Nejlepší tipy pro novou open air kancelář

Venku je nové uvnitř

2020/07/08

Myšlenky se rozbíhají, oči pálí, tělo si žádá trochu pohybu. Po hodinách strávených v kancelářské židli si většina zaměstnanců přeje jediné: dostat se ven na čerstvý vzduch.

Naše podvědomé pocity byly již dávno potvrzeny také vědecky: okolí plné podnětů, kyslík, světlo a fyzická aktivita nám pomáhají udržet kreativitu a výkonnost. Zařiďte se tedy tak, aby se z venku stalo nové uvnitř! Dobře vybavenými venkovními prostorami můžete zaměstnance pozvat, aby opustili prostředí kanceláře. Ať už se jedná o střešní terasu, zahradu nebo atrium, každá venkovní plocha otevírá rozmanité možnosti, daleko nad rámec pouhého trávení přestávek.

Sestavili jsme pro Vás nejlepší tipy pro novou open air office.

5 kroků k praktické úpravě venkovních prostor

Velké koncerny nám dávají příklad, jak mohou moderní venkovní prostory vypadat: Microsoft a Amazon například mají meetingové místnosti ve stromových domcích, Facebook pro své zaměstnance založil velkou střešní zahradu. Takové velké projekty jsou samozřejmě pro většinu malých a středních firem nereálné. Potenciál Vašich venkovních prostor však můžete využít i s menším rozpočtem.

Ukážeme Vám, na jakém vybavení záleží a jak můžete krok za krokem vytvořit atraktivní venkovní areál, který podpoří výkonnost. Nenechte se prosím odradit, pokud nemáte žádné větší venkovní plochy. Budete překvapeni, jak rychle se dá z malého proužky trávy vedle vstupu vytvořit prostor, kde se budete cítit dobře. Velikost není rozhodujícím faktorem. Mnohem důležitější je účelné a dobře promyšlené vybavení.

Dobré vědět! Ve fázi plánování si položte otázku: jak má být moje venkovní plocha využívána? Odpověď je rozhodující pro konkrétní návrh. Váš seznam by měl obsahovat následující body: Naše venkovní plocha má…

  • povzbuzovat k pohybu
  • poskytovat oddělený prostor pro kreativní přestávky
  • umožnit společné stravování
  • být vhodná pro meetingy pod širým nebem
  • reprezentovat corporate image
  • v létě nahradit prací stůl
  • čas od času umožnit požádání afterwork akcí
  • zvát k neformálním rozhovorům

Tip: Zapojte také Vaše zaměstnance. Možná existují další potřeby, které Vás hned nenapadly.

Venku se můžete uvolnit a načerpat energii

Pro Vaši pauzu vlastně existuje pouze jedno základní pravidlo: pryč od psacího stolu! Zda se k Vám zaměstnanci přidají, nebo svou přestávku raději stráví u počítače nebo jídlem v přestávkové místnosti, to bohužel těžko ovlivníte, protože přestávky jsou volným časem. Nemůžete sice určit, jak má ideální pauza vypadat, ale můžete dát ostatním dobrý příklad.

Jak udržet venkovní prostory bezpečné a čisté

Vaše venkovní plochy se správně uplatní pouze v případě, že budou vždy uklizené a připravené k použití. Abyste mohli Vy i Vaši zaměstnanci venkovní prostory bez obav využívat, měli byste také zohlednit několik bezpečnostních aspektů.

Tip: Zapojte také Vaše zaměstnance. Možná existují další potřeby, které Vás hned nenapadly.

Práce venku mg$

Kontaktujte nás!

S výběrem správných produktů pro Vaše venkovní prostory Vám rádi pomůžeme.