Zpět
Poradce pro oblast Kancelář

Rychle, spolehlivě a bezpečně: počítačky na peníze a testery bankovek

Náš sortiment zahrnuje počítačky bankovek, počítačky mincí, testery bankovek a kombinované přístroje v různých provedeních. Níže se dozvíte, který typ přístroje se nejlépe hodí pro Vaše požadavky.

Safescan wt$

Peníze můžete samozřejmě počítat i ručně a jejich pravost ověřit pohledem proti světlu. Avšak pokud se jedná o vysoké peněžní obnosy, které vyžadují 100% přesnost, měly by být tyto činnosti přenechány počítačkám na peníze a testerům bankovek. Počítačky se neunaví, rozpoznají padělky a i v tom nejjednodušším provedení jsou výrazně rychlejší a spolehlivější než člověk. Testery zvládnou ověřit až sedm bezpečnostních znaků a identifikovat padělek za méně než jednu sekundu.

Počítačky bankovek

Počítačky kusů a hodnoty

Když chcete začít používat počítačky bankovek, je důležité si uvědomit, zda chcete spočítat pouze počet kusů nebo i hodnotu bankovek. Počítačky kusů totiž jen zjistí, kolik bankovek jste do nich vložili. Počítačky z našeho sortimentu umí spočítat jak předem roztříděné bankovky v téměř každé měně, tak i individuální platební prostředky nebo kupóny. Pokud potřebujete peníze počítat méně často a v menším množství, bude pro Vás vhodná např. automatická počítačka bankovek Safescan 2210. Oproti tomu automatická počítačka Safescan 2685-S zjistí počet i hodnotu roztříděných i smíšených stohů bankovek ve všech běžných měnách.

Fungování

Při vložení stohu bankovek do vtahovacího prostoru stroje se aktivuje vtahovací válec. Ten přesune bankovku na druhý válec, který zajišťuje, aby byla zaznamenána pouze jedna bankovka. Počítání má na starosti optický senzor. Stroj přestane počítat po odložení poslední bankovky do stohovače.

Safescan wt$
Safescan wt$

Kritéria pro výběr

Počítačky na peníze jsou určeny k tomu, aby zjednodušily každodenní práci s penězi a ušetřily Váš čas. Kromě již zmíněného počítání kusů a hodnoty jsou hlavními kritérii také rychlost a kapacita. Naše počítačky pojmou najednou až 300 bankovek a disponují rychlostí počítání mezi 1000 až 1500 bankovek za minutu.

Při výběru nové počítačky bankovek dbejte také na umístění vtahovacího otvoru. Výhoda plochého vstupního prostoru jako u automatické počítačky bankovek Safescan 2650 spočívá v možnosti vkládání dalších bankovek i během provozu a ve výrazně rychlejší práci díky průběžnému vtahování.

Dalšími důležitými funkcemi jsou sčítání a svazkování: přístroje s funkcí sčítání umí přičítat další svazky bankovek. To je velmi praktické, když je potřeba spočítat více bankovek, než kolik se vejde do vtahovacího prostoru přístroje. Počítačky bankovek s funkcí svazkování se po určeném počtu bankovek zastaví a urychlí tak například bankovní vklady.

U mnoha přístrojů je integrováno rozpoznávání padělků na základě nejméně jednoho znaku. Větší rozsah funkcí nabízí automatická počítačka bankovek Safescan 2685-S, která spočítá hodnotu netříděných bankovek v celkem sedmi měnách a zkontroluje jejich pravost. Také automatická počítačka bankovek Safescan 2665-S je vyspělým přístrojem all-in-one pro deset různých měn. Oba přístroje jsou vhodné zejména pro provozy, ve kterých bankovky nejsou uchovávány tříděné, protože počítají také smíšené stohy (smíšený výpočet nebo počítání hodnoty bez třídění).

