Zpět
Poradce pro oblast Životní prostředí

Mikrovlákna na čištění

Mikrovlákna mají střední průměr přibližně 5 - 7 µm a mají tak pouze poloviční tloušťku oproti vláknům bavlny. Výsledkem je, že mikrovlákna mohou podstatně lépe odstraňovat nečistoty i bakterie, viry a spory z meziprostorů. Tak je možné zajistit hygienickou čistotu v mnoha oblastech.

Mikrovlákna na čištění 298

Obr. 1: Bavlna

Mikrovlákna na čištění 299

Obr. 2: Mikrovlákno

Další výhodou je, že díky nízkému průměru vlákna se na jedné utěrce nebo mopu nachází mnohem více jednotlivých prvků vláken a čisticí výkon je proto větší. K těmto výsledkům dochází také na základě v porovnání vyššího počtu dotykových bodů mezi textilem a čištěnou plochou a velkého počtu kapilár, který se ve struktuře utěrky nachází. Při množství meziprostorů, které vznikají díky struktuře vláken, lze zachytit ještě více částeček nečistoty.

Mikrovlákno se obecně vyznačuje svými velmi dobrými čisticími vlastnostmi. Díky struktuře utěrky je zapotřebí pouze velmi málo nebo žádný čisticí prostředek. To má pozitivní vliv nejen na Vaše náklady, nýbrž přispívá také k ochraně životního prostředí. Díky žádnému nebo jen mírnému použití chemické podpory navíc na čištěné ploše zůstává méně zbytků. Právě pro citlivé, resp. alergické lidi může být nízké zatížení velmi vhodné. Díky dobrým čisticím vlastnostem je k úklidu zapotřebí měné času, personálu a úklid není tak namáhavý.

Protože u mikrovláken vzniká při příslušném tření elektrostatický náboj, jsou tyto textilie také velmi vhodné pro suché čištění.