Balení a expedice

Nejen obsah, ale i obal je důležitý. Při výběru balicího materiálu je proto třeba dbát na jeho vysokou kvalitu. Expedované zboží by mělo být vždy perfektně zabaleno a dobře chráněno. Na obalu by neměly být žádné výstupky, škrábance nebo jiná poškození. Při vybalování Vašich zásilek pak budou mít zákazníci dvojnásobnou radost.

Obalový materiál: optimální symbióza ochrany a efektivityU obalového materiálu jde především o bezpečnou přepravu zboží. Téma efektivní obalové logistiky zaujímá stále větší prostor. Promyšleným výběrem Vašich obalů můžete dosáhnout enormních úspor nákladů. Prozradíme Vám, jak Vám přitom mohou pomoci naše výrobky.Jak efektivně poskládat obalový materiál?  1. Standardizace vs. individualizace: vyhodnoťte svou paletu výrobků z hlediska možných standardních velikostí pro kartonové obaly. Často se ukazuje, že se dosud kupoval příliš malý počet velikostí, a tak vznikaly enormní vícenáklady v důsledku použití přídavných výplní. Tento nákladový faktor se většinou viditelně vyrovná již pomocí jedné další velikosti kartonu.

  2. Inovace: i v oblasti obalů se horlivě pracuje na úsporných inovacích orientovaných na budoucnost. A tyto inovace byste rychle měli využít ve svůj prospěch. Dva příklady z naší nabídky: fixační kartony jsou již vybaveny zajišťovací fólií, takže přídavná výplň je zbytečná. Moderní, předepnutá průtažná fólie zajišťuje, abyste na obal při stejné ochraně spotřebovali méně obalového materiálu.

  3. Bodová ochrana: ani u velkého, citlivého neskladného zboží není obalový materiál vždy nutný. Výrobky pro ochranu hran a sítě na ochranu povrchu zajistí citlivé body, aniž by celé zboží muselo být zabaleno ve vatě, fólii a kartonu.

  4. Kvalita materiálu: ne vždy je nejsilnější karton skutečně nutný. Prověřte, jestli hmotnost baleného zboží skutečně vyžaduje aktuálně používaný obalový materiál, nebo jestli by cenově výhodnější řešení nebylo stejně smysluplné. Více k tématu silných obalů si přečtěte v nákupním poradci o skládacích krabicích z vlnité lepenky.

  5. Organizace procesů: často se zapomíná, že každé balení si vyžádá část pracovní doby. Proto přinese úsporu, když si balení sami zefektivníte. Funguje to většinou již za přispění maličkostí, jako jsou praktické sponkovačky nebo pomůcky pro odvíjení lepicí pásky. Pokud expedice patří k Vašim každodenním úkolům, jsou samozřejmě nepostradatelné kvalitní napínací a uzavírací přístroje pro odborné páskování.


Tip pro efektivnější nákup obalového materiálu zní: formulujte z každého aspektu stručnou otázku a poohlédněte se po alternativách. Protože žádnou nákladovou položku nelze tak snadno minimalizovat jako právě náklady na obalový materiál.Musím obalový materiál odebrat zpět a zlikvidovat?Ve skutečnosti ano. V nařízení o zamezení vzniku a recyklaci obalů (krátce: nařízení o obalech) je stanoveno, že obchodníci jsou povinni odebrat obalový materiál zpět a zlikvidovat jej.Tento předpis nyní můžete jednoduše využít jako výhodu: kvalitní, neporušený obalový materiál můžete znovu použít a minimalizovat tak náklady na recyklaci a současně pořizovací náklady.Jak Vám můžeme pomoci?Od fóliových sáčků až po balicí stoly u nás najdete vše, co usnadní a zefektivní proces balení. Ale věděli jste, že na přání mohou být Vaše obaly také hezčí? U nás můžete svou lepicí pásku a ovazovací pásky nechat opatřit svým logem nebo individuálním potiskem. Kromě toho máme v nabídce speciální výrobky pro obzvlášť citlivé expedované zboží, jako například bublinkovou a pěnovou fólii nebo průtažnou fólii. Mnoho informací o průtažné fólii a jejím použití najdete v našem nákupním poradci.Pro všechny žádosti, přání nebo dotazy jsme Vám vždy osobně k dispozici. Kontaktujte nás!