Tématický svět: udržitelnost

Téma udržitelnosti je všudypřítomné. Mnozí ani nevědí, kdy začít, při všech těch možnostech, jak se stát udržitelnějšími. Jedna z možných odpovědí zní: teď.

Pustit se do věcí a prostě je udělat. Například nakoupit dobré výrobky a dobré služby. Dobrá rada je u nás vždy v ceně. Pouze tak přicházejí změny – nebo dobrá řešení, jak říkáme.

Měřitelné standardy udržitelnosti – s Enkelfähig Score.

Náš svět udržitelných řešení 367

Jednáme Enkelfähig. Díky chytrým hlavám, chytrým nápadům a udržitelným a výkonným řešením děláme vše pro budoucnost, ve které stojí za to žít a ve které chceme, aby vyrůstaly další generace. Za tímto účelem vědomě dbáme na to, jaké výrobky nabízíme, jak jsou vyráběny a kým je necháváme dodávat. Konkrétně to pro Vás znamená: v našem sortimentu se můžete těšit na mnoho Enkelfähig výrobků, které jsou označeny Enkelfähig Score.

Pomocí Enkelfähig Score zajišťujeme větší transparentnost produktového portfolia a hodnotíme tak tři základní pilíře, kterými jsou ekologie, ekonomičnost a sociální kompatibilita každého jednotlivého výrobku. Díky tomu je pro Vás ještě snazší rozpoznat udržitelnost na první pohled.

Společně pro svět, ve kterém stojí za to žít: naše zákaznické projekty

Dlouhá životnost + recyklace

Náš svět udržitelných řešení 640

Projekt Vishay Electronic

 • Flexibilní, libovolně rozšířitelné
 • Lepší plánovatelnost budoucích požadavků
 • Potřebné součásti lze kdykoli dokoupit
 • Opětovné použití starých regálů
 • Opravárenské služby na místě

Recyklace

Náš svět udržitelných řešení 640

Projekt Diakonie Ruhr Werkstätten

 • K práci osob vyžadujících asistenci byl vytvořen speciální prostor
 • Stará kancelářská hala byla rozebrána a znovu sestavena
 • Odborné poradenství ohledně uspořádání pracoviště
 • Díky sanaci se podařilo ušetřit plochu i materiál

Náš svět udržitelných řešení ler

„O udržitelnosti se dá mluvit dlouho. Ale nemusí. Stačí ji jednoduše uskutečnit!“

Lisa Blumenstock
Referentka pro udržitelnost ve společnosti kaiserkraft

Nakupovat dobře a udržitelně může být tak snadné.

Náš svět udržitelných řešení 367

Udržitelné alternativy v obchodě Enkelfähig

 • Rostoucí sortiment udržitelných produktů
 • Označení pomocí Enkelfähig Score
 • Udržitelnější alternativa v nákupním košíku
Náš svět udržitelných řešení 367

Manipulační vybavení s dlouhou životností

 • Robustní konstrukce pro dlouhou životnost
 • Snadná údržba prodlužuje efektivitu vybavení
 • Nižší hmotnost díky použití lehčích materiálů a nových konstrukčních metod
 • Šetrné využívání zdrojů materiálu
 • Nižší potřeba náhradních dílů nebo opětovného nákupu
Náš svět udržitelných řešení 367

Kvalitní dílenské vybavení

 • Robustní konstrukce minimalizuje nutnost zakoupení nového výrobku
 • Dlouhá životnost přináší delší dobu používání
 • Snadná údržba i oprava
 • Vytváří efektivní a produktivní pracovní prostředí

Společně zvládneme jakoukoli práci

Služby: může to znít trochu banálně, ale dobré služby opravdu dělají rozdíl. Nejen z hlediska spokojenosti zákazníků, ale také z hlediska udržitelnosti. Je dobře, že splňujeme obojí. Stačí, když nám předáte Váš seznam přání, a my se o ně postaráme.
Náš svět udržitelných řešení ler

Originální náhradní díly

Naše originální náhradní díly jsou vyráběny pomocí nejmodernějších výrobních technologií a poskytují tak vysokou kvalitu, přesnost a dlouhodobou bezpečnost po celou dobu životnosti. A to včetně rychlého dodání a instalace.

