6 tipů

Správné balení

2020/04/28

Teď se můžete pustit do balení!

Znáte to? Přijela pošta a s ní balík – zdeformovaný, zmačkaný a roztržený. „No, doufejme, že obsah je v pořádku.“ Většinou za to ale nemůže doručovatel. Často stačí nesprávný obal. Příliš velké nebo příliš tenké kartonáže, příliš málo výplňového materiálu a uvnitř balíku může docházet k příliš velkému pohybu.

Pravděpodobně už víte, co je důležité, pokud jde o obalové materiály, a jak můžete výše uvedenému scénáři předejít. Přesto bychom Vám rádi v šesti důležitých krocích ukázali, jak můžete své balíky dokonale zabalit na cestu.

1. Vážení a balení – vhodné kartonové krabice

V první řadě byste měl(a) své zboží vždy zvážit. Ušetříte tak poštovné a další náklady, protože kvalita kartonu může být klidně nižší, pokud je obsah lehký. Totéž platí pro vše, co není křehké. Těžké a křehké předměty však vyžadují obzvláště odolné a vícevrstvé kartonové obaly, jejichž hmotnost pak může hrát roli při určování výše poštovného.

Pomocí kompaktní váhy, stolní váhy, počítací váhy nebo váhy s plošinkou zvážíte velké a malé předměty, těžké a lehké předměty na miligram přesně.

Ať už potřebujete skládací krabici, nebo krabici pro stěhování, přepravní obálku, nebo etiketu pro karton, výběr balicích stolů by měl být dostatečně velký, abyste mohl(a) vhodně zabalit nejrůznější předměty.

2. Podpora a ochrana – správná výplň

Kolik předmětů se bude v balíku nacházet a jak jsou křehké? Odpověď na tyto otázky určí druh a množství ochranných materiálů. Křehké zboží musí být dobře vypodloženo: bublinkovou a pěnovou fólií, ale také vlnitou lepenkou v rolích a balicím papírem. Nic nesmí klouzat, aby nedošlo k poškození stěn balíku ani dalšího zasílaného zboží. Sítě pro ochranu povrchu navíc zabrání nepěkným škrábancům a poškozením.

3. Balení a uzavírání do sáčků – drobné předměty patří do sáčků

Vkládáte do balíku dokumenty nebo křehké předměty? Se sáčky z bublinkové fólie a sáčky s přítlačným uzávěrem takové věci dobře ochráníte. Malé součástky se neztratí v plochých sáčcích a písemné podklady se nezmačkají. Pro doklady k zásilce navíc nabízíme kapsy na dokumenty.

4. Zavírání a lepení – správně zavřít chlopeň a zalepit

Celý balík zalepte vhodnou lepicí páskou z odvíječe, tekutým lepidlem nebo sešívačkou. U křehkého zboží se budou hodit výstražné pásky a štítky.

5. Protahování a smršťování – stabilita nade vše

Aby balíky neklouzaly, když je jich na paletě víc, stačí vše pevně omotat průtažnou fólií pomocí stroje nebo ručního odvíječe. Smršťovací fólie pomáhá při přepravě velkého zboží bez krabice, obklopuje a chrání zboží na paletě. Ochranné rohy a ochrana hran poskytují dodatečnou bezpečnost.

6. Páskování a nakládka – věci se dostávají do pohybu

Páskování umožňuje lepší rozložení hmotnosti při nakládání. Poškození při přepravě je tak méně pravděpodobné, bez ohledu na to, jak moc se nákladní vozidla nebo kontejnery otřásají. V závislosti na hmotnosti, velikosti, typu a místě skladování přepravovaného zboží existují různé pásky a související napínací a uzavírací přístroje. Sortiment produktů sahá od PP a PET pásků přes textilní, tkané a kompozitové pásky až po polyesterové a ocelové pásky.

U nás dostanete nejen všechny typy pásků, ale také vhodné napínací a uzavírací přístroje. S radostí Vám je nabídneme rovnou jako sadu.

Takhle balí profesionálové mg$

Kontaktujte nás

V případě dalších dotazů jsme Vám bezplatně k dispozici