Projekt Nano Dimension

3D kanceláře pro 3D tiskárny

Moderní design pracovišť zajišťuje nejen produktivní a motivované zaměstnance – zaměstnavatelé také profitují z vyššího počtu zaměstnanců. A to je v době nedostatku kvalifikovaných pracovníků dobrá investice. Stejně tak uvažoval i náš klient, společnost Nano Dimension, který kaiserkraft pověřil naplánováním a vybavením svých nových kancelářských prostor.

Projekt

Nano Dimension GmbH je inovativní izraelská společnost v oblasti aditivní výroby, která vyrábí stroje pro Additively Manufactured Electronics (AME). Procesem multijet je zde vyráběna elektronika metodou 3D tisku.

Společnost Nano Dimension silně expanduje a v roce 2023 otevřela novou pobočku s 50 zaměstnanci v německém Mnichově… a to je teprve začátek.

Projekt Nano Dimension wt$

Úkoly

Firma kaiserkraft byla pověřena novým vybavením firemní budovy v přízemí a 3. patře. Prostory a plochy bylo třeba nově zpracovat tak, aby vznikl moderní a produktivní pracovní prostor: Otevřené kanceláře, pracoviště, konferenční místnosti a kuchyňky.

Řešení

New work, nová práce, zní moderně a trendy. Ale ve skutečnosti se jedná o starou známou koncepci. Nejde o nic jiného než o dobrou práci: týmovou, flexibilní, individuální a za co nejlepších podmínek. A právě to jsme umožnili.

Kompletní vybavení pochází od nás: na míru přizpůsobené individuálním potřebám a stanovenému rozpočtu, včetně konceptu vybavení, který zajistí mnoho záblesků inspirace v novém pracovním prostoru.

Zvláštní výzva

Výsledkem moderních a příjemných pracovišť jsou uvolněné a výkonnější týmy. Díky nim práce zaměstnance baví a zůstávají v ní déle. Proto bylo pro společnost Nano Dimension velmi důležité, aby její specifikace a požadavky ohledně technologie a designu byly realizovány v souladu s firemní identitou. Stylisticky propracované a zároveň s efektivním provedením.

Jak už to u projektů tohoto rozsahu bývá, začátky byly poněkud krkolomné. Abychom však rychle získali lepší pochopení a cit pro různé problémy, proběhlo po poptávce několik návštěv na místě, mnoho schůzek prostřednictvím Teams a osobních telefonátů, abychom ve spolupráci s výrobcem prodiskutovali produktové možnosti a stavební plány a stejně tak dlouhodobě i výhledově posunuli tento projekt kupředu. Spolupráce byla velmi dobrá.

Následně došlo ke zpoždění hrubé stavby a my jsme byli schopni dodržet náš ambiciózní časový rozvrh. Od poptávky k zakázce uplynulo necelých pět až šest měsíců. Nano Dimension mění způsob, jakým se ve světě vyrábí – a my měníme způsob, jakým se v této firmě od nynějška pracuje.

Projekt Nano Dimension wt$

Normann Fichtner – ředitel pro rozvoj obchodu

„Spolupráce s firmou kaiserkraft byla naprosto profesionální od prvního kontaktu až po dokončení. Naše vlastní nápady a koncepce nebyly pouze jednoduše realizovány, tým kaiserkraft je ještě dále rozvinul a vylepšil. Projektový tým se tak stal skutečným sparingpartnerem, a nikoli pouhým poskytovatelem služeb.“