Enkelfähig, to je závazek po generace.

Kdo nechce žít na účet dalších generací, měl by se chovat komplexněji a nesoustředit se jen na kvartální výsledky. Jako firma chceme zlepšovat svět prostřednictvím trvalých hodnot, dlouhodobých přínosů a slušnosti. Takto jdeme za hranice pouhého dodržování pravidel. Nejde nám o zisk za každou cenu, ale o poctivé podnikání pro světlou budoucnost.

To je náš závazek po generace. A je to enkelfähig.

Iniciativa Enkelfähig 931

Slovo, které má váhu.

Enkelfähig je německý novotvar, který označuje nový způsob odpovědného podnikání ve 21. století. V překladu to znamená něco jako: Je naše činnost přínosná i pro naše vnoučata?

Proto záměrně dbáme na to, jaké produkty zařazujeme do nabídky, jak jsou tyto produkty vyráběny a kým je necháme doručovat. Teprve když produkt splňuje minimální požadavky, je pro nás enkelfähig. A Vy máte jistotu, že budete moct zakoupit udržitelnější alternativu.

Co slovo Enkelfähig znamená v mém jazyce?

ENKELFÄHIG [ˈɛŋkl̩,ˈfɛːɪç]

vhodnost, přínos pro vnoučata

  • jednat ve prospěch svých vnoučat = splnit požadavky stávající a příštích generací
  • zanechat svým vnoučatům světlou budoucnost = využívat nové technologie a obchodní modely, které řeší problémy lidí
  • vytvořit pro vnoučata cestu k bezpečnější a zdravější budoucnosti = připravit firmu z dlouhodobého hlediska na budoucnost a rovnou měrou přitom zohlednit globální a lokální faktory
Iniciativa Enkelfähig 931

Znáte Enkelfähig Score?

Pokud už jste někdy šli naboso po pláži, víte, že za sebou vždy necháte stopy. Stejně je to i se stopami, které produkty, přeprava nebo výrobní procesy zanechávají na našem životním prostředí. Jednoduše řečeno, všechno má vliv na všechno. Proto se hodí znát původ produktu a jeho sociální, ekologický a ekonomický dopad.

Pomocí Enkelfähig Score postupně u produktů ztransparentňujeme, srovnáváme a měříme jednotlivé stopy našeho sortimentu produktů. Krok za krokem tak ověřujeme, jak jsou produkty řady 80.000 enkelfähig.

Co už děláme?

Vynakládáme velkou snahu, aby naše podnikání bylo udržitelnější, a vyvíjíme produkty a řešení, které minimalizují dopad na životní prostředí. Jsme totiž přesvědčeni, že díky férovému podnikání jsou zákazníci spokojení. A spokojení zákazníci se vracejí.

Soustředíme se na produkty, logistiku a sociální závazky.

Iniciativa Enkelfähig 931

Měřitelné standardy udržitelnosti

Rating Enkelfähig nám zajišťuje lepší transparentnost portfolia produktů a využíváme ho u každého jednotlivého produktu k hodnocení tří základních pilířů ekologie, hospodárnosti a souladu se společenskými požadavky.

Iniciativa Enkelfähig 931

Udržitelnost v dodavatelských řetězcích

S ratingem udržitelnosti EcoVadis dokážeme rozpoznat potenciál rozvoje a zvýšit transparentnost obchodních modelů dodavatelů s ohledem na udržitelná opatření.

Jako společnost kaiserkraft jsme si nechali iniciativou EcoVadis vydat osvědčení o udržitelnosti. Kromě neustálého zlepšování v environmentální a sociální oblasti tak EcoVadis zajišťuje pravidelné sledování našich vlastních hodnot KPI.

Iniciativa Enkelfähig 931

Závazek s udržitelnou přidanou hodnotou

Raději méně mluvíme a více konáme. V rámci sociálních projektů poskytujeme finanční podporu, nadále vzděláváme zaměstnance, zajišťujeme věcné dary, svoje know-how i srdce a duši a cítíme velký sociální závazek.

*kaiserkraft podporuje iniciativu Enkelfähig zastřešující společnosti Haniel. Společně chceme udržitelný, sociálně spravedlivý a ekonomicky perspektivní svět, ve kterém budou žít i naše vnoučata.

Mohlo by Vás také zajímat.

Iniciativa Enkelfähig 931

Svět chytrých udržitelných řešení.

Rádi Vám ukážeme, jaká témata jsme pro Vás aktuálně připravili. Zde Vás budeme pravidelně informovat o našich činnostech, cílech, plánech, projektech a výsledcích.

Iniciativa Enkelfähig 931

Neváhejte a nakupujte v duchu Enkelfähig!

Při nákupu pro Vás máme vždy tu nejlepší alternativu. Objevte náš rostoucí sortiment udržitelných produktů, které jsou označeny Enkelfähig Score.

Iniciativa Enkelfähig mg$

A na co se vrhneme zítra?

Pojďme to probrat. Budoucnost je věcí nás všech.