800 950 950 
Soukromí zákazníci Firemní zákazníci
Logo KAISER+KRAFT
DĚLÁME VŠE, ABYSTE BYLI VŽDY SPOKOJENI

Společnost Kwesto se stala součástí KAISER+KRAFT a sortiment, který jste v minulosti u Kwesta nakupovali, je nyní k dispozici u KAISER+KRAFT. Rádi Vás nyní přesměrujeme na stránky KAISER+KRAFT.

KAISER+KRAFT Vám pomůže také, budete-li chtít uplatnit záruku na zboží, které jste dříve nakoupili u Kwesta.

Výhody nákupu u Kwesta získáte nyní také u KAISER+KRAFT

 • Kvalitní produkty za výhodné ceny
 • Doprava zdarma na všechno bez omezení
 • 30-denní lhůta pro vrácení zboží
 • Žádná minimální hodnota objednávky, žádné další poplatky
P.S.
Vaši registraci v eshopu Kwesta nemůžeme jednoduše převzít. Proto prosím proveďte novou registraci v eshopu KAISER+KRAFT. Je jednoduchá a nezabere mnoho času.

Výběr značky

Vymezit výběr
(možnost několikanásobného výběru)

Cena bez DPH

Omezit Cena bez DPH

-
Značka
Barva
Materiál sedací plochy a opěradla
Rozsah přestavování výšky
Provedení podstavce
Kategorie
Materiál
Barva sedací plochy a opěradla
Mechanika sedáku
Zobrazit více
 

Pracovní židle

Jediný model židle pro všechny? Raději ne. Protože různé oblasti kladou na pracovní židle zcela rozdílné nároky – převážně dopředu orientované držení těla při mechanických činnostech vyžaduje úplně jinou pracovní židli než dynamické sezení například v ordinacích. Zde si můžete vybrat kvalitně zpracované otočné židle, které Vám i Vašim zaměstnancům umožní zdravé sezení a práci.
Bylo nalezeno 131 výrobek/-ků/-ky
| | |
Bylo nalezeno 131 výrobek/-ků/-ky

Pracovní židle: sezení s širokým rozhledem

Jak na pracovišti sedíme a pohybujeme se, určuje v mnoha směrech to, jak zdraví a práceschopní zůstaneme a jak dobře zvládneme vyřešit daný úkol. Výrobci moderních pracovních židlí se intenzivně zabývali nejdůležitějšími aspekty ergonomie a nabízejí řešení, která umožňují sezení s širokým rozhledem.

Jaké požadavky jsou při každodenní práci kladeny na pracovní židle?

Kategorie pracovních židlí zahrnuje ještě mnohem více provedení, než jsou typické židle pro psací stoly a manažerská křesla. Naleznete zde také židle pro speciální oblasti použití – například pro laboratoř, k výrobní lince nebo pro oblast ESD. Tyto oblasti kladou vždy speciální nároky na funkčnost, vybavení a ergonomii.

 1. Každá pracovní židle musí být vždy přesně přizpůsobena daným požadavkům z hlediska výšky sezení a poloměru pohybu
 2. Všechny ergonomické židle by měly pozitivně podporovat zdraví sedící osoby pomocí speciálních funkcí (opěry, mechanika a pomůcky pro výstup)
 3. V oblastech, jako jsou čisté prostory a laboratoře, musí být splněny podmínky odvádění elektrického náboje, resp. emisí částic
 4. Moderní pracovní židle nabízejí optimální poměr potřeby místa a funkčnosti
 5. Jsou robustní, mají dlouhou životnost a umožňují hygienické čištění

Jaké výhody a funkce mají dobré pracovní židle?

Nejdůležitějším aspektem všech pracovních židlí pro dílnu a průmysl je ergonomie. Působí preventivně proti vadnému držení těla i během dlouhých fází sezení, uživatel je povzbuzován k dynamickému sezení (tedy s dostatkem pohybu), židle a její prvky sedák a opěradlo optimálně podporují důležité body pro odlehčení těla. Tyto aspekty jsou u kvalitních značkových modelů splněny ve více ohledech:

 • Stabilita díky plochým podstavcům s pěti nohami
 • Bezpečná radost z pohybu díky kolům s lehkým chodem brzděným v závislosti na zatížení
 • Odlehčení díky přestavitelným sedákům s možností nastavení sklonu a ergonomickými čalouněnými zónami
 • Volnost pohybu a podpůrný efekt s úzkým opěradlem
 • Bezpodmínečná přizpůsobivost díky plynulému přestavování výšky

Kromě těchto obecně platných faktorů existují rovněž individuální volitelné aspekty. Čalounění a potah vybírejte vždy podle místa použití. V prostředí výroby, například ve výrobní hale, je nejlepší volbou integrální pěna, která je bezpečná i proti odlétávajícím jiskrám apod. Koženka se používá například ve správě, kde je kladen zvláštní důraz na snadné čištění. Textilní potahy jsou velmi prodyšné a jsou dobrou základní volbou v prostředích s malými mechanickými vlivy.

Z hlediska dynamiky sezení jsou obzvláště důležité dva mechanismy. Opěradlo s permanentním kontaktem kopíruje pohyb sedící osoby. U synchronní mechaniky se analogicky pohybuje také plocha sedáku. Obě verze jsou mimořádně důležité pro dynamické sezení.

Na co je třeba dávat pozor při výběru?

Ať se jedná o kancelářské židle, nebo speciální pracovní modely: zvláštní požadavky daného uživatele jsou vašimi nejdůležitějšími záchytnými body pro výběr. Dbejte rovněž na individuální tělesnou výšku a hmotnost, ptejte se na speciální zdravotní požadavky a samozřejmě také na specifické vlastnosti pracoviště.

Kromě toho existují v určitých oblastech použití normy a předpisy, které by měla pracovní židle bezpodmínečně splňovat. Patří k nim například:

 • US Federal Standard 209E, ČSN EN ISO 14644-1 a směrnice EU GMP pro čisté prostory
 • EN 61340-5-1 pro oblast ESD
 • Hygienické předpisy pro laboratoř

Minimální požadavky ČSN 68877 splňují všechny naše produkty – a většinou je překonávají. Výrobci navíc přicházejí se stále novými inovacemi z hlediska praktičnosti, takže nabízejí například výměnné čalounění pro různé pracovní úlohy. Ohledně těchto možností a dalších otázek týkajících se nákupu pracovních židlí z našeho sortimentu vám rádi poradíme.

PŘEJETE SI NÁHLED OPTIMALIZOVANÝ PRO MOBILNÍ ZAŘÍZENÍ?

E-shop KAISER+KRAFT je nyní k dispozici také v nové mobilní verzi, která je pro Vás nadále průběžně vyvíjena.
Vyzkoušet mobilní náhled
Porovnání výrobků