mi líbí zvuk při zvedání,“ říká interiérová architektka, když je stůl při dokončení zkušebně uveden do pohybu. Řídicí technika byla nainstalována přímo ve vedlejší místnosti – s pevně namontovaným ovládacím panelem – tak, aby byla neviditelná a stůl bylo možné jako kouzlem uvést do požadované polohy. „Každý návštěvník chce vědět, jak technika v pozadí funguje,“ popisuje umělec Andreas Furtwängler reakce lidí.

Reference Krehl wt$
Od splínu ke stolu.
Reference Krehl wt$
kaiserkraft jako pevný základ pro umělecké osvícení.

A… co můžeme udělat pro Vás? Pro Vaše speciální výzvy máme speciální řešení – je jedno, jestli potřebujete rozšířit prostory nebo naplánovat nové. Vždy Vám nabízíme řešení pro Vaši firmu. Kvalita, spolehlivost a správné poradenství v ceně.

Kontakt

Rádi Vás podpoříme při plánování Vašeho projektu. Kdykoli nás kontaktujte. Naši odborníci Vám kompetentně poradí.

Kontakt pro poradenství, plánování a analýzu projektu: