800 950 950 
Soukromí zákazníci Firemní zákazníci
  Vytisknout stránku
KAISER+KRAFT ve světě
Navštivte s námi dvacet zemí světa!

V KAISER+KRAFT vás uvítáme, ať už jste kdekoliv na světě. Jsme globální firmou se zastoupením ve 19 zemích. Vaše přání a požadavky proto můžeme plnit přímo tam, ve Vašem regionu. Blízkost na regionální úrovni je při naší práci velmi důležitá – pouze ten, kdo osobně zná své zákazníky a dané lokální a regionální výzvy, může adekvátně reagovat a nalézt správné řešení – individuální, vhodné pro danou zemi a zároveň respektující mezinárodní vysoké standardy kvality.

Vydejte se s námi na malou cestu kolem světa a poznejte některá zajímavá a užitečná fakta o každé zemi.

 

Willkommen in Deutschland.

Vítejte v zemi básníků, myslitelů a výrobců piva! Znáte Kolín nad Rýnem s jeho nejoblíbenější pamětihodností Kolínským dómem? Nebo největší německý fotbalový stadion „Signal Iduna Park“ v Dortmundu? A co Stuttgart? Zde má hlavní sídlo naše firma: zdravíme Vás z Presselstraße 12!

1945, založení firmy KAISER+KRAFT v Německu.
 

Grüezi in der Schweiz.

Švýcarské spříseženství, jak se naše země úředně nazývá, je známé svou čokoládou, sýrem a hodinkami. Mluvíme zde německy, francouzsky, italsky a rétorománsky.

1974, založení firmy KAISER+KRAFT ve Švýcarsku.

 

Servus in Österreich.

Věděli jste, že celých 60 % území našeho státu je hornatých? Máme majestátní podíl z Východních Alp – tyrolské Centrální Alpy, Vysoké a Nízké Taury, Severní vápencové Alpy, Jižní vápencové Alpy a Vídeňský les – a jsme proto často nazýváni alpskou republikou.

1983, založení firmy KAISER+KRAFT v Rakousku.

 

Welcome to Great Britain.

Ano, máte pravdu, jsme hrdí na Její Veličenstvo, naši královnu. Lepit poštovní známky se členem královské rodiny nohama vzhůru se proto nesluší. A máme místní názvy, které potěší každého turistu: „Llanfairpwllgwyngy llgogerychwyrndrobwllllantysiliogo gogoch“. V tomto případě se ostatně jedná o nejdelší úřední místní název v Evropě a nejznámější vesnici ve Walesu. Není divu, že?

1974, založení firmy KAISER+KRAFT ve Velké Británii.

Bien le bonjour de Belgique, hallo in België.

3 jazyky, 11 milionů obyvatel a nesčetné cukrárny a pamětihodnosti. Známé jsou samozřejmě hranolky, které se zde typicky smaží dvakrát v horkém hovězím tuku. Máme rovněž 1000 druhů piva, osvětlenou dálnici a komiksy – mezi nejznámější hrdiny patří Tintin a Lucky Luke.

1975, založení firmy KAISER+KRAFT v Belgii.

 

Bonjour de France.

Země lásky, romantiky, Provence a jejích vůní, Côte Bleue, francouzského filmu, znamenitých spisovatelů a filozofů… Francouzi jsou velmi hrdí na svou zemi a svou kulturní rozmanitost. Kuriozitou však je, že zde stále platí zákon z roku 1910, který zakazuje líbání na nádraží. Za porušení tohoto zákona však naštěstí není stanoven žádný trest. Takže: „Bisous pour vous!“

 

1973, akvizice Frankel ve Francii.

 

Welkom in Nederland.

Název této země je vskutku výstižný, čtvrtina rozlohy Nizozemska má zápornou nadmořskou výšku. Letiště Schiphol leží například 4,5 m pod úrovní hladiny moře. Avšak věděli jste, že tulipány nepocházejí z Holandska? Jsme sice největším producentem tulipánů na světě, ale původní domovinou tulipánů je Turecko. Rovněž slovo „tulipán“ má základ v perském slově „dulband“, které znamená turban.

1967, akvizice Vink en Zonen v Nizozemsku.

 

Bienvenido a España.

O slunci, plážích a moři se v souvislosti se Španělskem mluví často, takže to nebudeme zbytečně opakovat. Raději se zmíníme o jediném „izolovaném jazyce“ Evropy, který je zde domovem. Baskičtina je ve Španělsku 4. úředním jazykem, avšak dodnes nebyl podán žádný dostačující důkaz o příbuznosti baskičtiny s jakýmkoli jiným známým jazykem nebo jazykovou rodinou. Snad tuto záhadu rozlousknou budoucí badatelé.

1989, založení firmy KAISER+KRAFT ve Španělsku.

 

Benvenuto in Italia.

Že prý se v Itálii mluví jen italsky? Ale kdepak. Kromě oficiálního se zde používají také regionální úřední jazyky němčina, francouzština, ladinština, rétorománština a slovinština. Malé části obyvatelstva hovoří rovněž albánsky, katalánsky, řecky, chorvatsky, franko-provensálsky, furlansky, okcitánsky a sardsky. To už je velmi pestrá směs… avšak Italové z toho těžkou hlavu nemají. Chaos zvládají dobře – stačí pomyslet na místní silniční dopravu…

 

1986, založení firmy KAISER+KRAFT v Itálii.

 

Vítejte v České republice.

Plzeňský Prazdroj, budějovický Budvar, pražský Staropramen a brněnské Starobrno. Naše pivo je nejen celosvětově známé, ale patří také k nejlepším pivům na světě vůbec. Jedna z prvních frází, kterou se cizinec v Čechách naučí, je: „Jedno pivo prosím!“ S dalšími slovy už to však není tak jednoduché, protože čeština může být pořádným oříškem… Například souhláska „ř“ je pro mnoho cizinců nepřekonatelným jazykolamem. A co teprve tahle věta: Tři sta třicet tři stříbrných stříkaček stříkalo přes tři sta třicet tři stříbrných střech.

1993, založení firmy KAISER+KRAFT v České republice.

Bem-vindo a Portugal.

Co má společného nejzápadnější evropská země s Blízkým východem? Jsou vzájemně historicky spjaty: v Lisabonu a v jižní části naší země si povšimněte mnoha místních názvů, které dodnes připomínají 500letou maurskou nadvládu, např. „Algueirão“, severovýchodní předměstí Lisabonu. Rovněž slovo „Algarve“ je odvozeno od arabského „Al-Gahrb“ a znamená „západ“. Dříve se také ještě používal starý název „Algarbien“.

2001, založení firmy KAISER+KRAFT v Portugalsku.

 

Witamy w Polsce.

Věděli jste, že více jezer než v Polsku naleznete už jen ve Finsku? Skutečně patříme k zemím s nejvíce jezery na světě. Největšími jezery s plochou více než 100 km² jsou Śniardwy a Mamry v Mazursku a jezero Łebsko a jezero Drawsko v Pomořansku. Další zajímavostí pak je, že bagel překvapivě nepochází z USA, nýbrž z Krakova; „beygls“ u nás byly známé již v 17. století.

1992, založení firmy KAISER+KRAFT v Polsku.

 

Szép jó napot kívánunk Magyarországon!

Budapešť bývá považována za nejkrásnější město východní Evropy: secesní stavby, Dunaj, termální prameny a kavárenská kultura. Ano, kavárenská kultura má původ zde, nikoli ve Vídni, jak se často tvrdí. Příčinou tohoto omylu je někdejší společné soužití v monarchii Rakousko-Uhersko. Rakušané od nás Maďarů okoukali odpolední kávu s koláčem. Kavárna Gerbeaud na Vörösmarty tér 7 například patří k největším a nejtradičnějším kavárnám v celé Evropě a byla kdysi císařským a královským dvorním dodavatelem.

1990, založení firmy KAISER+KRAFT v Maďarsku.

 

Vítame Vás na Slovensku.

Jak se jmenuje hlavní město Slovenské republiky? To je dobrá otázka – dlouho jsme to nevěděli ani my sami. Bratislava! Toto město však bylo, resp. dosud je nazýváno také Braslavespurch, Brezalauspurc a – během vlády Matyáše Korvína – Istropolis. Maďarsky se jmenuje Pozsony, latinsky Posonium a německy Pressburg. A pak už chybí jen Brezesburg, Preslawaspurch, Brezizbuch a Bresbuch, Prešporok, Prešporek a Prešpurk, Wilsonovo a Blava. Tak… hotovo!

