Equipped for tomorrow

Čas pro odlehčení

2021/02/24
Staré dobré jízdní kolo postupně získává větší, modernější a především výrazně silnější konkurenty – nákladní jízdní kolo, nákladní elektrokolo nebo elektrickou koloběžku.

Nákladní jízdní kola a elektrická nákladní kola jsou již neodmyslitelnou součástí městského prostředí. A nejen to. Jako praktický průvodce na cestách, který spojuje inovativní radost z jízdy s jednoduchým použitím, se stávají stále oblíbenějšími. A na cestách do práce také stále častěji nahrazují auto.

Tato skutečnost je potěšující také s ohledem na téma elektromobility a podporuje aktuální zaměření mnoha zemí na nové technologie. Tím opět vznikají nové podněty pro konzumenty a další technologický vývoj. Elektrická vozidla se obecně stávají cenově dostupnějšími a atraktivnějšími také díky dalšímu technologickému vývoji cen baterií, kapacit baterií a nabíjecího výkonu.

Není tedy divu, že se podle aktuální studie statista.com odbyt nákladních jízdních kol v Evropě mezi lety 2018 a 2020 dokonce více než zdvojnásobil. Tendence stoupá. Je na tom čemu se divit? Nikoli, protože výhody tohoto inovativního dopravního prostředku jsou naprosto zřejmé.

Co hovoří ve prospěch nákladního jízdního kola?

Rychlost a flexibilita

Například ve srovnání s používáním veřejných prostředků pro místní dopravu je člověk s nákladním jízdním kolem výrazně flexibilnější. Může se konec konců sám rozhodnout, kdy přesně a odkud bude chtít vyrazit. A co se stalo se stáním v zácpě? To už patří minulosti. Stejně jako otravné hledání místa k zaparkování.

Udržitelnost a ekologická zodpovědnost

Kdo jezdí na nákladním jízdním kole namísto autem, ten automaticky chrání životní prostředí. Protože nákladní jízdní kola i elektrická nákladní kola neprodukují žádné emise, jsou efektivní a dokonce ještě ušetří náklady – nepotřebují totiž žádný benzín.

Sportování a zdraví

Kdo si myslí, že jízda na elektrokole je pouze záležitostí pohodlnějších lidí, nemá pravdu. Protože i jízda na nákladním jízdním kole nebo elektrokole podporuje kondici a zdraví stejně jako v případě „normálního“ jízdního kola – a trénuje krevní oběh, svaly a klouby. Pohon se zapíná pouze při podpoře vlastní silou svalů a „šlapáním do pedálů“.

Praktická pomůcka a přeprava bez námahy

S nákladním jízdním kolem můžete v každodenním životě, na cestě do práce, nebo dokonce i během ní rychle a flexibilně přepravit vše, co chcete. A zvládnete i delší trasy nebo stoupání – dokonce i s těžším břemenem.

Různé typy nákladních jízdních kol

  • (Jednoduchá) nákladní jízdní kola / elektrická nákladní jízdní kola s nosičem
  • Vícestopá nákladní jízdní kola / elektrická nákladní jízdní kola (se 3 koly)
  • Jednostopá nákladní jízdní kola / elektrická nákladní jízdní kola (se 2 koly)
  • Nákladní jízdní kola / elektrická nákladní jízdní kola s předním nosičem (rovněž pro přepravu dětí)
  • Nákladní jízdní kola a elektrická nákladní jízdní kola pro použití ve firmách
  • Nákladní jízdní kola / elektrická nákladní jízdní kola pro kurýrní nebo dodavatelské cesty

Jak vysoké jsou náklady na nákladní jízdní kolo?

Náklady na nákladní jízdní kola se liší a mohou začínat 500 eury za firemní jízdní kolo a končit až 5000 eury za elektrické nákladní jízdní kolo. Důležité je při nákupu dbát na dobrou kvalitu! Pak jsou provozní náklady velmi nízké.

Výhody firemních jízdních kol. Neboli: proč stále více firem mění vnitropodnikové smýšlení

Firmy také chtějí být modernější, ekologičtější a sportovnější a stále více proto sází na firemní jízdní kola nebo, pro interní účely, na nákladní jízdní kola. Ta mohou být například využita i v rámci firemních pozemků pro rychlejší, bezproblémovější a méně náročné zdolání delších nebo často vykonávaných tras.

Aby zaměstnanci kromě toho mohli využít možnosti jezdit na firemním jízdním kole také do práce, musí být vytvořeny správné rámcové podmínky. KAISER+KRAFT Vám nabízí stojany pro jízdní kola s certifikátem ADFC a boxy pro jízdní kola, řešení pro bezpečné parkování jízdních kol. Podlahové stojany, opěrné nebo nástěnné oblouky. Pro jednotlivá kola nebo k řadovému spojení a pro zastřešené garáže pro jízdní kola. Podívejte se sami.

Nač tedy čekat? Na tato firemní jízdní kola se můžete spolehnout

Časté otázky a odpovědi

Čas pro odlehčení mg$

Kontaktujte nás!

V případě dalších dotazů jsme Vám bezplatně k dispozici.