Skříně na výkresy

Kam s velkoformátovými mapami a plány, obrázky a výkresy? Měli bychom jeden návrh: Do našich speciálních skříní na výkresy s nimi. Ať v architektonické kanceláři, galerii nebo archivu: skříně na výkresy poskytují místo na všechno, co přesahuje běžné formáty papíru.

V kategorii Skříně na výkresy Vám nabízíme výrobky následujících značek: C+P.

Skříně na výkresy: mějte velké plány!Velké nápady se zpravidla nevejdou na malý kousek papíru. Půdorysy, umělecká díla nebo konstrukční plány proto většinou překračují běžné formáty DIN. Pro ochranu těchto cenných podkladů před působením povětrnostních vlivů a zvědavými pohledy doporučujeme použít skříně na výkresy. Snadno v nich totiž uskladníte i velké plány.Kde naleznou skříně na výkresy využití?Skříně na výkresy, resp. skříně pro ukládání naplocho jsou zaměřeny na speciální požadavky při manipulaci s papírem – zejména ve velkých formátech. K tomuto účelu jsou zapotřebí skříně, které umožní odebrání archu bez roztržení a uskladnění výkresů nebo plánů tak, aby mohly ležet bez přehybů. Papír musí být zároveň chráněn před působením povětrnostních vlivů, aby nedocházelo k jeho žloutnutí nebo blednutí inkoustu.Skříně na výkresy jsou proto žádaným produktem v mnoha oblastech:  • Pro plány a konstrukční výkresy v architektonických kancelářích, projektantských dílnách, výzkumných laboratořích atd.

  • Pro grafické podklady, umělecká díla a výkresy na univerzitách, na uměleckých odděleních ve všech vzdělávacích zařízeních, v muzeích nebo galeriích

  • Pro všechny velkoformátové dokumenty v archivech

  • Pro fotografy a kreativní kanceláře


Jaké funkce mají skříně na výkresy?Jako speciální zásuvkové skříně mají skříně pro ukládání naplocho nejen tu výhodu, že bezpečně pojmou velké formáty papíru. Lze je také uzamknout. To je důležité zejména pro ochranu duševního vlastnictví a tajných konstrukčních výkresů.Skříně jsou navíc vybaveny přidržovači a krycími lištami, které zabraňují rolování tenkých papírových plánů. Abyste přesně věděli, kde nalézt uložené dokumenty, můžete zásuvky popsat díky rámečkům na etikety.Pomocí speciálních zásuvkových příček můžete v jedné zásuvce roztřídit i větší množství papíru v menších formátech. Vyplatí se to například, pokud potřebujete uložit více kopií v menší velikosti a roztřídit obsah zásuvky podle témat.Na co si dát při nákupu skříní na výkresy pozor?Z důvodu speciálního formátu jsou skříně pro ukládání naplocho rozměrnější než jiné modely. Vždy navíc musíte počítat s dostatkem místa před skříní, abyste mohli plně vysouvat zásuvky. Pouze tak lze zajistit odebírání a ukládání velkých archů bez poškození.V e-shopu si můžete vybrat různé počty zásuvek, což má vliv na výšku skříně i zásuvek samotných. Měli byste si tedy spočítat, jak vysoké jsou stohy papíru a jak chcete zásuvky rozdělit.Proč je ocelový plech pro skříně na výkresy tou nejlepší volbou?Ocelový plech poskytuje nejlepší zajištění proti typickým nepřátelům papíru. To platí nejen pro světlo a vzduch, nýbrž i pro prach nebo dokonce odlétávající jiskry v konstrukčním oddělení. Tento materiál zachytí rovněž stříkající vodu.