Detektory padělků bankovek

Naše testery bankovek umožňují rychlou, bezpečnou a nenápadnou kontrolu pravosti bankovek. Kompaktní, mobilní testery nezaberou v oblasti pokladny téměř žádné místo a jsou vhodné pro všechny měny. Zatímco jednoduché přístroje jako detektor padělků Safescan 50 UV kontrolují bezpečnostní prvky bankovek, kreditních karet a průkazů za pomoci UV světla, profesionální přístroje disponují pokročilou vícebodovou rozpoznávací technologií. Automatický detektor padělků Safescan 155-S například kontroluje všechny prvky nejběžnějších měn se stoprocentní spolehlivostí. Aktualizace měn lze nainstalovat díky možnosti připojení přes USB. Také počítačky bankovek v našem e-shopu počítají nejen rychle a spolehlivě, ale během toho rozpoznají i padělky.

Jak funguje rozpoznávání padělaných bankovek?
Senzory ve stroji kontrolují jeden nebo více bezpečnostních prvků příslušné měny. Zatímco jednoduché modely jako automatická počítačka bankovek Safescan 2210 rozpoznávají pouze jeden prvek (UV značky), vyšší modely umí ověřit pravost bankovek na základě tří prvků. Tříbodovou detekcí padělků se většinou rozumí kontrola prvků viditelných v UV světle, infračervených a magnetických bezpečnostních prvků. Profesionální přístroje kontrolují dokonce sedm prvků.

Kontrolované prvky a zkratky

 • CD: kontrola barvy
 • IR: infračervené světlo
 • MG: magnetický inkoust
 • MT: kovové proužky
 • SD: formát / rozměry
 • TD: tloušťka bankovky
 • UV: ultrafialové světlo

Počítačky a třídičky mincí

V našem sortimentu naleznete také vhodné přístroje pro zpracování mincí. Automatické počítačky mincí spočítají Vaše drobné v nejkratším možném čase a mince vrátí roztříděné. Umožňují tak snadnou a rychlou přípravu ruliček mincí, bankovních vkladů a pokladních hotovostí. Důležitými kritérii jsou, stejně jako u počítaček bankovek, rychlost a kapacita. U mincí se však většinou jedná o mnohem větší množství, a proto zde hraje velmi zásadní roli funkce třídění. Do podávací násypky lze nasypat až 500 různých mincí, které stroj vytřídí podle průměru a tloušťky a připraví k ručnímu balení. U počítaček mincí je extrémně praktická také funkce sčítání. Počty kusů jsou ukládány zvlášť pro každou nominální hodnotu a stroj spolehlivě a rychle vypočítá celkovou částku. Díky integrované funkci zastavení při přeplnění lze počítat i větší množství mincí: při naplnění nádoby na mince se přístroj automaticky zastaví.

Safescan wt$

Kombinované přístroje: váhy na peníze

Váhy na peníze váží mince, ruličky mincí a bankovky a na základě hmotnosti vypočítají množství a hodnotu. Tyto kombinované přístroje, jako například počítačka mincí a bankovek Safescan 6185, jsou ideální pro maloobchod.

 • Kompletní spočítání pokladní hotovosti trvá maximálně 2 minuty.
 • Přístroj automaticky postupně zkontroluje počítané druhy mincí a bankovek.
 • Na displeji se zobrazí počty kusů a částky pro jednotlivé nominální hodnoty a celkový výsledek.
 • Díky adaptivnímu počítacímu algoritmu váhy na peníze společně zaznamenávají staré i nové eurobankovky, rozpoznávají opotřebené bankovky a mohou počítat také individuální platební prostředky jako žetony nebo kupóny na základě jejich hmotnosti.
 • Jsou kompaktní a při provozu na baterie také mobilní.
Safescan wt$

U těchto vah musí být peníze předem roztříděny, detekce padělků není integrována. Detektor padělků je v maloobchodu vhodné použít přímo při převzetí peněz u pokladny a váhu na peníze k pozdějšímu přepočítání tržby.

Kromě počítaček a detektorů u nás v e-shopu naleznete také další produkty Safescan pro manipulaci s hotovostí: robustní pokladní zásuvky v provedeních pro méně frekventované pokladny až po provedení pro častý provoz. U jednotlivých produktů také naleznete vložky pro pokladní zásuvky a další příslušenství, abyste mohli objednat kompletní řešení.