Efektivní vybavení

Ve 4 krocích ke správnému designu kanceláře

2021/08/16

Chcete dát svým kancelářským prostorám nový vzhled? Nábytek v některých místnostech vypadá nesourodě a chybí efektivní koncepce prostoru? Nebo se chystáte změnit design celé kanceláře?

Pak je ten správný čas popřemýšlet o správném vybavení kanceláře. Dobře zařízená kancelář je pro Vaše podnikání výhodná

Abyste mohli těžit z těchto výhod, je třeba věnovat určitý čas plánování vybavení kanceláře. Tento článek Vám poskytne cenné rady týkající se právních předpisů pro vybavení kanceláří a praktické tipy ohledně základního vybavení, výběru barev a dekorací pro Vaši firmu.

1. Příprava: základy kancelářského designu

Efektivní vybavení: Chcete-li optimálně vybavit kancelář, je nejlepší začít s celkovou infrastrukturou a poté se věnovat detailním úkolům, jako je nábytek a dekorace. Následující tipy Vám pomohou s cíleným plánováním vybavení Vaší kanceláře:

Stavební program

V prvním kroku byste měli získat přehled o prostorových podmínkách. Ve stavebním programu určíte, které funkční plochy (např. recepce, kuchyňka nebo zasedací místnost) jsou ve Vaší firmě zapotřebí a kde by měly být umístěny. Přitom zohledněte plánovaný počet pracovišť a právní předpisy.

Koncept místnosti

Nyní určete příslušnou strukturu pro každou místnost. Měl by být pracovní prostor otevřený, nebo by měly být jednotlivé oblasti odděleny příčkami? Měla by být kuchyňka v kanceláři rozdělena na jídelní a kuchyňskou část? Kde musí být ponechán volný prostor pro únikové cesty?

Technická infrastruktura

Stále více pracovních procesů probíhá digitálně a tento vývoj se bude v budoucnu zintenzivňovat. IT infrastruktura Vaší firmy je proto velmi důležitá a měla by být plánována od samého počátku. Kudy mají vést kabely? Kde by měly být umístěny routery nebo WLAN zesilovače?

2. Základní vybavení: optimální vybavení pro každou místnost

Nábytek by měl odrážet funkci příslušného prostoru a podporovat zamýšlený účel. Níže najdete přehled ideálního využití různých kancelářských prostor a několik návrhů vhodného nábytku.

Vstupní prostor

Vstupní prostor je první místností, do které Vaši zákazníci a obchodní partneři vstupují. Proto zde klaďte zvláštní důraz na vstřícný dojem. Rostliny místnost oživí, pohodlný sedací nábytek v čekárně vytvoří příjemnou atmosféru.

Kancelářská kuchyňka

Vybavení kuchyňky by mělo umožňovat snadné čištění. Kancelářskou kuchyňku vybavte potřebnými elektronickými přístroji pro přípravu kávy a chlazení a ohřev potravin. Pokud je kuchyňka kombinována s místností pro odpočinek, neměly by chybět vhodné stoly a sedací nábytek.

Zasedací místnosti

U zasedacích místností je stěžejní komunikace a produktivita. Zasedací místnosti vybavte konferenčními stoly, dostatečným počtem židlí a prostředky pro prezentaci.

Kancelářské prostory

V tomto pracovním prostoru mají prioritu efektivní práce a spokojenost Vašich zaměstnanců. K základnímu vybavení kanceláře patří psací stoly, kancelářské židle šetrné k zádům, systémy pro udržování pořádku a skříně na pracovní podklady a další vybavení pro ergonomickou práci u počítače, jako jsou lampy nebo podpěry pro notebooky.

Místnost pro odpočinek

Toto místo by mělo zaměstnancům umožnit relaxaci a odpočinek. Vytvořte zde klidnou atmosféru pomocí pohodlného sedacího nábytku, výběru vhodných barev a dekorací.

3. Výběr barev: promyšlená koncepce

Barvy určitým způsobem ovlivňují naši psychiku: mohou povzbudit, uklidnit či podpořit soustředění. Výběr barev pro kancelář by proto neměl být podceňován.

Velikost prostoru

Barvy stěn zelená, mátová, tyrkysová, modrá, žlutá, krémová mají zvětšující účinek, zatímco černá, odstíny šedé, taupe a obecně tmavé odstíny místnost opticky zmenšují.

Nálada

Teplé barvy, jako jsou žlutá, krémová, okrová, oranžová, broskvová nebo hnědá, mají povzbuzující účinek, zatímco studené barvy, jako jsou zelená, mátová, nefritová, tyrkysová, modrá, nebeská modř, královská modř nebo bílá, mají uklidňující účinek a mohou podpořit koncentraci.

Výrazné barvy

Velmi dominantní barvy, jako je červená nebo jasně zelená, se hodí spíše k vytváření akcentů než k malování celých ploch. Čím výraznější je barva, tím menší by měla být plocha, na které je použita.

Bílé stěny

Bílá jako dominantní barva rychle vytvoří sterilní vzhled místnosti. Kombinujte bílou s jinými barvami, abyste dosáhli živého efektu.

4. Dekorace: správná třešnička na dortu

Pro výzdobu Vaší kanceláře platí: méně znamená více. Příliš mnoho dekorací může působit chaotickým dojmem a narušovat koncentraci. Dekorace do kanceláře vybírejte s rozmyslem a dbejte na jednotný styl, který bude ladit s ostatním vybavením. Zejména v místnostech, kde má přednost produktivní práce (zasedací místnosti nebo kanceláře), by výzdoba neměla působit rušivě

Rostliny jsou často voleným doplňkem, který decentně oživí místnost. Pozor však na vysokou vlhkost vzduchu v kanceláři: příliš mnoho rostlin zvyšuje vlhkost vzduchu.

Zaměstnanci si mohou na své pracovní stoly bez obav umístit malé rámečky s fotografiemi a osobní předměty – místnost tak získá na živosti a Vaši zaměstnanci se budou při práci cítit příjemněji.

Vybavení pracoviště 548
Vybavení pracoviště mg$

Kontaktujte nás!

V případě dalších dotazů jsme Vám bezplatně k dispozici.