Jak zazimovat venkovní prostory Vaší firmy

2021/05/25

Začíná se ochlazovat, stromy ztrácejí listí a vzduch voní zimou. Je čas uložit venkovní zařízení Vaší firmy k zimnímu spánku.

Počkejte chvíli.

Nezapomeňte svůj venkovní prostor předem zazimovat a zabezpečit proti povětrnostním vlivům. Trávníky, živé ploty a vodovodní potrubí mohou chladné období dobře přečkat jen díky správným opatřením. Řekneme Vám, co je důležité.

Proč byste měli zazimovat venkovní prostory

Na podzim můžete samozřejmě jen odklidit listí z cest, vyprázdnit popelníky a počkat na příchod zimy. Existují však nejméně tři dobré důvody, proč toho udělat více:

Zazimování venkovního prostoru wt$

Ochrana před poškozením

Při nedostatečném zabezpečení mohou teploty pod bodem mrazu, sníh a led způsobit vážné škody. Začíná to rozbitým zahradním nábytkem a končí prasklým potrubím.

Zazimování venkovního prostoru wt$

Krásná zeleň na jaře

Pokud trávník, živé ploty a rostliny v květináčích na zimu řádně připravíte, můžete se příští rok opět těšit ze zářivé zeleně a nádherných květů. V opačném případě hrozí riziko holých míst a odumřelých rostlin.

Zazimování venkovního prostoru 2-1

Méně práce po zimě

Dobrá příprava ušetří spoustu práce. Na jaře pak nebudete muset opravovat škody ani si přidělávat práci s revitalizací zeleně.

Kdy je ten správný čas?

Pro přípravu na zimu není stanoveno žádné pevné datum. Pokud je na konci podzimu ještě teplo, můžete počkat déle – a naopak. Většina prací se nejlépe provádí od poloviny října do začátku listopadu. Nejvyšší čas je, když v noci přicházejí mrazy.

Kontrolní seznam – jak zajistit odolnost venkovních zařízení proti zimě

Příprava venkovních prostor na zimu se skládá z mnoha drobných prací. Nejdůležitější:

Tip na závěr – vyplatí se myslet dopředu

Pravděpodobně to znáte: První sníh napadne většinou ve chvíli, kdy to nikdo nečeká. Abyste měli vše potřebné po ruce, ujistěte se, že máte včas k dispozici posypový materiál a – v případě potřeby – i posypové vozíky a nádoby na posypový materiál. Takto můžete čekat na příchod zimy s klidem.

Zazimování venkovního prostoru img

Kontaktujte nás

V případě dalších dotazů jsme Vám bezplatně k dispozici.