Zpět
Poradce pro oblast Sklad

Zásuvný regál: Pro všechny, kteří nemají rádi komplikace.

Regálů existuje velké množství– to pro Vás znamená záplavu informací a stěží přehlednou nabídku. Ale máte přece nás! Pomůžeme Vám najít vhodný regál. Víme, že rozhodující jsou Vaše požadavky na regál. Koneckonců to budete Vy, kdo rozhodne o tom, jaké regály potřebujete.

V tomto příspěvku se dozvíte vše, co musíte vědět o zásuvných regálech – výhody, oblasti použití a služby, které Vám společnost KAISER+KRAFT nabízí. Samozřejmě Vám poradíme i osobně!

Ať už upřednostňujete jakýkoliv typ regálu, tyto otázky byste si měli zodpovědět před nákupem:

  • Co má být skladováno? Jak často se mění skladované zboží?
  • Jedná se o obzvlášť těžké nebo neskladné zboží?
  • Potřebujete jednotlivý regál, nebo upřednostňujete celý regálový systém?
  • Kolik místa je v místnosti, ve které má být regál nainstalován?
  • Jak velkou skladovací plochu potřebujete?
  • Jaké procesy probíhají kolem regálu? Probíhá četné vykládání a nakládání? Kolik zaměstnanců pracuje současně u jednoho regálu?

Co dělá zásuvný regál zásuvným regálem?

Zásuvný regál tvoří tyto tři komponenty: rámové díly, regálové police a výztuhy. Jak již napovídá název, jsou jednotlivé díly jednoduše a rychle zasouvány do sebe. Zde se dozvíte, jaké komponenty potřebujete pro jakou konstrukci:

Komponenty základního regálu

Základní regály se skládají ze dvou rámových dílů, dvou výztuh a libovolného počtu regálových polic. Diagonální výztuhy zajišťují stání regálu a jsou připevněny na zadní straně regálu.

Komponenty přístavného regálu

Přístavné regály mají pouze jeden rámový díl, takže je lze připevnit k základnímu regálu, a také pouze jednu výztuhu. Police jsou jak u základního regálu, tak i u přístavného regálu položeny na držácích polic.

Jednoduché řady regálů nebo dvoustranné řady regálů

Díky tomuto modulárnímu systému lze zásuvné regály rozšířit pomocí libovolného počtu přístavných regálů. Přitom máte na výběr z mnoha možností: Použijte např. několik zásuvných regálů vedle sebe jako jednoduchou řadu regálů nebo postavte dva regály zády k sobě jako dvoustrannou řadu regálů.

Oboustranně použitelné (jednoduché) zásuvné regály

Všem, kteří potřebují oboustranně použitelné regály, ale nemají dostatek místa pro dvoustranné řady regálů, se vyplatí jednoduché zásuvné regály, které umožňují oboustranné použití. Tyto regály lze namísto diagonálních výztuh zajistit vyztužovacími příčníky. Namísto držáků polic mohou police rovněž ležet na vyztužovacích příčnících. Počet vyztužovacích příčníků se řídí podle výšky a zatížení regálu.

Vytvořte si nyní svůj vlastní zásuvný regál!

V závislosti na výrobci nebo modelu máte bezpočet možností, jak sestavit regál podle Vašich představ. Změňte např. zatížení police, zatížení pole, celkovou šířku, celkovou hloubku, hloubku polic, šířku polic, hmotnost, druh regálu, počet polic nebo zvolte požadovanou barvu – můžete si vybrat z kompletní palety barev RAL!

Mimochodem: Zde naleznete naše zásuvné regály!

Oblasti použití zásuvného regálu

Co se týká místa použití zásuvných regálů, nemáte žádná omezení – zásuvné regály můžete používat ve skladech, dílnách, provozech, archivech, výrobních halách i sklepních prostorách. Obecně platí: Všude tam, kde jsou zapotřebí regály, můžete použít zásuvné regály. A co kanceláře, prodejní plochy nebo vstupní prostory? Ale ano. Vzhled zásuvných regálů možná není úplně elegantní – cenu za krásu zásuvný regál určitě nezíská… Ale můžete jej přizpůsobit svým optickým požadavkům: Co třeba zásuvný regál ve Vaší firemní barvě nebo nějaké barvě RAL podle Vašeho výběru? U nás je to možné.

Zásuvné regály pro hygienické oblasti:

U nás dostanete také zásuvné regály pro hygienické oblasti, například pro kuchyně, chladicí prostory, laboratoře nebo prádelny. Tyto zásuvné regály jsou opatřeny hygienickým povlakem vhodným pro potraviny, odolným proti kondenzované vodě a částečně dokonce antibakteriálním hygienickým povlakem, na kterém se netvoří bubliny a který neztrácí lesk. Kromě toho je odolný vůči teplotám od -20°C do +40°C.

Zde naleznete naše zásuvné regály.

5 top výhod zásuvného regálu

Zásuvný regál je, ze zcela obecného úhlu pohledu, králem mezi regály. Umí totiž leccos! Zde jsme Vám sestavili seznam pěti nejlepších výhod – přesvědčte se sami:

1) Snadná montáž:

Díky zásuvnému systému lze zásuvné regály velmi rychle a jednoduše postavit – zcela bez použití nářadí. Bonus navíc: Není tak narušena pracovní doba zaměstnanců a mohou být dodrženy výrobní časy.

Tip: Praktickými pomocníky pro montáž jsou skládací metr a gumové kladivo.

2) Efektivní flexibilita:

Zásuvné regály lze podle libosti rozšiřovat o další přístavné regály nebo je s těmito regály kombinovat. Používáte tak buď jednotlivé regály, kombinaci několika zásuvných regálů, nebo komplexní regálové systémy, které zaplní celou skladovou halu.

3) Vysoká nosnost:

Zásuvné regály mají navzdory zásuvnému systému vysokou nosnost. Běžný policový zásuvný regál od společnosti EUROKRAFT má např. nosnost police až 200 kilogramů. Kdo potřebuje ještě o trochu větší nosnost, udělá dobře, když se rozhodne pro zásuvné regály pro velká zatížení!

4) Optimální využití místa:

Vzhledem k tomu, že zásuvné regály jsou v ohledech nosnosti polic, nosnosti polí a počtu polic velmi variabilní, využijete každý centimetr čtvereční Vašeho nového regálu. Přizpůsobte příslušné moduly jednoduše svým požadavkům.

5) Spontánní přizpůsobení:

Zásuvné regály se vyplatí zejména tehdy, když se skladované zboží často střídá, protože umožňují rychlou a jednoduchou přestavbu a přizpůsobení. Můžete se např. sami rozhodnout, v jaké výšce zavěsíte regálové police – i po sestavení.

Další výhody nabízejí zásuvné regály EUROKRAFT:

  • záruka minimálně 10 let
  • servis pro dokoupení 5 let
  • možnost dodání nestandardních provedení
Naše top kategorie z tohoto poradce