2007, založení firmy KAISER+KRAFT na Slovensku.

Lepo pozdravljeni v Sloveniji.

Slovinsko je tak malé, že řidiči naší zemí v klidu projedou, i když už ukazatel stavu paliva ukazuje rezervu. Avšak nenechte se zmást velikostí: jsme například jedinou evropskou zemí, která má zároveň Alpy, Středozemní moře, Panonskou pánev a krasy. Pochází odtud každý padesátý známý suchozemský živočišný a rostlinný druh. Dále zde najdete 3 regionální parky, 52 chráněných území, 44 chráněných krajinných parků, 1217 přírodních památek, 26 chráněných ptačích území Natura 2000 a 260 FFH oblastí Natura 2000. Takže malé neznamená vždycky malé!

2012, založení firmy KAISER+KRAFT ve Slovinsku.

Dia duit ó Éirinn.

Jednou z nejznámějších irských kouzelných bytostí je leprikón – zeleně oděný skřítek je spolu s irskou harfou symbolem země. Podle legendy tento mužíček ukryl na konci duhy hrnec plný zlata, který získá pouze ten, komu se podaří z leprikóna vylákat tajemství místa. Dosud se to nikomu nepodařilo. Známí jsme však také díky naší krásné krajině, pivu a irské whiskey. Možná Vám tento nápoj pomůže při hledání leprikóna, protože podle anglického šachového mistra Josepha Henryho Blackburna whiskey podporuje fantazii.

2001, založení firmy KAISER+KRAFT v Irsku.

 

Добро пожаловать в Россию.

Rusko je největší zemí světa, rozprostírá se přes jedenáct časových pásem a přes dva kontinenty. Kromě celosvětově známých metropolí Moskvy a Petrohradu zde naleznete více než deset dalších miliónových měst. Kdo chce poznat nesmírné dálky naší země, může se svézt po Transsibiřské magistrále, která Vás v šesti dnech dopraví napříč Ruskem z Moskvy do Vladivostoku po trase dlouhé 7000 km. Naše legendární Transsib protíná celkem 89 měst, 16 velkých řek včetně Volhy a Obu a v délce 207 km sleduje jezero Bajkal. Stačí se pohodlně opřít a poznávat Rusko v celé jeho kráse.

2010, založení firmy KAISER+KRAFT v Rusku.

 

EMPTY

Dobro došli u Hrvatsku.

Vedle Řecka, Švédska a Finska jsme zemí s největším počtem ostrovů v Evropě: Na pobřeží dlouhém 1778 kilometrů se nachází 1244 ostrovů. Z Chorvatska pochází také slovo kravata: Francouzské slovo „Cravate“ se vyvinulo z označení „à la Croate“, šátku s dlouhými konci, který se nosil v Chorvatsku. Mimochodem, věděli jste, že u nás v Dubrovníku se natáčely některé díly série „Games of Thrones“, že v Zadaru jsou první mořské varhany na světě, které „produkují hudbu“ výlučně pomocí větru a vln a že v Záhřebu se nachází „Muzeum rozbitých vztahů“? Jsou zde vystaveny předměty, které připomínají čas prožitý v páru. A ano − filmy s Vinnetouem. Natáčely se ve skalnatých propastech národního parku Paklenica. Rovněž Plitvická jezera se svými 92 impozantními vodopády jsou známá po celém světě a jsou součástí světového dědictví UNESCO. Dá se tu objevit mnoho, nejlépe s tím můžete začít v našem e-shopu.

2016, založení firmy KAISER+KRAFT v Chorvatsku.

 

Vaše země nemá žádnou pobočku KAISER+KRAFT?

Pak navštivte náš exportní obchod. „Všechno pro firmu“ dodáme samozřejmě i Vám – podle dané zakázky letecky, námořní dopravou nebo nákladním automobilem. Nechte se přesvědčit více než 50.000 kvalitními výrobky, přesným dodáním a mnoha dalšími výhodnými službami.

PŘEJETE SI NÁHLED OPTIMALIZOVANÝ PRO MOBILNÍ ZAŘÍZENÍ?

E-shop KAISER+KRAFT je nyní k dispozici také v nové mobilní verzi, která je pro Vás nadále průběžně vyvíjena.
Vyzkoušet mobilní náhled
Porovnání výrobků