Područky

Absolutní nezbytnost pro každého, kdo tráví každý den více hodin u psacího stolu: područky. Přispívají k odlehčení paží a svalů. Područky by měly v ideálním případě tvořit prodloužení plochy stolu. Pouze tak budete sedět správně. A můžete si vybrat mezi pevnými a přestavitelnými područkami.

V kategorii Područky Vám nabízíme výrobky následujících značek: bimos, EUROKRAFTpro, interstuhl, Topstar, Dauphin, meychair, Prosedia.

Značka
Typ produktu
Cena s DPH
931
931
3255
3255
-
Relevance
Počet výrobků: 41
Područky
Pro Vaše kancelářské židle si můžete zakoupit područky. Důležitým aspektem bezpečné práce v kanceláři je ergonomická úprava pracoviště šetrná vůči zdraví. Co se područek týče, názory se různí. Někdo je považuje za praktické, jinému připadají nepohodlné. Obzvláště pracoviště s psacími stoly mohou být pomocí správného příslušenství dobře přizpůsobena potřebám uživatele. Za tímto účelem si zde můžete jednoduše objednat nové područky. Právě u kancelářských otočných židlí jsou područky vedle kol nejdůležitějším prvkem pro práci šetrnou vůči zdraví. V naší online nabídce naleznete správné vybavení pro každou variantu židle. Područky rozhodující měrou přispívají k odlehčení páteře, zabraňují přetažení v oblasti ramen a šíje a ulehčují loketním kloubům. Výškově a šířkově přestavitelné područky by měly být použity vždy v případě převládající práce u počítače. Každodenní činnost tak zůstane šetrná vůči zdraví.

Odolné vůči překlopení a šetrné vůči ploténkám: područky
Vedle opěradla, které díky své pohyblivosti zajišťuje dynamické sezení uvolňující meziobratlové ploténky, jsou pro bezpečnost proti překlopení důležité také područky. Zejména otočné židle musí stabilně zachycovat síly vznikající při vyklánění se přes područku, a proto jsou rozhodujícím aspektem vzájemně sladěné sestavy kancelářských otočných židlí a psacích stolů. Područky předcházejí nebezpečí překlopení zejména při používání menšími osobami, protože zajišťují také automatické zaujmutí středové polohy při sezení. Područky s přestavováním šířky je za tímto účelem třeba posunout co nejblíže k tělu. Natažené paže by poté měly být na 30–60 sekund volně spuštěny za područku směrem dolů, aby došlo k uvolnění ramen. Následně je třeba ohnout lokty do úhlu 90°. Poté musí být výška područek nastavena tak, aby předloktí volně přiléhalo k područce. Podle této orientační hodnoty lze poté přizpůsobit výšku stolu, protože područky by měly obecně tvořit prodloužení plochy stolu.