Zimní služba

Každý rok znovu: zimní údržba. A co zimní údržba rovněž každý rok znovu potřebuje? Dobrou organizaci – v podobě posypového materiálu, posypového vozíku a nádob na posypový materiál. A pak se může začít s odklízením. A kdyby zima někdy opět pořádně udeřila, nebude to žádný problém, protože v nabídce máme i velkoobjemové posypové vozíky.

V kategorii Zimní služba Vám nabízíme výrobky následujících značek: CEMO, EUROKRAFTpro, QUIPO, FLORA, PRESSOL.

Značka
Typ produktu
Trvale udržitelný rozvoj
  • Není udržitelné (87)
  • Udržitelný (3)
Nejprodávanější
Počet výrobků: 90

Zimní údržba, posypové vozíky a posypový materiál: jste připraveni na zimní sezónu?Přestože zima u nás byla v posledních letech spíše milosrdná, sníh, led a nebezpečí uklouznutí většinou přicházejí rychleji, než dává předpověď počasí tušit. Jako firma jste poté povinni zmobilizovat zimní údržbu, která nenechá prostor pro žádné pochyby ohledně bezpečnosti. Výhodu má ten, kdo si předem připravil posypové vozíky, nádoby a posypový materiál. Zde se dozvíte více:
Za které oblasti firma zodpovídá z hlediska zimní údržby?Přímé provozní oblasti jako venkovní prostory nejsou jedinými místy pro vaši zimní údržbu. Patří k nim rovněž veřejné cesty a komunikace v bezprostřední blízkosti vašich firemních pozemků. Takzvaná povinnost zajištění bezpečnosti dopravy zde sice v zásadě náleží obci, ta ji však může delegovat na rezidenty.Proto je vždy dobré se ohledně oblasti, za kterou jste zodpovědní, informovat dříve, než spadne první sněhová vločka. V případě pochybností zde totiž hrozí vysoké nároky poškozených na náhradu škod, ačkoli byli – minimálně z vašeho pohledu – od skutečných firemních pozemků ještě daleko. Připravte se nyní s předstihem – pořiďte si posypové vozíky, nádoby na posypový materiál a správný posypový materiál!
Jaká pravidla platí pro firmy ohledně zimní údržby?Bezpečnost v provozu je v mnoha bodech přesně definována zákonem. U zimní údržby to v tomto smyslu neplatí. Žádný relevantní jednotný text zákona zde neexistuje. Na základě četných soudních rozsudků se ovšem etabloval standard, který byste měli dodržet. Zimní údržba je kromě toho na firemních pozemcích součástí Technických pravidel pro pracoviště (ASR) pod bodem Dopravní cesty.Pravidla a rozsudky v podstatě určují, že vy jakožto podnikatel musíte udělat vše pro minimalizaci nebezpečí úrazu:  • Úklid sněhu a povinnost posypu neplatí pro dobu mezi sedmou a dvacátou hodinou (jako u soukromých osob), nýbrž je definována danými skutečnostmi ve firmě. Uklizeno a posypáno musí být hodinu předtím, než dorazí první návštěvník/dodavatel/zákazník/zaměstnanec.

  • To platí pro všechny dopravní cesty, na kterých se jezdí, chodí a které se v tomto smyslu používají.

  • Máte právo ponechat jednotlivé venkovní části neuklizené, pokud poskytnete pokud možno bezpečnou (a smysluplnou) alternativu.

  • S předstihem si vyjasněte kompetence pro zimní údržbu!

  • Nádoby na posypový materiál a pomůcky pro posyp připravte na více místech na pozemcích, tak aby byly po ruce a připraveny k použití.

  • Vaše povinnost zajištění bezpečnosti nekončí u oblasti vstupu. Také zde musíte minimalizovat nebezpečí úrazu, například rohožemi pro zachycování nečistot.


Při zimní údržbě se obzvláště osvědčily nádoby na posypový materiál z plastu zesíleného skelnými vlákny (sklolaminát, GFK). Sestavili jsme pro ně vlastního nákupního poradce. Naše posypové vozíky vám usnadní práci na rozsáhlých venkovních plochách. Samozřejmě u nás obdržíte také vhodný posypový materiál pro vaši zimní údržbu!
Jaké faktory pro lepší bezpečnost v zimně by ještě měly být zohledněny?Riziko úrazů se v zimě zvyšuje nejen kvůli ledu a sněhu. Nebezpečí uklouznutí může vzniknout již i kombinací listí a deště. Listí byste proto měli uklízet stejně pečlivě jako bílou nádheru.Zároveň je vhodné co nejbezpečněji upravit dopravu na pozemcích a v jejich blízkosti. Pomoci vám zde mohou například zrcadla vhodná pro zimní použití, která nainstalujete na nepřehledných místech.Sníh a led navíc nejsou nebezpečné pouze na zemi. Odstraňovat byste měli rovněž sněhovou zátěž z přístřešků a zajistit, aby žádné nebezpečí úrazu nepředstavovaly ani lavičky a stoly.Zimní období může být velkou výzvou pro pečlivé zajištění provozu. Při tomto náročném úkolu vám rádi pomůžeme – využijte naše telefonické poradenství a rozsáhlou nabídku produktů. Objevte nyní naše posypové vozíky, nádoby na posypový materiál a posypový materiál!