7 tipů pro úpravu přírodních venkovních prostor

2020/06/24

Stále více podnikatelů se ptá, jak mohou změnou ve své firmě přispět k ochraně přírody a přírodních zdrojů. Naše rada zní: vytvořte ekologické venkovní prostory.

Vaši zaměstnanci se zde budou cítit dobře a zároveň uděláte něco dobrého i pro okolní přírodu. U zákazníků a obchodních partnerů si kromě toho zajistíte dobrý dojem, pokud převezmete zodpovědnost a uděláte něco pro životní prostředí.

V tomto článku naleznete konkrétní tipy, jak můžete vnést více přírody do Vašich venkovních prostor. Avšak nejprve se budeme zabývat otázkou, proč se více ohleduplnosti k životnímu prostředí ve Vašich venkovních prostorách vůbec vyplatí.

Proč jsou přírodní venkovní prostory tak důležité?

Téměř polovina plochy v našich městech je vyasfaltovaná nebo zastavěná. Toto nepropustné uzavření půdy má několik negativních účinků na náš domácí ekosystém:

  • Dešťová voda se hůře vsakuje do půdy, hladina spodní vody klesá.
  • Úrodnost půdy se ztrácí, protože dochází k omezení jejích důležitých funkcí.
  • Zmenšuje se životní prostor pro domácí druhy rostlin, hmyzu a drobných živočichů, například ptáků, čímž dochází ke snižování rozmanitosti druhů.

Avšak zelená plocha není vždy zelená plocha. Ani dobře opečovávaný trávník nemůže v našem ekosystému plnit stejnou funkci jako kvetoucí květinová louka. Nezřídka jsou zde navíc používány škodlivé prostředky – o velké spotřebě vody nemluvě – pro udržení dokonale zatravněné plochy.

Úprava Vašich venkovních prostor je tedy ideální příležitostí k narušení nepropustnosti našich ploch přirozeným protipólem, který přispěje k ochraně zdrojů i druhů.

Investice do přirozenějších firemních prostor se proto vyplatí

Vaše venkovní prostory samozřejmě patří Vám. Plocha je však součástí domácího ekosystému, který stojí za to chránit. Pokud vytvoříte venkovní prostor, který bude lépe přizpůsobený přírodě, bude to mít pozitivní vliv na celý systém. Navíc můžete počítat s několika výhodami pro Vaši firmu:

Zde naleznete praktický kontrolní seznam pro správnou péči o Vaše venkovní prostory v každém ročním období.

S těmito 7 tipy založíte přírodní venkovní plochu

S uvedenými výhodami na paměti se nyní můžete pustit do realizace. Následující tipy Vás přiblíží k trvale udržitelným venkovním prostorám ve Vaší firmě:

Doufáme, že Vám tipy v tomto příspěvku pomohou k vytvoření přírodních venkovních prostor. S výběrem vhodných produktů pro Vaše venkovní prostory Vám rádi poradíme.

7 tipů pro úpravu přírodních venkovních prostor mg$

Kontaktujte nás!

V případě dalších dotazů jsme Vám bezplatně k dispozici.