800 950 950 

Nyní můžete balit!

Balení a ovíjení fólií

Znáte to? Přijela pošta a s ní balík – zdeformovaný, zmačkaný a roztržený. „Doufejme, že obsah je nepoškozený“. V případě takových nepříjemností není bezpodmínečně na vině dodavatel. Často stačí nesprávný obal. Příliš velké nebo příliš tenké kartonáže, příliš málo vycpávkového materiálu a uvnitř balíku může docházet k příliš velkému množství pohybu.

Určitě již víte, na čem u obalového materiálu záleží a jak můžete zabránit výše popsanému scénáři. Přesto Vám zde chceme nabídnout možnost seznámit se s našimi výrobky, které jsou součástí šesti nejdůležitějších kroků balení – od vážení až po páskování.

Vážení & balení

Krok 1: Dbejte na hmotnost!

Jak těžké je zasílané zboží? Předtím, než vůbec pomyslíte na balení, byste si měli položit tuto otázku a zvážit své zboží. Kvalita kartonu může být nízká, pokud je obsah lehlý. Pro těžké zboží naopak potřebujete obzvlášť zatížitelné kartony. Kromě toho zde jde o nemalé peníze: Používejte stabilní a vícevrstvé kartonáže pouze pro předměty, které to opravdu potřebují, a levnější modely pro všechno, co není rozbitné nebo citlivé. Kromě toho můžete s našimi váhami zkontrolovat, jestli Váš balík spadá do stanovených limitů hmotnosti.

Váhy

Pomocí kompaktní váhy, stolní váhy, počítací váhy nebo váhy s plošinkou zvážíte velké a malé předměty, těžké a lehké předměty na miligram přesně.

Kartonáže

Ať už potřebujete skládací krabici, nebo krabici pro stěhování, přepravní obálku, nebo etiketu pro karton, výběr balicích stolů by měl být dostatečně velký, abyste mohli vhodně zabalit nejrůznější předměty.

Balicí stoly

Bez balicího stolu není balení. Máme zde pro Vás řady Starter Line a Profi Line.

Vycpávkový materiál

Krok 2: Udělejte vycpávku!

Jak křehké a citlivé je Vaše zasílané zboží? A kolik předmětů bude umístěno do jednoho balíku? Odpovědi na tyto otázky určí druh a množství Vašich ochranných materiálů. Rozbitné zboží se musí dobře vycpat: bublinkovou fólií a pěnovou fólií, ale také vlnitou lepenkou v rolích a balicím papírem. Nic nesmí klouzat, aby se nepoškodila stěna balíku ani zbývající zasílané zboží. Sítě pro ochranu povrchu zabrání nepěkným škrábancům a poškozením.

Dávejte pozor na rohy a hrany!

Aby postery, plakáty nebo výkresy nedostaly trhliny, nabízíme přepravní pouzdra, která se uloží do balíku nebo odešlou samostatně. Jiné předměty a rovněž balíky a palety můžete stabilizovat také pomocí výrobků pro ochranu hran – tyto výrobky podporují rovněž ovinutí fólií a páskování.

Balení kusového zboží & sáčkování

Krok 3: Šup do kapsy!

Vkládáte do balíku dokumenty nebo citlivé předměty? Se sáčky z bublinkové fólie a sáčky s přítlačným uzávěrem dokážete takové věci dobře ochránit. Malé součástky se neztratí v plochých sáčcích a písemné podklady se nezmačkají. Pro podklady k zásilce navíc nabízíme kapsy na dokumenty.

Chcete si některé předměty zavařit sami? Pro tento případ jsou tu praktické přístroje pro svařování fólií. Naše stolní modely můžete snadno a s úsporou místa integrovat do procesu balení. Nabízíme k tomu vhodné hadicové fólie jako zboží v rolích, s jejichž pomocí můžete sami určit velikost sáčku.

Uzavírání & lepení

Krok 4: Zavřít klopu a zalepit!

Je všechno uvnitř? Pak se balík může zavřít. Pomocí vhodné lepicí pásky, lepidla pro mokré lepení nebo pomocí sponkovačky. Pokud se rozhodnete pro lepicí pásku, můžete použít odvíječ, abyste čtvrtý krok balení dokončili rychle a efektivně. Pro citlivé zboží doporučujeme výstražné pásky a etikety.

Ovíjení & smršťování

Krok 5: Zajistěte stabilitu!

Naplnili jste plnou paletu krabicemi? Pak musíte náklad správně zafixovat. Aby se nic nesesmeklo, vše se pevně ovine průtažnou fólií. Máte přístroje pro průtažnou fólii? U nás samozřejmě najdete i vhodnou průtažnou fólii pro strojní zpracování. Také pro klasický ruční odvíječ máme vhodné role fólií. Zjistěte v našem nákupním poradci, jak se provádí správné ovíjení !

Vytvořte ochranný obal!

Ne každý předmět se dodává v krabici. Především se takto nedodávají velké a objemné přístroje. Ale i tyto zasílané předměty by měly bezpečně stát na paletě a být dobře chráněny. Pro tyto účely používáme smršťovací fólii, která zboží obepne. Pro tento účel Vám nabízíme fóliové kryty, hadicovou fólii a plochou fólii.

Páskování

Krok 6: Nyní se kruh uzavře!

Proč páskování? Není to jen cenově výhodná, ale také bezpečná varianta balení. Když páskujete, můžete vyrovnat rozložení zátěže. Můžete tak zabránit škodám způsobeným při přepravě, bez ohledu na to, jak se zboží v nákladním vozidle nebo kontejneru třese.

V závislosti na hmotnosti, velikosti a druhu zasílaného zboží se liší materiál používaný při páskování:

Pro jednoduché palety s krabicemi jsou vhodné plastové pásky z polypropylenu. Dokáží se přizpůsobit a kromě toho jsou velmi cenově výhodné. Polypropylenové pásky se zavírají sponami nebo svařováním.

Pásky z PET zajistí těžké palety a zboží. Polyesterové Kraft pásky často nahrazují ocelové pásky, protože nerezaví a proto se často používají pro předměty umístěné ve venkovních prostorách. Pásky se zavírají zcela jednoduše zaplombováním nebo svařením.

Textilní, tkaninové a kompozitové pásky mají praktické uzavírací svorky. Jsou rovněž odolné proti působení povětrnostních vlivů. Přestože je jejich materiál měkký, dokáží dobře odolávat velmi vysokým silám. Tím zajišťují nejen palety, ale také neforemné předměty.

Ocel se ze všech materiálů pro páskování nejméně natahuje a má obzvlášť vysoké lomové zatížení. To zajišťuje velmi dobrou stabilitu. Optimálně se s ní zafixují těžké a objemné výrobky z kamene nebo kovu, které mají ostré hrany. Ocelové pásky se pro zavření slisují nebo uzavřou pomocí objímek.

U nás dostanete nejen všechny typy pásků, ale také vhodné napínací a uzavírací přístroje. S radostí Vám je nabídneme rovnou jako sadu.

Pásky z PP (polypropylen)

Pásky Kraft a kompozitové pásky (polyester)

Pásky z PET (polyester)

Ocelové pásky