Vaše udržitelné výhody
Díky poskytování originálních náhradních dílů lze například vyměnit vadné součásti namísto výměny celého výrobku. To snižuje spotřebu zdrojů a množství odpadu a vede k prodloužení životnosti výrobku.

Náš svět udržitelných řešení ler

Montážní servis na vyžádání

Náš koncept služeb dosáhne až k Vám a ještě o něco dále. Na Vaše přání můžeme převzít také montáž Vašich objednaných výrobků v kanceláři, dílně nebo ve skladu: např. co se týče halových kanceláří, skladových regálů nebo společenských místností. Naši odborníci montují regály, skříně, dílenské stoly a mnoho dalšího profesionálně a čistě – ostatně nikdo nezná naše výrobky lépe než my sami.

Vaše udržitelné výhody
Odborná montáž
zajišťuje optimální používání a zabraňuje předčasnému opotřebení. A správná likvidace obalového odpadu umožňuje opětovné využití cenných materiálů a zabraňuje skládkování škodlivému pro životní prostředí.

Náš svět udržitelných řešení ler

Opravy

Navzdory vysoké kvalitě výrobků není bohužel možné vždy vyloučit vady. Protože však rozbité nemusí znamenat definitivně rozbité, výrobky, které přestanou fungovat, rádi opravíme. A pokud se oprava již nevyplatí, rádi vám nabídneme alternativní produkt. Více informací se dozvíte zde.

Vaše udržitelné výhody
Oprava namísto vyhození: Co je rozbité, může jít pryč? Raději chvíli počkejte. V mnoha případech lze věci opravit a často se oprava i vyplatí. Více informací se dozvíte zde.

Výrobky s dlouhou záruční dobou

Výrobky z recyklovaného materiálu nebo určené k recyklaci

EcoVadis a kodex chování dodavatelů

Jak můžete zvýšit udržitelnost vlastního dodavatelského řetězce? Jak reagovat na požadavky zákazníků na větší transparentnost environmentálních, sociálních a ekonomických aspektů v rámci našeho dodavatelského řetězce?

Musí se prostě začít. To se nám podařilo už v roce 2013! A dnes jsme díky EcoVadis a kodexu chování dodavatelů průkopníky a vzorem v oboru.

V roce 2022 jsme dosáhli nejvyššího skóre v oblasti pracovních a lidských práv a udržitelného nákupu a podruhé jsme získali zlatou medaili certifikace EcoVadis. V roce 2019 jsme mimochodem získali zlatou medaili poprvé a v roce 2017 stříbrnou certifikaci. Tento výsledek nás řadí mezi 3 % nejlepších firem a 1 % nejlepších v oboru.

Máme velkou radost, že naše úsilí o udržitelný provoz bylo opět kladně ohodnoceno neutrální stranou. Hodnocení udržitelnosti nám pomáhá neustále se zlepšovat v oblastech životního prostředí, pracovních podmínek, obchodního chování a dodavatelského řetězce. Tímto způsobem společně identifikujeme potenciál pro zlepšení a zároveň podporujeme důvěryhodnou a transparentní spolupráci.

Takže si můžeme být jisti: Vybrali jsme pro nás ty nejlepší dodavatele. A ty nejlepší pro Vás: svým způsobem pracujete s ekologicky uvědomělými dodavateli naším prostřednictvím. A pokud tento bod zapadá do Vaší vlastní strategie CSR, říkáme: bingo.

Náš svět udržitelných řešení 046

Máte další dotazy?

Je třeba vytvořit nový pracovní svět, který bude dobrý pro zaměstnance a ještě lepší pro firmy. Flexibilní a přizpůsobivá pracoviště a prostory k tomu dnes mohou napomoci.

Se správným vybavením a užitečnými radami a informacemi Vám rádi pomůžeme osobně.


800 950 950

kaiserkraft@kaiserkraft.cz