Projekt Diakonie Ruhr Werkstätten gGmbH

Pst! Ticho, prosím

Úkol

Dílna Constantina Bewatta společnosti Diakonie Ruhr Werkstätten gGmbH pomáhá lidem s duševním omezením a podporuje je v rehabilitaci prací. Dílny diakonie Porúří se věnují různým činnostem, jako je zpracování kovů, floristika, domácí hospodářství, práškové povrstvení, zpracování textilií, digitální archivace, balení nebo příprava zboží k odběru. Montují se zde mimo jiné i oblíbené dětské koloběžky.

Constantin Bewatt chtěl uvnitř své haly vytvořit speciální prostory pro práci s lidmi vyžadujícími asistenci. Jde o lidi, kteří potřebují mimořádné ticho, aby se dokázali na svou práci soustředit.

Řešení

Řečeno, naplánováno a uděláno: Po několika osobních setkáních přímo na místě, kde si naši pracovníci prohlédli situaci, jsme připravili nabídku. Jakmile byly všechny podrobnosti sjednány, pustili jsme se do dodání a montáže.

V průběhu montáže jsme zákazníka přesvědčili i o svých poradenských schopnostech týkajících se uspořádání pracoviště. Přesně podle požadavků jsme se postarali, aby do místnosti mohlo pronikat dostatečné množství světla. Nově vybudovaná místnost uprostřed haly je mimořádně dobře izolovaná i stabilní a ergonomicky zařízené pracoviště v ní našlo celkem sedm zaměstnanců. Díky profesionálně sestavené zvukové izolaci se zde mohou v tichosti soustředit na různorodé činnosti.

Diakonie Ruhr Werkstätten gGmbH – reference ler

Projekt

Ještě před zahájením plánování nových pracovních prostor prověřili projektoví odborníci ze společnosti kaiserkraft zákazníkovy nápady ohledně recyklace. Demontovali starou kancelář nacházející se v hale jiné pobočky a znovu ji postavili v Bochumi. Společnost kaiserkraft už za sebou v minulosti měla jeden úspěšný projekt pro dílny diakonie Porúří, kde se rovněž jednalo o kancelář v hale. Na základě toho mohla poskytnout kompetentní cílené poradenství a díky získaným zkušenostem provést zhodnocení i realizaci rychleji. Zákazníka jsme ohromili zejména bleskurychlou montáží.

Speciální výzva

Bez nové kanceláře v hale by byla pracoviště zrušena, ale takto mohla být s pomocí všech zúčastněných zachována. Pro všechny strany bylo důležité vytvořit pracovní prostředí, na které by zaměstnanci mohli být hrdí.

Jak se však postarat o to, aby se zaměstnanci cítili dobře a byli spokojení, když je neznáte? Stačí se jednoduše vydat osobně přímo na místo a svá pozorování a zjištění začlenit do plánování. A výsledky jsou nejen vidět, ale také slyšet. Respektive slyšet není nic, což bylo ostatně součástí zadání.

Diakonie Ruhr Werkstätten gGmbH – reference ler
Diakonie Ruhr Werkstätten gGmbH – reference mg$

Kontaktujte nás!

Rádi Vás podpoříme při plánování Vašeho projektu. Kdykoli nás kontaktujte. Naši odborníci Vám kompetentně poradí.

Kontakt pro poradenství, plánování a analýzu projektu: