Správné nakládání s odpady ve firmě: jak motivovat vaše zaměstnance

2020/07/01

Jakožto vedoucí pracovník jistě víte, jak je důležité, aby vaše firma přispívala k ochraně životního prostředí a přírodních zdrojů. Správné nakládání s odpady přitom hraje velkou roli. Na co přesně si je třeba dávat pozor, je definováno v aktuálních zákonech pro likvidaci odpadů.

Pokud jste se již touto teorií zabývali, přichází na řadu praktická realizace: jak lze tato početná nařízení implementovat v každodenní praxi v souladu se zákonem? Všichni zaměstnanci musí táhnout za jeden provaz. V tomto článku naleznete důležité tipy ohledně realizace opatření pro správné nakládání s odpady.

  • Jak můžete o předpisech ohledně nakládání s odpady nejlépe informovat
  • Jak můžete motivovat Vaše zaměstnance k jejich dodržování
  • Které nádoby na dopad jsou zapotřebí ve které oblasti firmy

Takto můžete vaše zaměstnance nejlepším způsobem informovat o předpisech ohledně nakládání s odpadem

Vaši zaměstnanci mohou ke správnému nakládání s odpady přispívat, pouze pokud budou mít podrobné informace a budou přesně vědět, co mají dělat. Navrhujeme vám komunikační strategii ve třech krocích:

Co udělat pro správnou motivaci zaměstnanců k realizaci předpisů pro nakládání s odpady

Komunikace je prvním důležitým krokem. Existují však další opatření, se kterými zvýšíte šance, že budou směrnice ve vaší firmě vždy správně dodržovány.

Správné nádoby na odpad pro každou firemní oblast

Pro každý druh odpadu musí být k dispozici správná nádoba. Nikdy se nesmí vyskytnout pochybnosti, kam patří který odpad. Níže se dozvíte, které nádoby na odpad jsou nezbytností ve kterých oblastech firmy.

Pokud máte další dotazy, jsme Vám k dispozici na telefonním čísle 800 950 950. Nebo nám můžete napsat e-mail na adresu kaiserkraft@kaiserkraft.cz.