Equipped for remote working

5 praktických tipů pro lepší wellbeing na home office

2021/02/23

Práce na dálku již pro mnoho lidí není pouze přechodným řešením. V následujících letech bude home office stále více konkurovat firemním pracovištím. Proto je nejvyšší čas se doma dobře zařídit a vytvořit návyky, díky kterým bude práce příjemnější. Pojďme toto jaro zahájit společně zčerstva – s našimi tipy pro lepší pohodu na home office.

Propůjčte Vašemu pracovišti nový vzhled.

Dokud byl Váš psací stůl pouze místem, kde jste vyřizovali Vaši soukromou korespondenci nebo vyplňovali daňové přiznání, nemusel splňovat žádné vysoké nároky. Avšak nyní se stal centrem Vašeho pracovního dne. Podrobte proto Vaše domácí pracoviště kritické kontrole:

 • Je psací stůl dostatečně velký?
 • Je dobře zorganizovaný, nebo na něm leží spousta zbytečných věcí, které rozptylují pozornost?
 • Líbí se Vám pracoviště opticky, jaká je jeho atmosféra, trávíte zde rádi čas?
 • Dostačuje stůl a židle ergonomickým nárokům, nebo Vás po krátké době začnou bolet záda?

Vymeťte letos na jaře prach z Vašeho pracoviště. Ergonomické vybavení kanceláře ve svěžím designu tvoří základ pro to, abyste se na home office cítili dobře. Příslušenství jako kolébka pod nohy aktivuje svalstvo při sezení a ve volném čase může s úsporou místa zmizet pod psacím stolem. Také chytří pomocníci jako flexibilní držák pro tablet mohou zvýšit kvalitu Vašeho pracoviště a dělají jednoduše radost při používání.

Buďte v pohybu.

Hrbíte se dlouhé hodiny u monitoru? Pro Vaše tělo i kreativitu je to jed! Klíčem k lepší pohodě na home office je proto pohyb. Tak se jednoduše postavte a dočtěte si tento článek vestoje. S našimi nástavci pro psací stoly to půjde s každým běžným psacím stolem.

Časté vstávání je obecně dobrý nápad. Každých 50 minut si udělejte 10 minutovou přestávku, do které začleňte následující revitalizační činnosti:

 • Příjemně se protáhněte a rozcvičte.
 • Na chvíli si lehněte a zavřete oči.
 • Poslouchejte Vaši oblíbenou hudbu. Troufli byste si k ní rozhýbat Vaše tělo a pohupovat se do taktu?
 • Přineste si z kuchyně šálek čaje nebo sklenici vody.
 • Absolvujte mini cvičební jednotku jógy.

Doma máte ve srovnání s (velkoprostorovou) kanceláří mnohem více možností, jak si udělat dobře. Nikdo Vás nesleduje, Vaše gymnastická podložka nebo postel nejsou v případě potřeby daleko a nikdo Vám nebude bránit, pokud si budete chtít prodloužit polední pauzu. Vaši domácí výhodu proto plně využijte!

Dýchejte čerstvý vzduch.

Nejdůležitější nástroj pro dobrý pocit máte vždy u sebe a je zcela zdarma: Vaše dýchání. V kombinaci s čerstvým vzduchem je hluboký nádech a výdech nepřekonatelný. Vaše dýchání Vás může uklidnit (prodlužte výdech) nebo přinést novou sílu a motivaci, pokud máte krizi (prodlužte nádech). Vyzkoušejte toto:

 • Alespoň jednou denně se běžte na 10 minut projít. Dýchejte přitom do břicha a nechte dýchání volně plynout.
 • Vaši domácí kancelář pravidelně větrejte, abyste vydýchaný vzduch nahradili čerstvým. Osoby s pylovou alergií budou moci uvolněně dýchat s čističkou vzduchu.
 • Během dne si opakovaně všímejte Vašeho dýchání. Mnoho lidí nevědomky zadržuje dech, když přijde e-mail, nebo dýchá ploše a hekticky v časovém tísni. To je kontraproduktivní a ještě více to podporuje stresovou reakci.

5 praktických tipů pro lepší wellbeing na home office wt$

Zajistěte si čerstvou energii.

Bez praktické kantýny v dosahu spousta pracujících z domova vynechává oběd a dopřeje si maximálně obložený chléb mezi dvěma videohovory. A bývá ještě hůř: čím dál se nachází kantýna, tím blíže je police se sladkostmi. Čokoláda vábí a rychle mizí.

Nezapadněte do těchto typických stereotypů, ale zásobte se raději zdravými snacky a lehkým, avšak plnohodnotným obědem. Věci, které jíme, mají velký vliv na to, jak se cítíme. Postarejte se tedy, aby Vám jídlo na home office dodávalo čerstvou energii. Ořechy, saláty, celozrnné výrobky, ovoce a zelenina v dosahu usnadňují zdravou výživu a nedávají žádnou šanci sladkostem.

5 praktických tipů pro lepší wellbeing na home office wt$

Buďte pravidelně offline.

Kdo pracuje mimo vlastní čtyři stěny, dokáže snadněji vybalancovat svůj pracovní život. Díky prostorovému oddělení vždy víme, zda jsme právě ve službě, nebo nikoli. Na home office však práce a volný čas splývají. Kdo se dopoledne stará o dítě, ten se za notebook usadí ještě jednou večer.

Tato flexibilita však má svou cenu. Protože pokud můžeme potenciálně pracovat neustále, musíme být také neustále dosažitelní, nebo ne? Ne! Dopřejte si i na home office čas, ve kterém zapomenete na práci a ponecháte duši volnost. Nikdo Vám nebude mít za zlé, pokud na jeden e-mail odpovíte později. Pracujte a žijte ve vlastním rytmu, se zdravými a blahodárnými přestávkami.

Pro vedoucí pracovníky platí: věnujte Vašemu týmu důvěru a jděte mu dobrým příkladem tím, že Vaše přístroje čas od času cíleně vypnete.

Chcete Váš tým i na home office vybavit ergonomickými kancelářskými židlemi a dalšími pomůckami pro zdravou a uvolněnou práci? Podívejte se do našeho obchodu home office nebo si nechte jednoduše poradit osobně. Těšíme se na Vaši zprávu!

5 praktických tipů pro lepší wellbeing na home office mg$

Kontaktujte nás!

V případě dotazů jsme Vám bezplatně k dispozici