Využívejte a udržujte venkovní prostory svého podniku správně – zde je návod, jak na to!

2020/06/19

Den co den do něj vstupujeme – a přesto mu obvykle nevěnujeme příliš pozornosti: venkovní prostor firmy. Je v něm však skrytý velký potenciál: Venkovní prostory jsou nejen zodpovědné za první dojem z Vaší firmy, ale přispívají také k dobré pohodě Vašich zaměstnanců.

Velké koncerny nám dávají příklad, jak mohou moderní venkovní prostory vypadat. Microsoft a Amazon například mají mítinkové místnosti ve stromových domcích. A Facebook pro své zaměstnance založil velkou střešní zahradu, která láká k práci i odpočinku. Takové velké projekty jsou samozřejmě pro většinu malých a středních firem nereálné. Potenciál Vašich venkovních prostor však můžete využít i s menším rozpočtem.

V tomto článku se dozvíte, jaké výhody přináší správně využívaný venkovní prostor, jaké jsou čtyři způsoby využití venkovního prostoru a jaké bezpečnostní aspekty byste měli zvážit. Poskytneme Vám také kontrolní seznam, jak venkovní prostor správně udržovat v každém ročním období.

Objevte plný potenciál svého venkovního prostoru.

Dobře udržované a příjemné venkovní prostory jsou více než jen příjemný doplněk kancelářských prostor. Atraktivní venkovní prostor je pro Vaši firmu přínosem v mnoha ohledech:

Profesionální vzhled Vaší společnosti

Exteriér je to první, co zákazníci a obchodní partneři při návštěvě Vaší firmy uvidí. Pozitivní první dojem přispívá k Vaší image profesionálního a důvěryhodného obchodního partnera.

Rekreační zóna pro Vaše zaměstnance

Aby Vaši zaměstnanci mohli pracovat efektivně, potřebují kreativní přestávky. Zelený venkovní prostor je ideálním místem, kde mohou během polední pauzy načerpat energii. Studie potvrdily, že i krátký pobyt v přírodě prokazatelně snižuje stres.

Rozšíření kancelářských prostor

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste schůzky za pěkného počasí přesunuli ven? Nové prostředí a čerstvý vzduch podporují kreativitu.

4 způsoby, jak lépe využít venkovní prostor.

Ať už se jedná o terasu, balkon, nebo zelený pás, každý typ venkovního prostoru lze využít a kreativně navrhnout různými způsoby. Zde jsou naše nápady, jak co nejlépe využít venkovní prostor:

Sedací nábytek

Ve venkovním prostoru by nemělo chybět praktické posezení, které mohou Vaši zaměstnanci využít k jídlu nebo k jednání. K tomu jsou ideální zejména sestavy lavic a stolu. Pokud máte rádi útulnější prostředí, můžete také nainstalovat houpací sítě nebo poskytnout lehátka. To zaručuje relaxační přestávky.

Zeleň

Pohled do zeleně má vždy relaxační účinek. Proto buďte při osazování venkovních ploch velkorysí. Trávníky, květinové záhony, živé ploty, stromy a keře vytvářejí příjemnou atmosféru. Nejlepší je zvolit stálezelené, odolné rostliny, aby byl Váš venkovní prostor krásný v každém ročním období. Zelenou zónu můžete vylepšit také jezírkem nebo fontánou.

Praktické vybavení

Venkovní prostor by měl samozřejmě nejen dobře vypadat, ale také být funkční. Pokud chcete pracovat i venku, neobejdete se bez Wi-Fi a elektrických zásuvek. Možná budete moci nainstalovat i tabuli. Jezdí mnoho Vašich zaměstnanců na kole? Pak potřebujete stojan nebo přístřešek pro jízdní kola. Zapomenout byste neměli ani na odpadkové koše a popelníky pro kuřáky.

Sociální vybavení

Schůzka zaměstnanců se nemusí vždy konat mimo firmu. Venkovní prostor je ideálním místem pro mimopracovní akce, které v neformální atmosféře stmelí Váš tým a posílí pocit sounáležitosti. Co třeba grilování nebo večerní hry? Můžete také pozvat rodiny svých zaměstnanců, aby se k Vám připojily.

Jak udržet venkovní prostory bezpečné a uklizené.

Vaše venkovní plochy se správně uplatní pouze v případě, že budou vždy uklizené a připravené k použití. Abyste mohli Vy i Vaši zaměstnanci venkovní prostory bez obav využívat, měli byste také zohlednit několik bezpečnostních aspektů:

Jak správně pečovat o venkovní prostor v každém ročním období.

Každé roční období přináší jiné problémy s údržbou. Díky našemu kontrolnímu seznamu bude Váš venkovní prostor trvale udržovaný a bezpečný.

Správné využívání a údržba venkovních prostor mg$

Kontaktujte nás!

V případě dalších dotazů jsme Vám k dispozici.