Vysoké hygienické standardy:

Snadné čištění podlah.

2020/06/05

V době SARS-CoV-2 by naše ruce a kliky měly být čistší než kdy jindy. Dezinfikujeme, udržujeme si odstup a zintenzivňujeme úklid. Hygiena je přece základem prevence šíření nemocí.

Podlaha – obvykle největší plocha v místnosti – bývá při úklidu upozaděna. Neprávem. Vždyť podlaha přichází během pracovního dne do styku s venkovní obuví a díky gravitaci se téměř každá částečka nečistot dříve či později dostane i na laminát, koberec nebo dlažbu.

Podlaha se tak stává místem, kde se hromadí bakterie a nečistoty, zejména v kancelářích, dílnách a skladech, kde se denně pohybuje mnoho lidí. Při úklidu proto na podlahu v žádném případě nezapomínejte. Naše tipy Vám ukážou, jak na to.

Pod lupou: Co se hromadí na podlahách.

Jíst z podlahy? Raději ne. Bez ohledu na to, jak dobře je místnost udržována, nečistotám se prostě nevyhnete. Ale co se tam vlastně během dne hromadí?

  • Koronaviry se šíří kapénkovou infekcí. Pokud postižená osoba kýchne nebo zakašle, virus buď dopadne na jinou osobu, nebo spadne na zem v okruhu dvou metrů. Dobrou zprávou je, že se tam kvůli nedostatku vlhkosti nemůže množit.
  • Zouváte si v kanceláři boty? Pravděpodobně ne. Podrážky bot jsou ideálními přenašeči nezvaných hostů. Patogeny jako bakterie E. coli obzvláště dobře ulpívají na gumových profilech a při chůzi se přenášejí na podlahu kanceláře. Odtud se bakterie šíří na lidi, například prostřednictvím odložených tašek či kabelek, a mohou tak způsobovat infekce.
  • V kanceláři je rušno, nejméně osm hodin denně. Pročesáváte si tam vlasy, vášnivě diskutujete a občas i sníte sendvič. Proto je na podlaze mnoho stop každodenního života a neinfekčních mikroorganismů: např. kamínky, drobky nebo vlasy.
  • Kromě lidí přispívá ke znečištění také naše pracovní vybavení. Výrobní stroje produkují prostřednictvím pracovních procesů a abraze velké až malé částice. Počítače a tiskárny produkují známý jemný prach, který se vyskytuje ve vzduchu i na zemi.

Plán úklidu pro hygienické a čisté podlahy.

Hygienická opatření fungují pouze tehdy, jsou-li prováděna správně. To platí zejména v případě, že se snažíte nejen o vizuálně atraktivní výsledek, ale chcete také přerušit infekční řetězce. Žádné dvě podlahové krytiny nejsou stejné. Každý typ podlahy vyžaduje speciální čištění a péči.

  • Chraňte se: Při všech úkonech mokrého čištění používejte rukavice, které zabrání kontaktu rukou s čisticí kapalinou. Tyto rukavice by měly být a zůstat uvnitř suché.
  • Správně používejte vysavač: Při vysávání zdrojů nebezpečí, jako jsou chemikálie, dřevěný prach nebo rozpouštědla, nezapomeňte vybrat vhodný průmyslový vysavač a dodržujte návod k použití.
  • Správně používejte vysokotlaký čistič: Pro účinné čištění vysokým tlakem nastavte správně mechanické, tepelné a chemické proměnné.Pravidelné a profesionální čištění podlah prodlužuje jejich životnost, chrání před zdravotními riziky a zvyšuje pocit pohodlí. Vhodné produkty k tomu najdete v našem obchodě s hygienickými prostředky.

Správné čištění podlah se společností {cms.var.company_name} mg$

Kontaktujte nás!

V případě dalších dotazů jsme Vám bezplatně k dispozici.